Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Camelushka, noi am fost la controluld e o luna si atunci ne-a zis doctora si ne-a dat si tratamentul: glicerina boraxata cu nistatin (vine deja preparata intr-un flaconas)...dat intotdeauna pe san inainte sa suga bebe si curatata gurita lui bebe cu degetul invelit cu un tifon si cu glicerina din asta pe tifon...gurita lui Mihu s-a dovedit prea mica pt degetul meu, care e foarte subtirel...asa ca am bagat un betisor de ureki invelit in tifon si am curatat f bine asa...te inteapa/ustura sfarcul?ai zone albicioase pe el?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa ma ajute cu un tratament pt sindromul de tunel carpian?ma dor incheieturile foarte rausi nu vad nicio ameliorare.Am vazut ca ca ibuprofenul este acceptat in alaptarea exclusiva, dar oare cate pastile pe zi...

Ai grija ca reduce lactatia. Mai bine te consulti cu med ginec, la cate pastile sa iei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelushka, noi am fost la controluld e o luna si atunci ne-a zis doctora si ne-a dat si tratamentul: glicerina boraxata cu nistatin (vine deja preparata intr-un flaconas)...dat intotdeauna pe san inainte sa suga bebe si curatata gurita lui bebe cu degetul invelit cu un tifon si cu glicerina din asta pe tifon...gurita lui Mihu s-a dovedit prea mica pt degetul meu, care e foarte subtirel...asa ca am bagat un betisor de ureki invelit in tifon si am curatat f bine asa...te inteapa/ustura sfarcul?ai zone albicioase pe el?

Am zone albicioase, simt o usoara intepatura cand e bb mufat (nu simteam pana acum).

Si noi am fost ieri la pediatra si ne-a spus ca are o usoara candida in gurita dar nu ne-a dat tratament. Maine oricum merem iara la consult (pt mucisori) am sa intreb daca nu ne da si noua tratam. Azi a fost el mai plangacios si nu a prea papat (vazand si ce ai scris tu) m-am gandit ca o fi de la candida.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci puseu de crestere ziceti? Zbatere cand manaca la san, dormit putin si cerut mancare iar? Ma cam supar pe ea ca ma gandesc ca nu are cums a ceara asa repede de mancare, ca nu cred ca a terminat de digerat ce avea in burta.... Bun, pai daca s-a mai vazut asa ceva....  Uite ce bine e sa citesc mai des pe aici... Dar pot???

 

Maine s-a anuntat ca iar lucreaza la lift si e oprit toata ziua. Deci nu mai iesim pe afara.... Si anuntasera asa o vreme frumoasa!!!... Nu v-am zis, dar deja am trecut prin prima experienta de urcat cu copil+carut pe scari (pentru cine a uitat: 7 etaje!!!!).... Am avut noroc ca au fost acasa baietii cei mari si l-am inhamat pe unul din ei... [fri]  Pe la etajul 5 ne-am oprit amandoi lesinati de efort... Atunci a fost ceva accidental, macar de treaba de maine stiu deja. Dar imi pare rau ca nu iesim.... [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sex???? cine stice cand o fi. Decocamdata umblu cu copii la doct ca au muci, fetita mai si tuseste rau de tot. Noaptea o tot schimb pe fetita ca transpira, bb se ineaca cu mucii si verif sa nu aiba temperatura, pe mine inca ma doare in fund (fisura anala :( ), joi ar trebui sa ajung la controlul de 6 sapt, ramane pe sapt viit, nu am timp sapt asta, plus ca am vazut in oglinda, mai sunt ceva ate de cazut din vagin.

La sarcina trecuta am avut parte de sex nedureros la 4 luni de la nastere. Om vedea cand va fi mom...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Azi am fost la controlul ginecologic de dupa nastere si a fost o experienta ...chiar placuta.

Am fost informati in multe privinte iar controlul vaginal nu a durut deloc.

Cusatura s-a vindecat bine si chiar a zis ca putem avea "raport" linistit si sa folosim ulei de migdale . Binenteles ca noi asteptam cele 40 de zile ,apoi inca 4 pana la botez pe urma inca ....pana imi fac curaj.

 Am avut vise  [batcap]   [:-)))] .

 

Si eu am o micuta pantera care ma zgarie si ma pisca de sani si de pielea de pe piept.

 

Mie mi-a dat ibuprofen , de 2 ori pe zi  ( dimineata si seara) iar cand am plecat din spital mi-au zis sa nu depasesc 3 pe zi.

 

Azi mi-am luat o bluza ieftina si frumoasa de la magazinul chinezesc , avand in vedere ca asta nu e talia mea , nu merita sa iau ceva pe termen lung.

Mai trebuie o fusta.

 

In rest ma doare sufeletul pentru micutzul meu cand sufera , dar i fac masaj.

Bucuria mea e deplina , mai ales ca mi-a zambit azi  [il]

 

pupici la toti micutii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vitamine nu am mai luat. Iau ulei de ficat de cod si din cand in cand capsule homeopate de Omega 3 + Omega 6.

 

Unamica, draga mea, iti confirm ca sunteti la puseu. Aveti toate semnele specifice. :) Deci nu e laptele tau de vina, nici fetita nu are probleme, e la unul din puseele foarte normale,specifice primului an din viata, an in care cresterea e foarte rapida si se petrece mai ales in timpul puseelor.

Cum sa nu tinem minte cele 7 etaje... Logic ca tocmai cand e cald si frumos trebuia sa va sechestreze in casa... De ce nu folosesti un wrap sau un sling pentru iesirile afara? Nu s-ar mai pune problema urcatului caruciorului pe scari. Sau daca ati lasa caruciorul in garaj sau in portbagajul masinii, sa nu il mai urci atatea etaje...

 

Came, imi pare rau ca inca va confruntati cu raceala, dureri si doctori...

 

Nelyka, felicitari pentru control!!

Nu merita investit in haine pe care nu le vei mai purta dupa. Eu am cheltuit in sarcina banii pe haine mari pe care nu le mai port,pentru ca sunt lungi si largi acum. Am noroc ca intru in toate hainele de dinainte de sarcina si acum nu mai am de cumparat mare lucru,poate doar bluze/tricouri decoltate , sa pot alapta usor in public, doar sa scot o tzitzi,nu sa ridic toata bluza. Sunt excelente hainele speciale pentru alaptare,dar aceeasi treba buna o putem face cu o bluza decoltata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Venim si noi cu vesti, fetita a luat un kg in prima luna si a crescut cu 3 cm, avem 4,3 kg si 57 cm [:)] Suntem bine amandoua. Eu tot cu rosu in gat... nu stiu de ce nu imi mai trece. Si ea are limbuta alba, dr mi-a zis sa o curat cu bicarbonat alimentar amestecat cu apa. O sa iau si o glicerina boraxata sa am in casa. As vrea sa va intreb voi ce vaccin faceti la 2 luni? Dr tot insista pe infarix, care nu este gratuit... 

 

Eu doar saptamana viitoare merg la control, sper sa fie totul bine.

 

Si la noi a durat ceva, cam 3 luni, data trecuta pana am avut contact nedureros. Sa vedem acum cum o sa fie...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...