Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Salutare, noi suntem to cu mici dar in limite " normale" pt perioada asta. La noi bate tare vantul si cand e cald afara vantul aici isi face de cap. Eu sunt o idee mai bine cu gatul, nu mai tusesc asa tare, sper sa-mi treaca de tot sapt asta. In rest imi storc creerii ce sa-i dau sa manance...efectiv am mintea blocata, nu stiu ce sa-i mai fac. Ciora tocmai a terminat-o si parca as mai schimba putin, as face si altceva in afara de ciorba...tocanita cu curcan i-am facut sapt trecuta, pifteluta cu curcan tot recent a papat...nu mai stiu. Mancarea de seara ma termina, nu-mi vine nimic in minte decat budinca de branza si papanasi.

Azi i-am facut spanac cu out moale la pranz...acu pe seara iar sunt in pana de idei.

Am vazut reteta cu vinete....voi dati deja vinete la pui? Mie tot timpul mi s-a zis sa nu-i dau inca ca sunt grele la stomac, la fel ca ciupercile si nu i-am dat.

 

Offf s-a trezit si mai aveam o gramada de scris. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

hai ca dimineata am intrat prima data la retete...apoi am pierdut mesajul si era tarziu sa o iau de la capat...

BUBU ma ingrijoreaza umarul tau!!! Stiu ca e greu sa ajungi la medic(mi-am facut citología in dec.si am ridicat rezultatul saptamana trecuta...)dar e musai.nu stiu ce e dar nu suna bine deloc.trebuie sa te ingrinesti ca sa ai la randul tau grija de Nicholas,da??

la capitolul taiat unghii stam surprinzator de bine.in timp ce Ne jucam,sau sta pe olita,ii dau si ei o unghiera sa ii taie unghiile la papusa...nici la spalat pe cap nu mai plange.cand ii clatesc parul isi da ea singura capul pe spate,cum facea si inainte.deci,a fost doar o faza...

mi-a fost trama ca schimbatul orei o da peste cap,insa are aceeasi program.la 7.30 se cere la culcare,bea numai un biberon de lapte peste noapte si la 7.20 o trezeste sotul,ca ea nu are de gand...

si,da Irina mananca vinete de anul trecut,din august.ii fac vinete coapte cu ceapa....ii plac mult pe paine!!uneori ii pun si o rosie.

ALMY ai reusit sa ajungi la doctor?

ANGELIQUE ce face vorbaretul sef?

IRILAC ar trebui sa iti tratezi durerea de gat.la mine gargara cu apa cu sare si bicarbonat a facut minuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRILAC ce ar fi daca iti faci meniul pe toata saptamana pe hartie ?! Eu stabilesc in mare ce gatesc saptamana asta.de ex-vinete umplute,ciorba de fasole verde,linte scazuta,macaroane cu branza,spanac scazut cu oua...etc...la ea mai adaptez.dar asa stiu clar,de 2 ori ii fac omleta,pe saptamana,sau daca fac ceva la cuptor,ii pun repede o bucata de peste pt ea,de ex.azi cineaza macaroane cu branza.maine orez cu lapte.cand am ciorba de fasole verde ii fierb si un cartof si ii calesc o ceapa.apoi ii scot niste fasole verde si le calesc putin....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bioana, idea asta e super pentru copiii care coopereaza, ca sa zic asa, da ce ma fac eu cu nemancaciosul?? [:)]

Azi a vrut o coaja de paine si 2 lingurite de pilaf, si alea imprastiate pe langa..

Acum fac o prajitura, seaman cu un chec, arata f fain si e facuta cu malai si lapte si iaurt si gris... multe! sa vedem daca din asta vrea, ca seamana cumva cu painea, cand o tai:))

Poate ca dupa ce ii trec dintii mananca si el,ca eu pun multe pe masa si fac multe, insa el mananca..ioc!acum scoate limba, daca nu vrea.stii clar ca nu o sa manance.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa,apoi urmeaza crochetele de cartofi ale lui Nicholas,mamaliga Cu branza...asa imi e usor,ca nu trebuie sa ma gandesc zilnic.eu zic ca poti face o lista cu tot ce mananca el(tu stii ca Irina mananca orice-cina la ea e si buchete de conopida,morcovi, rocoli fiert )si incepi sa le combini...

BUBU si noi am cumparat papuci noi-adidasi si pantofi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...