Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Geanta Bebelusului - ce isi doresc gravidutele


Recommended Posts

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=590372261010012&set=a.539700399410532.1073741856.100001117298243&type=3&theater

 

Am postat aceasta poza cu geanta bebelusului inca de la primirea ei, cadou pt care va multumesc inca o data :-*

Geanta este editia 3 si contine cateva mostre utile proaspetelor mamici, in special ceaiul anticolici pt bebe, care s-a dovedit un bun calmant la aparitia primilor dintisori. Noi nu am avut mari batai de cap cu burtica, fiindca am fost f atenta la alimentatie, ceea ce cred eu, conteaza fff mult.

F utila a fost si sticla de Coccolino, pe care nu o mai folosisem pana atunci,ca sa nu mai zic de sampoanele Dove, crema Bepanthen (y) si picaturile Alinan, care ne-au ajutat f mult.

Ca si sugestie, este binevenit um sampon lichid fara lacrimi la o cantitate mai mare, in locul sapunelelor Dove, pe care inca nu le-am folosit si un detergent lichid sensitive, desi Dero este printre marcile preferate ;-)

Produsele Philips Avent sunt f apreciate, Chicco la fel, geanta este de o f buna calitate si ramane o amintire frumoasa de la dvs. Servetelele umede de la Nivea au fost f bune, preferam varianta cu 80 de buc. :-), desi noi folosim Pampers Sensitive... 

 Acum avem deja 9 luni si 2 dintisori minunati, incepem sa vorbim si mergem usor usor, ne place muzica si joggingul cu premergatorul :-)

 

Va multumesc! Cu stima, Cxena N. si Robert :-)

A fost bucuros sa foloseasca o parte din produse si Albert, fratiorul lui de 3.5 ani :-)

Abia asteptam sa mai participam si la alte concursuri de ale dvs. fiindca v-ati dovedit respectul si seriozitatea de fiecare data :-*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!Va multumim inca o data pentru surpriza pe care ne-ati facut-o de Mos Nicolae!Noi am primit gentuta din editia cu nr.3.Toate produsele sunt foarte utile.In primul rand am folosit crema Bepanthen caci tocmai ni se terminase, apoi am lipit pe geamul masinii anuntul cu "bebe la bord", Chiar ne doream asa ceva si nu aveam.Am ramas bune si fidele prietene produselor nivea si avent.Dupa parerea mea gentutei i-ar mai trebui si cateva scutece pentru bebelus, caci la inceput acestia consuma destul de multe datorita numarului mare de scaune si poate un scutec impermeabil pentru schimbat.Daca ati mai putea adauga si o brosura despre diversificare, cred ca ar fi util.sunteti minunati si va multumim!Continuati sa bucurati si alte serii de mamici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Si eu am primit Geanta Bebelusului editia nr 3 si imi e tare greu sa fac un top al produselor care m-au incantat cel mai mult... daca chiar trebuie sa aleg doar unul cred ca ar fi biberonul cu tetina natural way de la Philips Avent.

Printesa noastra va veni pe lume peste cateva saptamani deci deocamdata nu am folosit produsele, insa suntem deja fani ai acestor brand-uri. Primul exemplu ce-mi trece prin gand e acela ca trusoul printesei noastre tocmai s-a imbogatit ieri cu un biberon Philips Avent "natural way" din sticla [:)]

Cred ca produsele continute de aceasta geanta acopera o paleta foarte larga a necesitatilor legate de venirea pe lume a unui bebe, ce ma gandesc sa mai cumpar (unele deja le-am cumparat) eu pe langa produsele/tipul produselor din Geanta Bebelusului ar fi: lingurite de plastic, crema si protectii de silicon pentru sani, apa de mare, ser fiziologic ambalat in doze mici, pudra, poate chiar si un ulei esential cu eucalipt (pentru o respiratie usoara) sau lavanda (pentru somnul linistit).

Dupa cum am povestit deja intr-un articol din jurnalul de sarcina, am ales ca o parte din produse sa ne insoteasca chiar si la maternitate in bagajul pentru mami & bebe [bib]

Nu-mi ramane decat sa va multumesc mult voua, echipei DC pentru aceasta gentuta minunata! Va multumesc deopotriva pentru initiativa de a ne bucura pe noi, viitoarele mamici, si pentru efortul de a aduce impreuna atat de multe branduri si produsele lor!

 

post-129065-0-67987600-1392735617_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Sunt si eu o graviduta foarte fericita ca am primit Geanta Bebelusului. A fost primul cadou pe care l-a primit fetita mea din burtica. Am ridicat-o personal si chiar nu am asteptat pana acasa sa vad ce contine, cum am intrat in masina am descoperit cu bucurie ca sunt o gramada de produse utile.

 

Eu am primit Geanta Bebelusului editia 3 si sunt foarte incantata de ea. Sunt la bebe 2 si stiu ca o sa-mi fie foarte utila, ca , peste tot unde o sa merg o sa am nevoie de anumite produse pe care sa le am langa mine. La primul bebe am avut o geanta mai simpla si stiu ca puneam in tot felul de portfarduri,sa o am cat de cat organizata. Aceasta are multe buzunarele inauntru ,asa ca o sa-mi fie mai usor. 

 

La o prima privire in geanta, am vazut ca sunt o gramada de produse pentru bebe si m-am bucurat foarte tare. dar sa fiu sincera, cel mai bine m-am simtit cand am vazut gelul de dus si sapunul pentru mama. M-am bucurat ca v-ati gandit si la noi,nu doar la bebici. E un sentiment placut [:)] .Si mi s-a parut foarte utila sticluta Avent si crema pentru fundulet Bephanten ;pe acestea doua chiar trebuie sa le ai in casa la inceput .

 

Da, la produsele care imi plac si care sunt bune, raman fidela. Foloseam si inainte produse din gama Dove, Cocolino, Bepanten , gama de siropuri Ingerasul mi se pare foarte buna, produsele Avent la fel.. Astept sa vad celelalte produse cum vor fi , suzeta maronie de la Chicco ,sper sa-l linisteasca pe  bebe si ceaiurile anticolici Alinan, ceaiurile pentru stimularea lactatiei la fel.

 

Ce ar mai putea sa contina Geanta Bebelusului? As putea sa scriu o lista intreaga, dar trebuie sa fim seriosi, e o geanta si nu un sac (desi ar prinde bine si el): cateva scutece marime mica, ser fiziologic , ceva produse pentru dezinfectat fara clor sau alte substante nocive si un body frumos cu  ratusca glbena si un mesaj haios, de genul: "Bine ai venit pe lume" .

 

Inca o data multumesc pentru gentuta si pentru cadouri. O sa le folosesc cu placere. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, noi am primit gentuta bebelusului editia nr.3 si cred ca toate produsele de acolo ne vor fi utile, inca nu le-am folosit ca bebe meu urmeaza sa apara la sfarsitul lunii martie, unele dintre ele le vom pune in bagajul pentru spital.Aceasta gentuta este un are ajutor pentru orice mamica si tin pe aceasta cale sa va mai multumesc odata sponsorilor si echipei DC, sunteti cei mai tari.Gentuta putea sa mai contina si un ulei de corp pentru copii, cred ca este si acesta un lucru util si bun la igiena bebelusului.Va urez multa bafta in viitoarele proiecte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit cadou Geanta Bebelusului editia 3 si m-am bucurat atunci cand am descoperit in interiorul coletului multe lucruri utile cum ar fi:

Suzeta monobloc pentru nou nascuti - CHICCO

Biberon 125 ml - the natural way - PHILIPS AVENT

Bepanthen - unguent eritem fesier 30 gr - BAYER

Sapun crema Dove pure&sensitive pentru piele sensibila - 100ml - DOVE

Gel dus Dove pure&sensitive pentru piele sensibila - 250ml - DOVE

Coccolino sensitive - 1 litru - COCCOLINO

Detergent DERO Levantiva - 400 gr - DERO
Alinan Happy Drink (anticolic) – 20 plicuri – 60 gr - FITERMAN PHARMA

Alinan Vitamina D3 pentru bebelusi  – 10 ml - FITERMAN PHARMA

GHID JURNAL - Primul meu an - NUTRICIA

Restul puteau sa nu existe fiind mostre nu sunt chiar indispensabile dar cele de mai sus oricum erau pe lista de cumparaturi asa ca sunt sigura ca fiecare mamica a fost bucuroasa sa le primeasca.

Bebelusul meu va aparea pe lume prin august asa ca inca nu am apucat sa testez produsele primite dar cu siguranta voi fi incantata de ele si voi ramane fidela,toata lumea a auzit de calitatea produselor Chicco si Avent.

 

As recomanda sa mai contina cate ceva din astea:  o jucarioara bentru bebelus,o zornaitoare ceva,un inel pentru dintisori,un pachet serveteleX64.Ulei Johnsons Baby,Sampon Johnsons Baby fara lacrimi,baveta,pompa pentru san,termometru baie ,termometru camera sau pentru bebelus,aspirator nazal,set perie si piaptan,forfecuta unghii,tetine pentru lapte,betisoare urechi cu opritori,Vigantol in loc de Vitamina D3 de la Alinan pentru ca e mult mai cunoscuta.Cam atat ... [:)]

Multumesc inca o data pentru geanta!

post-128861-0-85303000-1392756344.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari celor ce au creat acest proiect!

Cu aceasta ocazie va multumesc inca odata pentru geanta, am primit geanta din edita a 3-a.

Desi am primit geanta cand aveam aproape 3 luni unele produse au fost chiar folositoare.

Cele mai utile produse a fost Bepanthenul si biberonul de la Avent. Cand aveam 3 luni mi-a scazut lactatia, iar capsulele de la Dacia Plant au fost foate utile, dupa o saptamana lactatia a revenit la nomal.

Din geanta as putea spune ca lipseste un detergent pentru rufele bebelusului si eventual o jucarioara.

Toate produsele sunt folositoare, iar geanta este foarte buna pentru calatorii.

Sper sa reusiti sa bucurati incontinuare viitoarele mamici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna tuturor!

Sunt una dintre mamicile care au primit Geanta Bebelusului in editia a 3-a.Produsele nu le-am testat inca deoarece mai am o luna si ceva pana nasc,dar am apreciat in mod deosebit biberonul Avent,produsele Dove si crema Bephanten.Deoarece am deja experienta ingrijirii unui copil(mai am o fetita de aproape 7 ani) pot spune ca pentru eritemul fesier crema Bephanten este de departe cea mai eficienta,prin urmare voi ramane fidela acestui produs cu siguranta.

Despre geanta sunt foarte incantata atat eu,cat si fetita mea,deoarece,fiind foarte bine compartimentata,isi va putea pune si ea cele necesare atunci cand vom iesi la plimbare cu surioara cea mica.

Geanta contine deja multe lucruri folositoare,daca ar mai trebui ceva adaugat,ar fi o jucarie vesela.

Multumim echipei DC si sarcina usoara tuturor gravidutelor !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc DC pentru cadoul minunat pe care il faceti fiecarei mamici si bebelus, sunt posesoarea gentutei din cea de-a treia editie si deja am folosit toate produsele ba chiar am ramas incantati de calitatile lor si continuam sa fim fideli, Deja am recomandat si catorva prietene care la fel dupa ce au primit gentuta au fost foarte incantate. Daca ne mai puneati si cateva scutece, chiar nimic nu ne mai lipsea pentru prima intalnire cu puiul mult iubit.

 

Va multumim eu si puiul meu David-Stefan [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A ajuuuns! Surprinzator sunt foarte mylte lucruri acolo. Imi place ca sunt lucruri pe care nu le-am cumparat inca caci am zis ca poate nu am mevoie se ele dar care e tre util sa le ai in casa, cum ar fi bepnthen sau biberonul. Imi mai plac si tampoanele pentru san caci cred ca vor fi utile si eram curioasa cum sunt. Foarte utile toate avand in vedere ca sunt la primul bebe si nu prea stim cu ce se mananca. Multumim pentru cadou :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...