Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

Eu am fost ieri la cumparaturi, sa cumparam un aparat foto si am pierdut notiunea timpului. Bebelusul a dormit in bratele noastre dar a stat nemancat cam 4-5 ore.

Eu nu prea inteleg cum e cu laptele matern. Eu ii dau sa manance cat vrea el. Cred ca nu mamanca exagerat dar, daca nu-i dau cand vrea el  e scandal mare.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si bebe al meu face mare scandal cand ii e foame. Uneori aman sa-l schimb dupa masa, ca plange saracutul cu lacrimi de crocodil. Tot astept sa se faca mai mare si sa nu mai planga asa cu pofta. Pana atunci ne ocupam timpul cu gangureli, chiuieli si alte sunete. Imi place cum evolueaza pe partea asta. In schimb nu vrea sub nici o forma sa stea pe burta, degeaba incerc in fiece zi. E f incapatanat; dar nu-l oblig nici eu, vad ca incepe sa planga, il ridic. Cu timpul sigur ii va trece frica asta. De cateva zile vad ca sta cu capul doar pe partea dreapta. Cred ca tre sa iau masuri mai riguroase, pt ca la fel de incapatanat, se misca inapoi, degeaba il mut pe stanga. Nu as vrea sa avem pb cu forma capului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Mihaita nu prea vrea pe burta. Nu-i place pentru ca nu prea vede multe din aceea pozitie. Totusi el are dezvoltati muschii spatelui si al gatului pentru ca ii place mult sa stea drept in bratele mele si nu vrea deloc in alta pozitie.

Uneori il pun pe burta mea cand sunt culcata si atunci ridica umerii si capul ca sa se uite in jur. Alte ori il pun pe burta pe o paturica cu personaje din desene animate si parca nu mai protesteaza.

Eu nu am citit cum e cu oasele bebelusilor. Lui i-a mai ramas ceva par pe la ceafa si putin pe partea stanga si am dedus ca l-am tinut mai mult pe dreapta. Incerc sa-i schimb pozitia mereu noaptea sa stea egal pe ambele parti.

Eu imi fac griji ca a stat prea mult vertical. Abia astept sa faca 3 luni sa-l pun in port bebe. Adoarme in brate cand il scot afara si apoi il pun in carucior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat pb cu culcatul doar pe o parte. Il pacalesc noaptea cand doarme si vad ca si ziua nu mai protesteaza. Si Cristinel isi tine destul de bine capul cand sta la mine in brate, doar culcat pe burta nu prea ii place, dar incet incet tre sa se obisnuiasca. In rest e cuminte si ne intelegem din ce in ce mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca il pui pe baiat pe burta ta o sa se ridice sa te vada si isi va intari muschii spatelui. Eu asa fac. Mai sta pe burta si se ridica atunci cand ii fac masaj, dar nu sta prea mult, se enerveaza.

Mai nou, Mihaita se joaca cu mancarea. Ia sanul in gura si ii da drumul si zambeste la mine sau gangureste.Apoi iar il apuca si o ia de la capat. Cand ii se face foame serios suge viguros. Am zis ca intra in greva suptului, m-as fi mirat. E un asa mancacios ca nu cred ca i s-ar potrivi o greva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...