Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

violeta te inteleg perfect, nici eu nu mi-am facut suficient curaj incat sa alaptez in public...esarfa nu ma ajuta pshihologic vorbind, sa trec peste rusine...poate daca o sa vreau sa stau si mai mult afara cu bebe poate voi reusi pana laurma..dar momentan prefer sa iau in calcul sa ma mulg si sa iau un biberon in termos pt cand ii e foame...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor,

 

Nu am mai intrat aici de ceva vreme, dar vad ca v-ai cam mutat pe facebook. Noi (eu si bb) am fost o sapt internati in spital, facuse pneumonie. A fost crunt, copilul inca e cu sechele la o sapt de la iesirea din spital. Era muuult prea multa galagie, nu se putea odihni, eu nu aveam pat, dormeam pe scaun sau ma indoiam bine si intram in patut cu bb (1m lungime vreo 50 cm latime) dar trebuia sa fac asta pt ca noi acasa papam lapticul stand intinsi unul langa celalalt. In ultima zi de spitalizare m-am ales eu cu o viroza, asa ca am cam pierdut laptele, dar bb nu a vrut lapte praf. Am facut tot posibilul sa-mi vina laptele inapoi, desi vedeam ca bb e mai mult flamand, kk verde, am reusit dupa 4 zile sa am lapte suficient. Inca lupt sa am mai mult lapte si ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost alaturi de noi si mi-a dat iarasi laptic.

Am amanat si botezul, il vom faca Duminica asta in 30 martie.

 

Sper sa vina caldura sa nu mai aud de viroze.

 

Laura, super tare, la picnic fara caciulita (eu inca ii pun una destuuul de groasa).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cameluska, imi pare rau ca baiatul a fost bolnav. Nu e deloc placut sa fii internat, Te internezi cu o boala si iesi cu doua. Dar de unde a luat viroza?

De la surioara mai mare, ea aduce de la gradi, iar probabil cand am fost la cabinetul med de fam a luat si un streptococ pneumococ in nasuc (fetita nu avea nimic in nas).

Oricum totul a evoluat fosrte repede, in 2 zile, am chemat ambulanta pt ca bb respira fff greu. Mda, ma gandeam, daca in Timisoara erau astfel de conditii nici nu vreau sa stiu cum e prin alte localitati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luni mi-am depus dosarul pentru indemnizatie. Am reusit sa sar peste o etapa si sper sa primesc mai repede indemnizatia. Mi-au trebuit cam multe hartoage. Nu incetez sa ma minunez de birocratia romaneasca.

Maine vreau sa ajung si eu la Primarie, sper sa nu mai trebuiasca si alte hartogarii in afara de ce e specificat pe site-ul lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am racit saptamana trecuta si se pare ca si bebe se resimte un pic..a avut un pic nasul umed si acum tuseste usor...pediatra ne-a zis sa-i dam stodal si oscillococim

 

am facut 3 luni avem 5600si 62 cm..nu am luat foarte mult in greutate (500gr)..sper sa recupereze ...nu vreau sa-i dau lapte praf cum ne-a recomandat pediatra...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...