Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Neata,

inca o noapte nedormita....ce greu e si apoi sa ma trezesc la 5...azi,dupa gradi o duc la pediatra.ieri a inceput sa manance mai bine.peste zi e voioasa,insa a inceput sa tuseasca...

IPOPICA pupici la shopper.in comparatie cu Mara,Irina e tare linistita.nu o las singura pe scaun.stau langa ea.sunt cu ochii in 4.oricum e foarte incantata ca o pun la treaba si in acara de faptul ca danseaza nu se misca.numai cand ma vede in bucatarie,isi si aduce scaunul...

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bioana, tare rau imi pare ca Irinuca nu e mai bine, oare ce sa aiba, o fi dintii sau a luat si un virus? Sau ambele? Cred ca e tare greu cand ai copilul si bolnav si mai trebuie si sa lucrezi...sincer fetelor eu nu stiu cum rezistati voi.

La 5 va treziti....mamaaa...si cum puteti functiona in parametrii normali? Eu recunosc, daca nu dorm calumea si nu ma odihnesc cat am nevoie imediat ma imbolnavesc...tot timpul am patit asa. Cand exageram si eram super obosita tot timpul se mai lipea cate vreo boala de mine.

 

Bubu voi ce mai faceti?

Ipopoca, ce zgatie ai tu acolo, numai dupa fata ei iti dai seama cat e de zvapaiata. Oricum mie imi plac tare mult copilasii astia mai agitati...ai ce le povesti cand vor fi mari :-) :-) :-)

 

Am primit si un raspuns favorabil pt gradi unde vroiam eu...cu multeeee insistente de la diferite persoane, pana la urma ne-au primit, azi am fost si am achitat rezervarea locului...sper sa fie bine. Eu deja ma consum f mult, visez urat noaptea...nu stiu ce-i cu mine. Sunt constienta ca bubu meu trebuie sa mearga la gradi, sa socializeze dar parca nu ma pot desparti de el, nu atatea ore zilnic...mi-e groaza de momentul ala. Stiu...sunt dusa rau de tot cu capul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[canada] salut fetele, la noi se anunta un alt val de zapada:); nici nu ma mai enervez, imi vine sa rad de-acum, asa ca le luam pe toate cum vin, ca si pana acum; ajungem insa la ceva temperaturi pozitive, deci tot mai e o sansa de ceva bun [:)]

 

Suntem bine, insa ne luptam cu indaratnicele de maselute si in afara de asta, in fiecare zi apar o mie de chestii noi si marunte si minunate.

De 2 zile merge pe varfuri prin casa, iar cand nu merge pe varfuri alearga, nu mai merge normal, asa ca sunt intr-o mare viteza, stiti voi cum e [:)]  [:)]

Face un fel de genoflexiuni langa o canapea, se amuza de nu mai poate, merge cu spatele prin toata casa cand face pauza din alergat sau de mers pe varfuri, se sprijina de perete, de masa, de canapea daca oboseste, ca un om mare, eu ma amuz toata ziua,uit complet de oboseala.

Nu mai vrea sa ii pun pampersi, e razboi deocamdata la capitolul asta [:)] , nu vrea sa il imbrac, e gata sa fuga in pijamale peste tot,vorbeste cat e ziua de lunga in limba lui, ma cearta rau de tot daca nu inteleg ce vrea si de multe ori trebuie sa ma fac ca nu inteleg ca sa nu ii dau cate o chestie dangerous, stie sa deschida tot, radio, cD, tv, umidificator, le butoneaza de n-are treaba, insa la TV are voie 10 min, max 15. la doua zile, la desenele preferate.

 

I-am dat ieri capsuni, e prima data cand le si vrea si m-am bucurat.Nu a avut nici o reactie urata, am avut ceva emotii, ca pe mine la capsunile de gradina, numai daca le ating si imi iau palmele foc.

 

Nici el nu mananca ciorba, rar accepta supa cu taietei de casa, in rest deloc altceva..I-am dat candva sa guste ciorba de fasole, din aia a vrut:)Trebuie sa il intalnesc cu Gabriel al Menei, sa ia ceva lectii de mancat ce trebuie.

 

Insa continua sa fie fan fructe si fan somn. [pk]

L-am masurat si cantarit ieri: 12,060 kg si 81 cm. [soricel] E greuuuut.

Eu sunt innebunita sa dansez cu el, ca ii placeeeee si e greeeu:) Mainile si umerii mei spun AU!:):) Spatele inca nu:) [:)] Asa ca dansam! [:)]

 

Bioana, multa sanatate bubulinei tale, imi pare tare rau ca nu e ok si stim cum e cu suferinta de maselute...of of, lasa ca trece si perioada asta!Vino cu vesti bune!!va pupam cu drag!

 

Popi, e o scumpa Mara, se vede ca e pusa pe sotii, imi place la nebunie chestia asta!L-am notat pe Ionica:), mi-a placut tare tare mult! Multumim! [pup]

 

Angelique, voi cum mai sunteti?

 

Iri, bravo pentru inscrierea la gradi, nici o mamica nu scapa de sentimentele astea, insa gradi e benefica pt copilasi in ce priveste socializarea si nu numai.Poate il duci numai jumatate de zi, la inceput, pana va obisnuiti si tu si el sa fiti departe unul de altu; si eu ma gandesc ca nu mai e foarte mult, insa Relax, trebuie sa facem ce e mai bine pentru ei.

Si eu dorm cam 4-5 ore, asta e tot, insa vad ca functionez inca foarte bine, doar pacatoasa de tendinita ma mai supara...

 

hai ca v-am scris de v-am zapacit, insa am lipsit un pic, asa ca am adus totul la zi

Va pup, maine cred ca va citesc/ scriu din troiene! [cit]

 

o zi buna, dragelor! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bioana

Neata!!!!

 

suntem un picut mai bine.multumim.pediatra a zis ca pieptul e liber,deci sa nu imi fac griji de tuse.mucii astia!!!! Iar afta e tot acolo si asta o supara tare si nu o lasa sa doarma...i-a schimbat tratamentul...din causa ei nu poate manca fructele sau bea sucul de portocale...trece si asta.a avut vreo 5 treziri,asa ca e mai ok...

ieri a fost ziua tatalui asa va tati a primit cadoul de la Irina,facut la gradi....un desen-o masina desenata albastra,cu dungi verticale(practica de zor la gradi...liniile Irinei sunt cele mai scurte...ei!?)si pe ea lipita o poza de-a ei(la inceputul anului am dus fiecare un nr de poze,de diferite marimi).desenul era plastificat.venea intr-o punta,mica,alba,de cadou.pe o parte era scris-la multi ani tati,iar pe cealalta amprenta de la mana dreapta...frumos,nu?

IRILAC ne adaptam din mers .e greu,dar si frumos.o duce sotul la gradidi dimineata,asa ca eu ii las hainele,papucii,cremele...pregatite.deja e expert.la iesire o iau eu.uit de toate cand ii vad zzambetul...incepe sa alerge,sa rada si apoi isi pune capul pe umar...si imi tot da cate un pupic...mergem de mana,ne oprim in parc sa ne jucam si apoi acasa....dupa ce doarme ma apuc de cina,haine....termin la 22.30-23.ma bucur multttt ca ai obtinut loc la gradi unde voiai.o sa fie bine,o sa vezi.e normal sa te preocupi acum.pupici.

BUBU ma gandeam ca a venir caldura si de aceea nu ai mai intrat...trebuie sa fie tare dulce cand metge pe varfuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in plina curatenie si nu mai am timp de nimic.De cand iesim zilnic cateva ore afara nu mai pot tine pasul cu voi.Suntem bine,asteptam rezultatul analizelor lui Stef cu sufletul la gura.Cand am fost sa le facem am avut parte de un accident eu m am lovit la picior si la mijloc,Stef s a speriat foarte rau :(.Bine ca nu a fost mai rau.

 

Iri si pe mine ma i a cu transpiratii cand ma gandesc ca trebuie sa il dau la gradinita.

 

Bioana pupam pe Irinuca sa doarma mai bine.

 

Bubu si Stef merge cu spatele si rade.Sunt tare dragalasi sunt ca niste maimutici care copiaza tot.

 

Va las ca am o groaza de treaba si profit ca doarme puiul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...