Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Neata,da,e vineri!! Abia astept sa dorm si eu dimimeata pana la 8!!

ALMY mai rezistati?!a trecut furtuna? Ce povestesti aici tu cu BUBU e de film...ieri cand ti-am citit mesajul m-am ingrozit...la noi au inflorit copacii...

IRILAC lasa nu te stresa...o sa te obisnuiesti sa il verifici cand ajungiti la casa...iti dai seama ce le mai place lor..atatea obiecte in jurul lor,tentante...spor la treaba.

BUBU cum a trecut ziua?ati iesit afara?se poate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va pup pe toate.Azi a fost imposibil de iesit, Bioana draga, friiiiig si vaant, urat rau.Insa macar nu mai ninge, sa vedem pentru cat timp, oricum, azi noapte au trimis utilajele la deszapezit,..Nu stiu, cred ca noi intram un gram in vara si apoi direct in toamna..:( De regula nu am probleme cu iarna, asta e, eu am ales ca vin aici, insa pentru bubu asta mic e nedrept...si mor de ciuda ca nu pot iesi afara, ci numai in centre din astea, de parca as merge din casa in alta casa...

 

Sa stii ca citind cum faci cremwurstii mi-am amintit si eu ca am vazut undeva faza asta cu spaghetele in cremwursti si aratau supeeer.Noua ne plac, lui gagalici inca nu ii dam.

Nici cu sarea in mancare nu ma omor aproape deloc, la el, ca oricum in toate alimentele exista sare, insa pun ierburi care dau gust..

Bioana, un singur lucru vreau sa specific, e important si l-am citit undeva cand eram insarcinata:cremwurstii, in general, se taie numai pe lungime, niciodata rotund.Sunt exact pe masura gatului celor mici si sunt campioni la provocat innecaciuni, daca se taie pe rotund si puiului ii aluneca pe gat; pana la 7 ani nu se taie pe rotund...

 

Nicholas a mancat azi broccoli cu sos béchamel -una din mancarurile preferate cand are chef de papa; I-am facut si budinca, a mancat,azi are o zi normal, coopereaza.Almy, cred ca e numai de la dinti, mai ales ca Reb mananca fara probleme, de regula.O sa treaca, ai rabdare.E greu pt noi, dar ei nu pot si mai bine asa decat sa se chinuie cu durerile, apasand pe gingiute,..

 

Iri, sper ca gatul sa treaca rapid!Ridichea e bunaaaaa! Si sper ca si voi sunteti bine, Angelique!!

 

Iri, bubu chiar nu are nici o vina, nu a furat nimic, el a luat de curiozitate, nu are rost sa il pedepsesti lasandu-l mereu acasa, ci doar sa verifici ce ai prin cos, la iesire, - cumnata mea avea 21 de forfecute de unghii puse de ala mic, cand a ajuns la casa..:):) asa ca obisnuieste-te sa verifici.Si noi ne mai trezim cu cate un kiwi prin plasa sau vreo rosie  care nu e in pachet:),Pe mine ma amuza!insa la cumparaturi ii dam intotdeauna, cand intram in magazine, ceva care il tenteaza si in felul asta e ocupat cu pachetelul ala care zornaie sau straluceste sau face ceva:)La casa il pierdem, pe undeva :) , daca e ceva ce nu e de cumparat.

Toti sunt tentati sa vada, sa cerceteze, sa descopere, de unde sa stie ei ca e interzis?:) Nu e de suparat.Pupici la mama si la bubu si multa sanatate!

 

 

-14 grade la noi..azi facem 16 luni..:) Ce trece vremea, fetelor...

Pun si 2 poze cu cana despre care am vorbit, partea galbena e de cauciuc moale, se pliaza pe cap.Almy, poti gasi in Toys R Us, dar si in Target, unde e cam la jumatate pretul, vreo 7 dolari...

 

post-117768-0-73682400-1394775392_thumb.jpg

post-117768-0-30241300-1394775450_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Am uitat sa va spun ca i-am dat azi si porumb fiert, fetelor, rontaia la el ca un expert, foaaarte incantat! a inghitit rapid juma de porumb, adevarul e ca era si buuuuuuun!

Almy, e de incercat, daca nu ati facut-o pana acum !

 

e vineri, in wekendul asta am de gand sa il duc la un centru de activitati sportive, sa vedem cum reactioneaza si cum..interactioneaza, e pe grupe de varste, Nicholas se incadreaza la Les Curieux:):), pun o poza cu Nicholas si tipa care facea reclama la centrul asta si care m-a facut sa vreau neaparat sa mergem acolo, abia astept! Va spun eu ce si cum, dupa! [soricel]

 

 

 

post-117768-0-50912800-1394776060_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am avut o zi grea. Un pui nervos si urlator, eu multa treaba si, colac peste pupaza, tatsu a ajuns la 22:30 acasa. Ne.a gasit pe amandoi plangand :-( . Pe mine de suparare ca ma rastisem la fimiu care nu mai inceta cu maraiala si trantitul si crizele si nu stiam cum sa ma impart ca sa gatesc(ceva simplu, cartofi gratinati si pulpe la cuptor) si sa il impac, pe fimiu ca ... era obosit pesemne sau nu stiu de ce o tinea numai intr.o maraiala continua.

 

Azi mi.am propus sa fiu mai calma.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Mena draga, aia nu e ora la care  un pui de un an si o picatura sa nu doarma..De ce te miri ca era agitat, suparat, obosit praf?De ce nu l-ai pus la nani si gateai dupa?nu te supara, dar eu consider ca somnul pentru ei e f f important.Ei pot sa traga de ei oricat, fara sa stie ca sunt praf, dar ii vezi ca nu mai pot...Incearca sa ii faci un program de somn mai prietenos [flo2]  

Si nu uita ca atunci cand dau buzna dintisorii au niste dureri crunte, e posibil sa aiba nevoie si de ceva Calgel peste zi..Mai ales ca Gabriel nu e asa de felul lui, deci clar avea ceva..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa il bag eu mai devreme la somn (btw mai devreme de 10:30 nu adoarme niciodata) dar e degeaba ca vine domnul sot tarziu acasa si se trezeste ... Si nu aveam nimic de mancare sa ii dau omului sa manance dupa 16 ore de munca in care nu mancase nimic. Asta imi e situatia din pacate. Sunt singura si ma descurc cum pot...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mena, nu te supara, cacu  nu ti-am facut observatie.Copiii sunt copii, bebeii sunt bebei, tu le faci programul de somn, cumva,mai ales cand mai cresc..Ei au energie sa stea fara nani a la long.Daca ii creezi mijloace si inchizi lumina si nu mai trebaluiesti, ii canti /citesti ceva, va stii ca e timp de nani... Eu chiar sunt singura si sunt si la mama naibii unde nimeni nu iti deschide usa,asa ca stiu foarte bine partea cu ce inseamna sa fii singur singur, insa eu am hotarat ca gateala e dupa ce se culca bebe, seara.Dar asta este alegerea mea.Si sotul meu ajunge f f tarziu.

Inca o data, delete ce nu ti-a convenit sau ignora mesajele mele anterioare, nu a fost nimic rau in ce am spus, tu stii ca imi sunteti foarte foarte dragi.Pup. [flo2] we placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu culcatul nici mie nu-mi iese mereu. Nu reusesc sa-i fac program fix, fiindca uneori se scoala tarziu dim, prin urmare somnul de pranz e decalat, si atunci si cel de noapte la fel. Adoarme ultima cateodata, ce sa fac? Chiar nu am cum s-o adorm daca nu vrea.

Tot nu mananca la fel ca inainte. Ramanem Zen pe cat posibil, o reveni ea si pofta de mancare.

BUBU, azi mi-am luat apa minerala sa incerc banana bread aia de post. Sper sa creasca. Desi pe aia care nu a crescut am facut-o biscotti si a mers suuuper la cafea!!! Tata chiar mi-a zis ca e cea mai buna praji pe care am facut-o vreodata :-)))

Taceti, ca ieri am avut 9 grade, eeei? Ce mai ziceti acum? Azi bate vantul, dar e soare. Ieri am fost libera si i-am dus la un pioneer village (un fel de muzeul satului) unde au vazut cum se traia pe vremuri si cum faceau la 1800 siropul de artar, super zi a fost! Plus ca vremea a fost superba, soare, 9 grade, nu vant.

Si asta e o idee de iesit BUBU, la un maple syrup festival, ca e sezon acum

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

BUBU Irina musca din cremvusti...deci ii dau unul intreg in mana si ea il mananca singurica...pot sa ii tai pe lungime pt spaghete.acum ca stiu,asa bucati ii tai invers,mersi.

sunt curioasa cum a petrecut NICHOLAS AZI¿ I-a placut¿ cu siguranta...

ALMY ma bucur ca ati petrecut o zi faina si ziua a tinut cu voi..

aseara, printesa mea s-a bagat in cutia cu jucarii....peste ele,s-a ghemuit numai ea stie cum a incaput...cert e ca se simtea excelent,se tot chinuia sa isi scoata cate o jucarie, radea....dar cum era ora 8 am bagat-o la somn....si eu ii respect programul.a protestat,dar nu mai mult de 1 minut. odata ce i-am dat laptele, l-a baut fara sa stea pe ganduri si apoi a adormit.desi daca era dupa ea, mai statea si se juca si apoi era maraita, caci clar ca era obosita...

si noi am fost azi la plimbare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...