Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

Am uitat de trombofilie, doar in sarcina imi facea pb pt bebe, sa nu il afecteze pe el. Acum am si uitat sa mai iau vitaminele recomandate. Mai aveam ceva femibion si magneziu cumparate in sarcina, si abia ma chinui sa le iau, nu de alta dar dc tot le am. La cate vitamine am luat in sarcina, nici nu mai vreau sa aud de pastile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, cum a ramas cu problemele de la picior?

Eu ma simt bine. Iau rar femibion si Omega 3 si 6. Uneori am senzatia ca uit mereu ceva. Probabil eram obisnuita cu injectiile si cu atatea pastile ca inca mie greu sa ma dezobisnuiesc.

Sper sa nu am probleme cu picioarele sau cu durerile de cap. Aspenter nu pot sa iau. Am ramas inca cu 6-7 kg in plus si asta nu e bine la trombofilie. Incerc sa fac mai multa miscare. Mi-am cumparat incaltaminte sport noua si mi-am ranit labele piciorului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, nu mai am nimic la picior. Cum banuiam, era din cauza lipsei de miscare in ultima perioada de sarcina, cand fiind frig afara si eu f grea evitam sa ies din casa. Si bineinteles a dormitului pe partea stanga, aveam o mare teama sa dorm pe dreapta, asa ca greutatea a apasat pe piciorul stang. Dupa doua drumuri la Fundeni, si alte cateva prin oras si-a revenit piciorul. Dr. U imi recomandase Detralex, Aspenterul nefiind recomandat cand alaptezi. Dar, nu am luat nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, slava Domnului, a trecut acea perioada de emotii. Credeam ca o sa fiu linistita, dupa ce nasc, dar acum nu mai am timp nici sa mananc, sa dorm... Dar cand ma uit la baiat si mai ales cand imi trimite un zambet strengaresc, uit de oboseala. :) Sotului i se pare si lui greu, dar deja ma atentioneaza ca musai mai vrea o fetitza! Si eu imi doresc, desi ma gandesc cu teama ca o sa fie si mai greu. Dar, nu conteaza, suntem obisnuiti cu munca. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...