Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Da, se plateste, 1.5 chiar, dupa 40 de ore. 

Azi e frumos si soare si am vazut si eu ud pe jos, prima oara dupa mult timp, semn ca se topeste

 

Am plans fetelor cand mi s-a lipit Reb la piept dimineata, offfff. Prima oara cand mi-e efectiv greu dupa intoarcerea la servici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pupici de la noi. Eu sunt ingrozitor de aglomerata cu munca zilele astea, am dat-o si in bara ca am uitat efectiv sa ma aprovizionez azi cu ce-mi trebuie...nu stiu cum o scot la capat maine.

 

Almy, mami eroina te cred ca e greu...e greu cu 3 copii, e greu sa stai departe de cea mica, e greu sa " tii casa" , e greu sa functionezi si in parametrii normali la birou...eu una nu stiu cum faci fata. Te imbratisam strans si sa stii ca te admir pt tot ce faci. Va trece perioada asta, vine vara si vei avea alt tonus. Pupici

 

Bubu ce mai face Nik, tot nu papa?

Bioana, voi ce faceti, sper ca nu a facut febra si sunteti bine. Cum e la noul job?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!!

 

suntemm bine,nu a facut febra. ieri dupa-masa am iesit in parcul din comunitate.am avut 20 de grade(BUBU nu arunca cu zapada)si s-a plimbat pitica 35 de minute fara pauza.mergea in toate directiile.era as de fericita,nu ma lasa nici sa o tin de mana.avem un covor de iarba artificiala in zona de joaca.se chinuia sa rupa iarba...sambata putem scoate galetuta si lopata sa me jucam in nisip.

de creo 3 zile abia vrea sa ia bibi cu lapte seara si peste noapte,desi apoi il bea pe tot.mananca de rupe...

IRILAC spor la treaba,eventual cumparaturi.

ALMY jos palaria.

BUBU ce ai mai pregatit bun??

pupam mamicile si toti copiii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iri,ia de la Plafar radacina de tataneasa (radacina, nu altceva) si mesteca cate doua-trei bucati din alea pana se moaie, apoi renunti si iei altele,mai tarziu.E un antibiotic natural excellent pentru gat.

 

Nu uita de gargara cu sare si cu bicarbonat, o cana cu apa sarata si o cana cu apa in care ai dizolvat 2 lgt de bicarbonat.Apa calduta.de 3 ori/zi.

Clasicele felii de cartof inmuiate putin in otet ajuta si ele, dar eu nu folosesc.

 

Almy,draga de tine... niciodata nu va mai fi usor, e greu sa te imparti, eu numai gandindu-ma ca va trebui sa il ducem la gradi mi se rupe sufletul, chiar daca e dragut acolo si oamenii sunt calzi...

 

Biona,ma omori! 20 de grade????? la noi -19 azi, asa ca uite ce balanta aproape egala am facut:(..

Ma bucur ca v-ati plimbat, ce dor imi e si mie de iarba verdeee si de zone uscate!!

 

N-am mai bucatarit nimic nou, azi ma bate un gand, va spun eu daca s-a materializat!

 

Nicholas a mancat ieri un pic de pizza si niste mango, tot e mai bine decat deloc,azi nici laptele nu l-a vrut.

 

ieri am fost la plimbareala cu nana si baietelul ei care e mai mare decat Nickolas cu fix un an, iar In magazin s-au luat de mana si au mers asa prin tot Mall-ul,toata lumea se uita dupa ei cu drag, noi ne topisem, ce dragalasi erau, mai ales ca al nostru e blond blond, iar puiul celalalt e brunet brunet,Erau tare scumpi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mele dragi:)

 

promit sa nu mai lipsesc asa mult de acum:)

 

Va trimit un martisor frumos la fiecare!

 de fapt Ivan, nu io..ca el e flacaul casei:)

 

 Noi suntem bine sanatosi.

O sa fac si io domle banana asta bread ca ma inebuneste lumea cu ea...abia astept... pare ceva senzatie.. chiar sunt curioasa ce si cum...dar nu o gasesc..unde e postata:D:)) am intrat si la topicul cu retete si nu mi-o da la search :(hmm... cine ma poate ajuta?

 

 Noi noutati: bifam prima raceala din primavara...de 3,5 luni de zile nu mai avusese nik si am intrat in primavara cu nisti muci..simplu si atat, nu febra nu nik Slava cerului..s-a rezolvat totul cu ceva aerosoli cu ser, sirop de ridichi cu miere si muuuulta vitamina C de peste tot...insa la Bucuresti e atta de urat si atat de ploios de caateva zile incat efectiv ne-am plictisit numai in casa..imi vine sa ma urc pe pereti si io si el!

 Ivan tot prost sta la capitolul mancare..deci in afara de titi nu vrea nik..daca inainte avea 1 sau 2 mese pe zi mai bune din 3..acum de vreo 4 zile nu mai are nici una.efectiv ia 2 lingurite dupa care se zbate si nu mai vrea nici una...o sa imi iasa fire albe cu el:((( dar sper sa fie doar o perioada...mi se pare ca e un schilod;)) as vrea si io ceva cute bebelusesti dar  nimic, desi cantarul arata ok, in schema;).are 11 kile si 81 de cm.. dar va zic sincer ca am un body de anul trecut de la H&M ca astia am obs ca fac marimile mai mari decat de obicei si ii vine si acum :))(body-ul e de 4-6 luni..sa mor de ras=)))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la capitolul dezvoltare, ce imi vine acum proaspat in minte: bifez de vreo saptamana si ceva faptul ca imi arata ce m-am tot chinuit cu el de vreo 2 luni incoa': niste carti pline cu imagini diverse de la animale pana la fructe si alte balarii..ii zic ce vreau sa vad si apoi il pun sa imi arate el mie si le-a invatat care si cum sunt..deci stie care e vaca, calul, pisica,pepenele, strugurii,etc..sunt atat de incantata de nu va pomenesc! zici ca a descoperit apa calda;)) Maine va pun si un clip ca l-am filmat de drag ce mi-era :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irilac pt gat eu imi fac un amestec din ghimbir ras proaspat cu miere 1:1, usturoiu ras cu miere1:1 si scortisoara cu miere 1:1. Toate mixurile astea le tin pe bufet in 3 borcane mici separate si in perioada cand tre' sa ma ia raceala sau deja m-a luat le iau si trec fff usor si mult mai repede peste simptome, de regula in maxim 1-2 zile nu mai am nik.. Iau cate o lingura din amestecurile astea  o data la 3 ore. efect garantat. le inghit cu apa, doar scortisoara o plimb prin gura, restul nu pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...