Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mama,adolescenta si tatal vitreg - un trio expoziv


Recommended Posts

Eu as fi distrusa daca vre-unul din copiii mei mi-ar spune ca nu-i e bine acasa, cu mine. Cand fata mea cea mare avea 3 ani si cealalta aproape 2, mereu imi spunea cea mare ca nu o suporta pe sorasa si ca vrea sa-i aduc alta surioara. Nu vroia sa imparta nimic cu sora mai mica si pandea mereu momentul cand putea sa o loveasca. Mi-a cazut cerul pe mine. M-am dus la psiholog. La mai multi defapt, pentru ca intotdeauna mi-am dorit o familie unuita si fericita. Acum e bine. Am inteles cum trebuie sa abordez problema, si sa nu impun copilei ceva vis-a-vis de sora. A durat cam 1 an pana cand s-au acceptat surorile. Si acum mi-e tare drag cand le vad ca se joaca impreuna, fac prostiute impreuna, si mai nou, au inceput sa-si imprumute jucarii si hainute. Primul impuls a fost si la noi sa izolam copilele una de alta, si cand cea mare incerca sa o agreseze pe mezina aveam tendinta sa o pedepsim. Daca am fi continuat in maniera asta s-ar fi ajuns la o prapastie de netrecut intre surori. Faptul ca eu, ca parinte am luat atitudine, si ca am cautat pana am gasit o cale de rezolvare a contat mult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 220
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...