Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute iubite de iulie august 2013 (28)


Recommended Posts

Neata!!!

 

Eu am planuri multe pe azi...vad ce reusesc sa fac!

Paula sanatate! eu as fi clacat de mult daca era sa o tin lant in raceli.

 

Cata same here..se trezeste urland! trebuie sa o iau in brate sa se linisteasca si dupa adio somn. Azinoapte ma durea splina de oboseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 492
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

OXIGEN TE ASTEPT CU DRAG [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

CATALINA EU ADOR CIORBA DE BURTA SI IEZII LA FEL [flo2]  [flo2]  [flo2]

ELE MA BAG,DACA SLABESC CITIND E DIETA IDEALA [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] IN TIMP CE CITESC AM VOIE CIOCOLATA DE CASA???/ [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

LA MINE FUNCTIONEZA FORTE BINE VARIANTA ASTA ;SA GATESC EU ,FIINDCA NU IMI INCALC DIETA ,DACA GATESTE ALTCINEVA GREU MA ABTIN [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teo [:-)))] [:-)))] [:-)))] ..si eu ma bag daca functioneaza asa de simplu [:-)))] [:-)))] [:-)))] ...

 

apropo la mine si daca gatesc eu si daca gateste altcineva tot mi-e pofta si mananc.. [:-)))] [:-)))] [:-)))] ..

 

vai ciocolata de casa.. [soricel] [soricel] [soricel] ..vorbesti de lucruri sfinte..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ele iti trimit un picut de odihna si somn de la ilicuta.. [flo2]

 

noi suntem asa la fir intins cum se zice..bunica sotului nu cred ca mai apuca o saptamana de viata...e asa o atmosfera de apasatoare...e greu..dar nu avem ce face face parte din viata.. [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara frumoasa si plina de bucurii va doresc mamici si stelute dragi! [flo2]  [flo2]

Olimpp, te invidiez tare! Sa-ti fie de bine somnul, dar te rog, mai da si la cei care nu au , macar o ora, doua:((. Tare mi-as dori si eu sa ma simt odihnita. 

Teo, si mie imi place tare mult ciorba de burta, doar ca la noi in familie se face foarte rar pentru ca nu toata lumea o agreeaza...

Paula, si eu zic sa-l tii acasa pe Raul pana se face mai bine, sau poate pana se mai incalzeste vremea si mai dispar virozele. Sa va faceti bine repede!

Al meu are doi dinti jos, cei de sus nu se vad deloc, si tot ma fierbe toata noaptea!:((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula imi pare rau, desi era de asteptat cum zici. Eu l-as duce in continuare daca are doar muci/tuse si nmk altceva, daca era dupa asta o tineam pe L acasa dupa primele 3 zile de gradi pana acum, tot avem o luna de muci si tuse de cand am dus-o sanatoasa tun, nu e nici mai rau, dar nici nu trece [bang] Eu ii dau de imunitate si pana acum nu au aparut alte simptome, dar tuseste noapte de noapte mai ales la adormire, am terminat 2 flacoane de siropel de tuse si un flacon de biosept si de ieri nu i-am mai dat nmk, doar pt imunitate siropel de la fares. O aspir dimineata si seara si atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup mamici

eu am dat de bucluc rau cu urechea mea. a fost cea mai oribila saptamana de tare mult timp. vorba aia am nascut de 2 ori si m-am operat 1 data si asa dureri oribile n-am avut. si asta anesteziata cu ibuprofen 800. [batcap] miercuri am fost la medic, as fi mers de marti seara dar nu am vrut in spital, ca ma umflasem rau pe dreapta, nici nu ma puteam pieptana, de la pielea capului pana sub gat, de la nas pana dupa ureche ma facusem dubla. durere la greu, pulsa tot, ma intepa.

normal ca ce sa vada in ureche si la asa guguloi, si mi-a bagat local o sfoara cu crema de antibiotic si cortizon. a zis ca o sa doara rau dar asa ceva n-am crezut. am scapat pe mine de durere, noroc ca aveam tampon. groaznic! si pana vineri am stat cu chestia aia in ureche, n-am putut sa dorm, mi-a fost rau, peste ibuprofen m-au apucat si durerile de cap. abia spre joi seara s-a simtit ceva imbunatarire (joi am mai si lucrat, e drept de acasa si numai cat aveam efect medicamentul cam 2-3 ore si iar dureri). de ieri am o sfoara noua si iau oral cortizon 5 zile si deja e mai bine.

azi am iesit din casa ca simteam ca mor, am fost la mall si am cumparat numai traznai ca m-am decis ca organizez botezul acasa si vreau sa decorez frumos si casa si terasa, sa fac frumos o masa cu bufet rece(salate (vinete, boeuf si paste cu rucola), rosii si ardei umpluti, mai am zacusca, plaoturi de carne si branza, pateuri cu branza si ciuperci, chiftelute, somon fumee) si barbatii fac gratar (fac rost de mici adevarati romanesti [pk] ) si eu bag cartofi la cuptor. Dulciurile le comand (prajituri de casa excelente facute la o ferma langa noi), o sa am inghetata si frisca ptr cine doreste si fructe. Sampanie, tarie si vin avem o gramada, ceva bere trebuie luata si sucuri si gata.

Puiutii sunt bine slava domnului, saptamana asta a fost si Sami baiat finutz si a dormit noptile.

va pup si week-end fain. noi mergem maine la carnaval si ne vom intoarce acasa iar cu 5-6 sacosi de dulciuri. Clara abia asteapta. Si au zic ca nu ploua deci va fi super. [clo]

Helau!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele multa sanatate Irinei.

Paula si eu ca Yvi, daca sunt doar muci l-as duce. Experienta noastra e ca si daca stai cu copilul acasa pana ii trece de tot, majoritatea nu fac asa. Si il duci sanatos si primul de care dai in dimineata aia are mucii pana in barba. Si in 2 zile o iei de la capat si mai mult sta acasa. Rabdare ca trece. La noi a durat din noiembrie pana in aprilie in 2 ani deci 1 1/2. Apoi pauza, da asta de parca nu ne venea sa credem ce noroc a dat peste noi. Acum avem 2-3 raceli pe an, vre-o infectioasa care oricum mai bine o face acum decat la scoala si asta fu.

Yvi sanatate multa si la voi.

Teo miam miam ciorba de burta. Eu mananc numai la restaurant, nu stiu sa fac si sunt singura care papa asa ceva asa ca nu se merita efortul. Aici gasesc la turci, e excelenta.

Mai noi tot asteptam dintii. Botezam copilul fara dinti in gura la aproape 8 luni. :) Rade popa de noi. Clara la 8 luni avea 4 deja.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...