Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Boooon,hai sa revenim [:)]

Angelique,la noi inca sunt la mare cautare masinutele,cartile si mingiile,indifferent de marime,culoare,model:),minge sa fie,sa o alergam si sa tragem cu sutul si sa tragem la poarta (usa) etc,dar masinile si cartile (si revitseleeee) au prioritate.Adaugam la asta si toate ustensilele de bucatarie*cele nepericuloase),cat mai mari si mai zgomotoase si toaaate tavile lui mami,pe care le zornaim cand avem chef, numai sa fie la indemana,ca altfel bat  in usa cuptorului:)

 

Revin,am un pui agitat in noaptea asta,

Am fost azi la o sera tropicala,Almy [flo2] .Si la o ferma.A mangaiat capre,porc si rate.Mori de ras.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hmmmm, sa inteleg ca nu il aveati deja?? [:)]  [:)]  [:)] [:)]  

Je sais pas,vine au ba:) [soricel] Sper sa nu!

 

Almy, abia pe la 13.00 s-a oprit, pana atunci a nins continuu,vantul a ramas insa la fel de puternic.Poate nu ajunge si la voi, eu am vazut la meteo ca povesteau numai de uriciunea de tempete din Qc (Montreal, daaaa?)Acum, cu vantul, sunt -7 grade.O minunatie, ce sa mai, nici nu am vrut sa mai dam draperii/perdele la o parte...

 

Asa.Despre cuisoare, ca raspunsul de aseara a plecat in neant: crestezi usor cu un cutit, ca si cum ai vrea sa deface coaja felii.In fiecare din dungute pui cuisoare, de sus pana jos, arata minunat si nu iti fie teama ca e prea puternic mirosul, ca nu e!Le pui in fructiera sau pe farfuriute dragalase, in camere..Cum iti place.

PS Foarte tari aia cu pestele!! bleah!

La noi sa stii ca sunt calorifere, dar au cam 6-8 cm inaltime, sau poate mai putin si nu par calorifere, sunt elegante si cumva ascunse...Nu vine caldura din podea...Poate ca asa ar fi f simplu si nu ar mai trebui sa ma chinui cu sosete sau papucei.

 

Angelique, Nicholas a inceput sa manance.Nu mult, insa a cerut singur sa il pun in scaun si a si mancat, eu i-am pus de toate acolo si l-am lasat sa ia ce vrea, m-am dus sa spal vase si vorbeam cu el, ca si cum poate face ce vrea, mananca sau nu.Insa ieri dimineata a mancat omleta cu rosie si ardei si azi unt cu paine, branzica, rosie si ardei.. De la rosiile astea luate de departe nu a mai iesit nimic pe el...NU vreau sa renunt la ele ca ii plac mult. a vrut si pepene galben si a mancat vreo doua feliute, la vreo doua ore dupa masa...E mult mai bine decat nimic.Refuza in continuare ciorbele si mancarurile de orice fel,Vrea sa rontaie morcovi si mere, dar nu sa manance, sa le rontaie si sa le faca stiva rontaita:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

nu va inchipuiti voi cat de bine a fost acasa,2 zile intregi!!!! minunat...m-am odihnit!!am reusit sa dorm de amiaza,sambata iar ieri am motait in salón...tati era la calculator,Cu treaba iar Irina se juca.i-am cumparat un carucior ca sa isi plimbe papusile.era f incantata,nu am cuvinte...tot venea si ma mangaia pe fata,apoi ma pupa...ma pufnea rasul.dar nu lua mana de pe carucior...si la noi sunt la mare cautare cartile.are 3 care ii plac mult si le intoarce pe toate,pana le gaseste...si desenatul!! Ieri seara ii scriam in agenda ei,ce si cum sfarsitul de saptamana si vine si ea cu un creion si mazgaleste ceva...apoi pleaca.

BUBU pupici la Nicholas,ca e simpatic foc cum iti citeste el din carte...frumoasa poza!!mersi si de pontul cu cuisoarele.fain tare.merg imediat si la retete...sa vedem ce ai mai bucatarit.eu am facut ieri magdalene cu lamaie si scortisoara,super crescute si pufoase...

ANGELIQUE pupici la cel mai vorbaret copil de la minuni.

ALMY esti mai bine?trebuie sa fie stresant sa iti gatesti casa ca de craciun de fiecare data cand vine cineva sa o vada..

NOROCILA te mai asteptam...

IRILAC sper ca si tu te simti mai bine.

Pupam si pe MARA.

si mai revin...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu iar m-am trezit de la 3 de durere de gat, de fapt tot somnul a fost chinuit, la 3 am zis ca n-are rost sa mai insist, am coborat sa beau ceva cald si tot nu mi-a trecut. Merg la dr azi-maine, sa imi ia exudat, ca sa vedem ce e pe-acolo. M-a zapacit durerea asta...

 

Am facut si o portocala cu cuisoare, arata bine printre fructele din fructiera. 

 

Am fost ieri la casa noua pt inspectie si am stat vreo 3 ore cred, din ce in ce mai mult imi place. Copiii nu prea sunt hotarati cu camerele, bine ca au la alegere 3, ca Reb nu se poate pronunta, ea va lua ce-i ramane. Oricum toate sunt frumoase, chestia e ca atunci cand unul zice "gata, asta-i a mea", vine celalalt si zice "dar o vreau eu..." Si tot asa au facut ieri.

 

Na, ca acum m-a apucat somnul, iar in juma' de ora suna ceasul.

 

BIOANA, ce bine ca te-ai odihnit! Ce bne suna somn de dupa-amiaza!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Almy, ce e cu gatul asta al tau?ai reusit sa ajungi la doctor?

Nice cu casa noua, se vor schimba multe, e placut tare in casa noua, mirosul de nou si de curat, de proaspat, perioada aia in care va obisnuiti cu toate, e fain! nu va fi usoara mutarea, insa o sa va prinda bine, sunt convinsa ca astia mici sunt super incantati, mai ceva ca voi!

 

Bioana, binevenita si odihna ta, ma bucur ca ai reusit, noi am avut o sambata tare agitate din cauza de masulute, insa ieri noapte a dormit bine..Azi iarasi a fost in greva foamei, insa la ce am vazut in gurita lui, inflamat si sus si jos, e normal sa refuze tot ce e de rontait..

 

Iri, te-ai reparat, esti ok?Angelique, voi cum mai sunteti, ce mai papati?

 

Noi maine dim ne ducem urgent sa luam niste ghetute noi la pui, ca astea brusc nu ii mai intra si a inceput sa le ascunda, sa nu I le dam, el care le ducea la usa non stop.Azi noapte cand i-am taiat unghiile am vazut si ca o unghiuta e mai turtita, e clar ca gheata si-a trait traiul..Se si vede, de altfel, la ciorapei si la papuci ca a crescut piciorul, dar luasem ghetute in care piciorusul dansa, ca asa am citit, trebuie cam 1 cm jumate sa aiba loc sa miste piciorusul ca sa fie comfy...

Oricum, nu pot lua acum ghetute de primavara, ca e inca frig, nu mai mult de 0 grade..asa ca tre ceva intemediar.. Voi cum mai stati la capitolul taiat unghii la picioare? Ca la noi tot gadilicios e [:)]  si rar prind un moment in care  e asa de rupt in somnul lui incat pot sa i le si pilesc, daca as vrea, nu numai sa le tai.:) [:)]

 

Fetelor, am o durere de umar groaznica, de mai mult de doua luni, nu ma lasa deloc..Uneori nu ma pot nici imbraca..Nu am timp sa ma duc pe undeva sa vad ce si cum tot dau cu tot felul de alifii...:)

 

va pup, sa aveti o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...