Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

IRINA nu se prea omoara cu papanasii...am observat ca nu e fan dulce.sambata i-am facut la robot capsuni cu iaurt...incantata.eu i-am adaugat putin zahar,pt mine,ca altfel nu am putut sa il beau...ea insa nu a obiectat deloc.cand o dor insa gingiile e mare fan paine si lapte...Nicholas mananca paine in perioada asta?ma gandeam sa ii fac Irinei niste saleuri(un aluat sarat...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata' fetele,  nu am mai intrat de mult sa scriu datorita timpului , dar vam mai citit cand am prins 5 minute libere .

cea mica a mea sa facut mare ca si micutii vostri si stiti cat de solicitanti sunt , nu ma plang :-))) dar ma cam macina o problema , nu reusesc sa o tin treaza mai mult de ora 19 maxim 20  cu plansete si numai in brate ....evident ca dimineata se trezeste prima la 5-6 ;-)))) este.....wooww asa era si cea mare dar acum sunt prea batrana ;-)))cum sa o fac sa sa culce seara mai tarziu ???

 

----------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Macarie!! Exact asa era si Irina.se trezea la 6.10-6.20.am incercat sa o culc mai tarziu cu cate 15 minute...la 2-3 zile,in ideea ca doarme mai mult.nici poveste...in timpul saptamanii nu ma deranja,dar la sf de saptamana o lasam cu sotul in salon(ca si el e matinal )...aasa ca m-am resemnat.si cum se oboseste multttt de cand umbla si nu sta locului o clipa(mai nou urca si coboara de pe sofa toata dupa-masa)doarme mai bine.trebuie sa o trezeasca sotul la 7.20 in fiecare dimineata.iar la sf.de saptamana trece bine de ora 8.si ce imi place mult,mult e ca o iau la noi in pat,sambata si duminica si ne intindem,radem si povestim 30-40 de minute.inainte nu statea,voia jos,sa mearga...sa faca ceva.acum e ca o pisicuta dimineata...concluzia mea-programul si-l face singurica,eu trebuie doar sa il respect.daca intr-o seara are chef de joaca,cand se face 7.30-7.45 incep ritualul de somn-o iau in brate,o pupacesc,ne luam la revedere de la jucariile di, salon,de la tati,dam drumul la muzica,in camera ei,stinge lumina singurica,face tai-tai la papusi-mascote si o strigam,in soapta,pe Maria si Lola,care sunt deja in pat si asteapta lapticul...si dupa ce termina laptele e gata...trebuie doar sa o invelesc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ritualul de somn pe care il am si eu la pui, exact!:) Nicholas poate sa se ia cu mana cu Irinuca si sa plece impreuna la culcare, iar noi, Bioana, profitam si dormim si noi tun, ce zici? [:)]  [:)]

E mare lucru ca dorm bine si ca au o ora de somn pe care si-o respecta, asa ca si eu ii respect programul si sper ca intotdeauna sa si-l faca el singurel, ca e minunat ce alegeri face [:)]  si noi sa intervenim numai cate un pic, pic, cat sa nu deranjam [:)]

Macarie, bine-ai revenit!de ce sa o culci mai tarziu?ar trebui sa te bucuri ca isi face programul si ca doarme asa bine, sunt mamici care ar da mult pentru asta...E inca mica,de ce sa ii faci program de om mare???Culca-te si tu mai devreme sa poti sa fi fresh cand se scoala ea [:)] Nu ii da ritmul ei intern peste cap..

 

Bioana,am pus reteta la locul stiut [flo2] .A mancat, da, m-am mirat, iti dai seama!

 

azi I-am luat ghetute, ieeei, pai NU pot sa cred ca are acum marimea 7!! adica 24!! fetelor, la inceputul iernii avea nr 5.., I-am luat cizmulitele nr 6 si de aia incepuse sa le ascunda, ca il strangeau, dragul de el..Am luat niste ghetute superbe, de la Geox, iubesc felul in care sunt facute si combinatiile lor de culori!usoare si talpa flexibila,Sunt multumita.Ca si Bioana, am luat si noi body-uri azi si pantalonasi de trening,destui, ca in ultimele doua saptamani toate i-au ramas pana la cot!:(, mai aveam 3 bune;are asa, perioade in care se lungeste brusc.La capitolul blugi stam bine, avem vreo 16 perechi:))) si tot atatea modele diferite, astepatam anotimpul bun sa ii purtam [pk] O sa vina primavara si aici, curand...Oare cum o fi sa fie iar cald??am si uitat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca desi plange de somn la ora 7 adoarme totusi intr-o ora si eu trebuie sa stau cu ea in pat , si evindent ca ma ia si pe mine somnul dar nu imi permit sa ma culc la ora aia ca mai am o micuta  de 6 ani care trebuie  mancata si ea pregatita de somn ;-))

Bubulina42 - marca Geox sunt cele mai bune pt copii , cam scumpute dar merita toti banutii  , am vandut foarte multe dar second hand si i-am oprit si celei mici , si mai sunt si cele de la Ortopedia  super bune , nu le da voie sa mearga pe varfuri 

 

mancam si noi paine foarte multa dar fiind fetite incer pe cat posibil sa le las mai usor cu fainoasele 

 cat de des le dati peste ? eu le-as da in fiecare zi dar am inteles ca nu este tocmai ok

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...