Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

La noi a tot plouat si cand nu ploua,bate vantul de te ia pe sus.Ne am plictisit de abia astept caldura sa stam afara cu orele.

 

STef e tare pupacios,se joaca ce se joaca si vine la mine sa il iau in brate sau vine imi da cate un pupici si fuge iar la joaca.Alteori vine si ma pupa de ma albeste.E asa de scump si ma topesc de dragu lui.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off ANGELIQUE cee greu trebuie sa fie cand nu mananca...la gradi,cand e ceva nou in meniu educatoarea ii da prima data Irinei,ca asa se incumeta sa probeze si ceilalti...

a mea se joaca frumos,dar sa nu ma vada ca intru in bucatarie ca hop si ea...isi trage scaunul si ma atentioneaza ca vrea si ea sa ma ajute..aasa ca ieri am facut amandoua supa crema de dovleac...eu taiam,ea arunca in oala.apoi am facut macaroane cu varza si unele cu branza...dansa pe scaun si cu o lingura mesteca de zor,cu mana libera baga pe sub mustata...asa ca desi cinase,a mancat o mana buna de macaroane si cu varza si cu branza...

ieri a inceput sa ma spele si ea pe fata...era in vana,isi baga mainile in apa si apoi maa mangaia pe toata fata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ajutor de nadejde ai tu Bioana :*.CRed ca te topesti dupa ea cand vezi ca te ajuta

 

Referitor la papa am incercat toate variantele si daca il las cu papa in fata nu mananca,daca baga mana iar nu se mai atinge.AM stat cu tati cu farfuriile pe jos de multe ori sa papam ce are si el voie si nu se apropie de noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e ANGELIQUE sunt norocoasa.cand o mai si vad ca danseaza de fericire pe scaun...in timp ca mananca,sau "gateste"..ea mananca singura...ii pun in farfurie,si-o ia cu amandoua mainile si se duce la scaunul ei...eu o ajut doar cand e supa crema...in rest se descurca.tot ce e cu mana de mancat o incanta.e experta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi.a luat o jumatate de ora sa postez mesajul anterior. Nu inteleg de ce ma delogheaza dupa 24 de ore si nici de ce nu mai gasesc sa bifez sa urmaresc subiectul. Dupa ce ma delogheaza staaaaaaauuuuu si va caaaaauuuuut de imbatranesc. Imi vine sa plang de nervi daca mai pierd si mesajul. Urasc platforma noua. Nu inteleg de ce a trebui sa o schimbe. E greoaie si inutila.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi, eu sunt mult mai bine azi. Am iesit si noi azi afara dar la noi e vant rece...nu am stat decat jumatate de ora si am intrat in casa ca-mi inghetasera mie urechile.

Vai...azi am vazut cate am de facut pe afara, pana le randuiesc pe toate...Doamne nu stiu cum sa ma mai impart.

 

Angelique, nu dispera, asa facea si bubu meu cu mancarea neblenduita...tot asa isi facea sila si chiar voma daca insistam. O sa se obisnuiasca cu timpul, ai sa vezi, lasa-l in ritmul lui.

Bioana, se vede ca Irinuca merge la gradi, e mult mai independenta decat bubulocii nostrii.E tare dulce draga de ea.

Bubu, mai da cand se opreste ninsoarea asta la voi?

 

Dragelor ce mai dati de papa la bubulici...sunt in pana de idei...trebuie sa-i fac in seara asta ceva si nu stiu ce. Am niste spanac da nu stiu ce as putea face cu el si cum sa-l fac sa pape si el...

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MENA si pe mine ma delogheaza,dar nu dureaza multtt pana gasesc pag.la mine e un click.cand deschizi pag de net de pe tel,smartphone sau ce o fi,alegi optiuni si intri la ultimele pag deschise.si cu un click intri pe ultima pag direct!asa poti sa citesti ce s-a scris.e drept ca daca esti delogata trebuie sa te autentifici...daca scri un mesaj,fie si un zambet pe zi nu te scoate...iar daca intri in varianta clasica e ca si pe vechea platforma-forum,clubul scutecelor,si pe pg 2 ne gasesti...

IRILAC noua ne place mult spanacul(de fapt,Irinei ce nu ii place...)ea il mananca in mai multe variante.de ex.1)cum il mancam noi,cu besamel-calesti usturoi in putin unt si ulei,adaugi faina si apoi lapte.pui si spanacul zdrobit la robot....2) il pun in robot cu ou,cartof si putin iaurt sau 1 lingura de smantana.3)varianta spaniola-pun la fiert naut cu spanac cu sare si 1 foaie dafin.separat calesc usor o ceapa,1 usturoi,putina boia.ad 4 linguri de naut fiert si 2 de apa si dau la robot.pui peste nautul si spanacul fiert si e gata.se serveste cu felii de ou fiert...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...