Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Bioana, noi inca nu am iesit din geci, cizme, ghete..Acum ma incapatanez sa raman numai la ghete, chiar daca mai vine frigul de pe lume *Doamne fereste!

Atat de dor imi e de soare si de caldura, ca imi vine sa jelesc dupa ele.. Ma incurajez stiind ca aici dintr-o data primavara+vara sunt hop gramada, just like that, ca si cum niciodata nu ar fi fost iarna.Insa adevarul e ca asta a fost o iarna grea si lunga si f f friguroasa, cea mai grea din ultimii multi ani..Tricouri...Eu nici nu stiu pe unde mai sunt [:)]  [batcap]

 

Azi in drum spre animalute am oprit la un magazin de copii care ne place mult si i-am luat cizmulite de cauciuc, pentru escaladat iarba imbibata de apa, noroaiele de pe margine si toate cele ce nu pot fi descoperite cu ghetute de piele intoarsa..

[:)] Deeeci, domnul Nicholas si-a ales tacticos o pereche din cele 4 puse la dispozitia lui, i le-am pus in picioruse si a zbughit-o fericit la o oglinda din magazin.Asta a fost azi la ora 13.00.De atunci nu le-a mai scos din picioare decat de doua ori:cand l-am schimbat in hainele de interior si cand l-am balacit ca sa il bag in pijamale. [:)]

Fetelooooor, doarme cu fundul in sus si cu cizmulitele in picioare, e mortal! [:)]  [:)]

Avantaj eu, ca i-am spus ca il las sa faca nani cu ele daca ma lasa sa ii pun ciorapi.Zi si facut, nu a mormait nimic, altfel ciorapii ar fi aterizat sub perna:)

 

aaaa, si a plecat asa, serios, printre randurile de hainute si s-a intors fericit cu un umeras pe care erau 3 perechi de chilotei boxeri, pentru 3 ani:):):).I-am pus in cos, nu pot trece peste placerea baiatului, nuuuuu? acasa a veriifcat daca am luat tot:):)

Azi ne-am distrat, ce sa mai! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

BUBU hai ca rad singura in metrou...i-ai facut o poza?auzi,tu,sa doarma cu cizmele...si a acceptat sosetele.super.felicitari,l-ai pacalit....Irina mai nou,in casa isi scoate sosetele....daca e in scaunul de masa,si le scoate(cu o mana mananca...)si apoi si le pune in farfurie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Categoric,ca trebuie sa i le pui inapoi dimineata!! Ce o sa se mai distreze cu ele,prin balti...mi-l inchipui...las ca vezi tu.dar,e normal.cand se joaca si face nebunii daca nu acum?! Educatoarea Irinei a zis ca atunci cand se incalzeste bine(la amiaza avem 26-28,insa dimineata 12...)le pune apa intr-un vas mare si il scoate in curte si ii lase sa se joace.sa se balaceasca,Jn alte cuvinte.cand se joaca si probeaza de toate daca nu acum?! La 3 ani,cand intra obligatoriu in sistem incep fisele si temele de casa...acum e momentul.e un citat fain la gradi,pe un perete care zice asa."una mente que se abre a una nueva idea,nunca va volver al tamaño original".si imi place la nebunie!!

ieri,dupa-masa ne-am distrat de ea....e atat de incantata ca umbla,ca descopera ea singura tot felul de lucruri...incepe sa isi plimbe papusa si se o preste la tot pasul!! Ridica o frunza,o intoarce pe toate partile,ne-o arata apoi o pu,e in carucior sau o arunca.atinge copacii,bate in tot ce gaseste(ca si cum ar bate la usa)...cand oboseste(asa dupa creo 40 de minute) vine la mami sau tati si te trate de mana sa te apleci ca crea sa te pupe.apoi isi pune capul pe umar si sta acolo ...e asa de dulce,ca imi vine sa o mananc.o punenm in carucior si mai mergem o bucata de drum asa...apoi o luamde la capat.ii plac mult fanttaniile arteziene.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRILAC hai si la mine sa imi speli geamurile....nuu am timp de ele..oi veedea eu intr-o seara..deci i-a placut in gradina cu mami si tati.sunt super incantati cand fac si ei ce face mami...dau o mana de ajutor,nu?!!

ANGELIQUE pupici la Stefanut.

Almy o zi linistita!! Poate reusesti sa te odihesti.

ANGIUTA trimitem pupici si Nadiei.

ADRIANA Matei ce mai face?

MACARIE ??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool]  [:-)))] si eu rad de sosetutzele Irinei in farfurie:))) [:)] Sunt ceva fantastic la varsta asta, puiutii nostri! eu, care de fel sunt o hlizita,am senzatia ca niciodata nu am ras atat cat rad acum, cu Nicholas;ce le mai trece prin minte, wow!! [:)]

 

Si stai asa,cat crezi ca a durat faza cu ciorapii? cat au fost cizmele acolo, ca acum se odihnesc linistiti in cu totul alt colt decat unde sunt picioarele lui Nicholas [:)] , nu stiu cum si-i poate scoate cand doarme..!!Insa dimineata i le pun la loc, clar, ca altfel se supara pe mine:) Mai si miros a cauciuc ...au au!si el le iubesteeeeee..

 

28 de grade???? [alcool]  [alcool] [alcool]  balaceala afara??? hello, va rog,fiti mai grijulii,ca imi crapa inima [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...