Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

Fetelor multumim! Nu am stiu de glicerina boraxata, cum ca e toxica. Da, asa mi-a spus si mie neonatologul imediat dupa nastere, toti bebelusii au limba alba. Dr mea mi-a zis sa dau cu sol de bicarbonat si sa vad daca mai ramane alba.

 

Nelyka, ce bine ca ai fost la control si e totul in regula! In legatura cu asteptatul te inteleg perfect....

 

Ank, multumesc pt detalii. Da asa zicea si dr mea legat de infarix, mai am o luna sa ma decid. La baiat i-am facut pentaximul.Optionale nu i-am facut baiatului dar acum inca nu m-am decis daca vac ceva optional, ma gandesc la rotarix (sper ca asa se numeste). 

da rotarix - este cel de care ziceam si eu optional- pt enterocolite

 

noi saptamana viitoare ar trebui sa le facem , ne-am programat si la ecografia de sold tot pt saptamana viitoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc Kourtney . Am observat si eu ca cafeaua imi face bine dar agita micutul meu.

 

Legat de transportul laptelui lichid, din cate stiu se poate la cala. Iar cat sa mance copilul in avion cu prescriptie de la medic .

da se poate la cala dar nu cantitate mare si io as vrea sa stau acasa vrio 2 luni simi trebue lapte nu gluma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici !

In sfarsit mai dau si eu pe aici dar credeti-ma sincer ca atunci cand am ceva timp liber ori stau cu ochii lipita de puiut ori dorm sau fac dus. Suntem in al doilea puseu de crestere, cel de la 3saptamani si stam mufati non-stop. Bebe e cumintel, a avut 2nopti colici dar multumim lui Dumnezeu acum e bine si trage partiri la greu. La 12 zile de la nastere luase deja 500 g in greutate si crescuse 3 cm [wow] asta insemnau 4120 g si 58 cm. Azi are 19 zile si il simt greut cand il iau in brate. Urmatoarea cantarire e la 5 sapt.

......nu mai stiu ce vroiam sa va zic..........

De 3 zile iesim la plimbare cu landoul cam cate o ora si inainte de asta am stat din ziua 4 cate 10 min in balcon.

Aaaaaa, a avut 3 zile conjunctivita bacteriana contagioasa, am curatat ochisorii de mai multe ori pe zi cu ser fiziologic si a trecut. Daaaar acum am si eu [:(] si mai am si rosu in gat si ma intepa si o o masea plombata de ani verzi si o ureche [batcap]

 

Sa va mai spun de unde a luat puiul meu conjunctivita? De la copilul viitorilor nasi de botez care s-au autoinvitat la noi cand bebe avea 5 zile, ea racita si cu plodul cu ochii bufniti [bang] si au stat ca nesimtitii 4 ore timp in care plodul lor m-a albit. Dupa ce au plecat am plans din toti rarunchii. Uffffgfff

 

In fine.......am stabilit botezul la biserica pe 14 martie si scaldatul din mir pe 15 + mers la un restsurant sa mancam ceva si toata lumea la casa ei ca nu facem petrecere. Suntem 10 persoane.

 

Va pup si va doresc numai bine voua si copilasilor!!!! Mai revin cand am timp.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Venim si noi cu vesti, fetita a luat un kg in prima luna si a crescut cu 3 cm, avem 4,3 kg si 57 cm [:)] Suntem bine amandoua. Eu tot cu rosu in gat... nu stiu de ce nu imi mai trece. Si ea are limbuta alba, dr mi-a zis sa o curat cu bicarbonat alimentar amestecat cu apa. O sa iau si o glicerina boraxata sa am in casa. As vrea sa va intreb voi ce vaccin faceti la 2 luni? Dr tot insista pe infarix, care nu este gratuit... 

 

Eu doar saptamana viitoare merg la control, sper sa fie totul bine.

 

Si la noi a durat ceva, cam 3 luni, data trecuta pana am avut contact nedureros. Sa vedem acum cum o sa fie...

Ai facut gargara cu apa+sare? de la asta imediat imi trece rosul din gat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Came, f buna ideea! Multumesc [:)]

 

Ank, noi la baiat nu l-am facut, acum in schimb inclin sa-l  fac (de rotarix vb).

 

Gabi, offf eu nu inteleg anumite persoane... cum sa mergi in vizita la bb mic candesti bolnav.... si sa mai si stai cu orele deasupra lui bb [:(] Ma bucur ca sunteti bine acum! Uau ce crestere buna! [pup]

 

Kay, sa fie totul super astazi! Iti tin pumnii [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...