Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bioana [flo2]

Adix,noi nu stim poezia cu Tica Tica,ia spune tu ce si cum!bravo ca ati scapat de durerile de dinti!

Angiuta,pe unde esti?

Bioana [:)] ,aseara s-a culcat tot cu ele,acum le are in picioare:)))))))) [:)]  [:)] [:)] .Le scoate numai pt spalat sau pt pus ghetutele de mers afara(inca nu stie ca poate sa iasa si in cizmulite [soricel] ,nici nu ii spun,ca e inca rece, ieri dupa amiaza ne-am intors amandoi inghetati de la plimbare-eu mai mult ca el, normal)-era 1 gr si un vaaaaaant...

Sa vedem azi,cica ar fi frumos

.Azi dimineata alerga dupa niste raze de soare de pe pereti:)))De cand nu le-am mai vazut!

 

Norocila, [flo2] inca o data multumesc pt site-ul Acela, maine ma duc la cumparaturi,am facut o listaaaaa !:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour!!! Sa va spun de ce am o stare de super super bine? Ptca de azi pana in Lunea Pastelui am concediuuuu!!!!! Ahhh, ce bine e! Si nici nu ma stresez sa fac curatenie, ca de ce???? Deci relax, enjoy, cumparaturi si pregatiri pt masa pascala, pe care le fac cu mare bucurie, si atat!!!!

Poate ma apuc sa impachetez niste cutii, dar aia e simplu, DESpachetatul va fi mai greu! Mai e pana atunci!

 

Acum sunt cu sotul la dentist, ca ii scoate 3 masele de minte, uuuf! Am venit ca sustinere morala si ca sofer, ca ii da nu stiu ce gaz.

 

Multumesc de cafea Bioana!

 

Multumim pt site, Norocila! E ft fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour!!! Sa va spun de ce am o stare de super super bine? Ptca de azi pana in Lunea Pastelui am concediuuuu!!!!! Ahhh, ce bine e! Si nici nu ma stresez sa fac curatenie, ca de ce???? Deci relax, enjoy, cumparaturi si pregatiri pt masa pascala, pe care le fac cu mare bucurie, si atat!!!!

Poate ma apuc sa impachetez niste cutii, dar aia e simplu, DESpachetatul va fi mai greu! Mai e pana atunci!

 

Acum sunt cu sotul la dentist, ca ii scoate 3 masele de minte, uuuf! Am venit ca sustinere morala si ca sofer, ca ii da nu stiu ce gaz.

 

Multumesc de cafea Bioana!

 

Multumim pt site, Norocila! E ft fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce scumpa e Irinuca..off iti vine sa o mananci. Bioana ce vreme frumoasa aveti acolo

 

Eu azi am zacut in pat, mi-a fost rau toata ziua, sper ca maine sa ma simt mai bine ca bubu meu s-a cam plictisit azi, am jucat jocuri statice. Nu am apucat sa-i fac mancarica din iepure ca aseara m-a luat raul in magazin la cumparaturi, azi n-am fost in stare....plus ca sincera sa fiu nici nu stiu cum sa-l gatesc

 

Almy, ce bine de tine ca esti libera, te rog sa te odihnesti zilele astea, incearca sa dormi mai mult.Sanatate multa sotului....urate sunt vizitele la dentist....

Bubu, ce ati cumparat frumos? Aseara in magazin am vazut si eu niste cizmulite din alea de cauciuc si m-am gandit la voi. Si noua ne trebuie niste incaltari din astea dar nu aveau marimea lui....si nici nu prea m-au incantat ca nu erau viu colorate.

Angelique, nu trebuia sa mergeti sapt asta la dr? Ce a zis? Ce mai face vorbaretul?

Adix, ia scrie tu poezioara cu tica tica...mai invatam cate ceva nou.

Norocila, multumim de link, pupici

 

Sa aveti o noapte luuungaaa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca iti vine sa o rontai pe Irinuca, ce minune are mami Bioana acolo, taaaare tare calda poza asta...si la propriu si la figurat!!.Si frumoasaaaaaa!! scumpa de ea, ce serioasa isi plimba ea papusica! [flo2]  Bioana, iti vine sa crezi ca a crescut asa de mare ca isi plimba ea singurica jucariile??? Cum sa nu te minunezi? Bun ales, inca o data spun, titlul Odiseii noastre:minuni de nov-dec! Minuni sunt!

 

Bioanaaaaaaa [flo2] ,cand te vad imbracata asa, imi vine sa ma arunc in avion si sa ma stabilesc acolo unde sunteti voi:) Brusc!

Au fost si la noi 12 grade azi, insa vantul nu lipseste deloc de la apel, urat si puternic de te ia pe sus, iar asta inseamna ca temperatura scaaaade muuult! Si am observant ca Nicholas are o sensibilitate la ochisorul drept, la vant incepe sa ii lacrimeze constant, de parca ar plange..

 

Iri, imi pare rau ca nu esti ok, tare rau..Odihneste-te cat poti si pune-te repede pe picioare!

Pt gateala iepurelui, google sa traiasca, da un search si gata retetele!, matalutza doar alegi ce e mai rapid si mai putin incarcat ..

Ce dragalas o fi fost bubuliciul ajutandu-va la gradinarit!! ce mi-ar placea si mie sa am din nou o gradina sa o aranjez cum imi place...

 

Almy, concediu placut, asta e o pauza binemeritata, bravo, enjoy! [flo2]

3 masele dintr-o data??? si el a acceptat???? [alcool]

 

Bioana, nu ma mai satur uitandu-ma la foto..e atat de dragalasa cu coditele... [pup] !!

 

- nu am fost azi la cumparaturi

 

aaa, maine ne ducem sa mai vedem o gradi, am descoperit una tot f aproape, pe principiul Montessori-si unde picii invata 3 lb straine, mi-ar placeaaaaa.Om vedea, ca oricum, prima mi-a placut mult, dar despre educatoarea de aici am niste referinte fantastice! [batetoba]  sa vedem ce si cum, ne ducem cand dorm picii, ca sa putem sa vizitam tot spatiul... Va zic eu ce si cum!

 

Bioana, maine e vineeeeri!esti happy?? [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

BUBU,foarte,foarte happy!!ma simt foarte obosita,dar e vineri,nu mai conteaza...

ma minunez zilnic de cat a crescut...cat mi-am dorit sa iea la plimbare,cu fiica mea si uite ca au venit si zilele astea.multumesc Doamne!! Ma distreaza, ca isi ia rolul foarte in serios...si e asa dulce cand isi ia elesticurile din par(de f multe ori )si parul ii ramane ridicat...am cu mine o punga cu chestii pt prins parul,ca,de multe ori,le arunca...iar cand mai intra in perete cu caruciorul,zambeste si ridica din umeri...

BUBU ce rau imi pare ca vremea nu tine cu voi...dar,mai e un pana vine caldura,nu?!

ALMY concediu placut!!

IRILAC las-o mai usor cu curatenia ca vine sf de saptamana si imi inchiphi ca iar vrei sa muti casa... Odihneste-te mai mult,da?!

deci,ADIX cum e cu Tica??

ANGELIQUE sunteti bine,da??

pupam toata gasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes la gradi.ce m-as bucura sa gasiti una care sa va placa,ca e foarte important sa iti sti copilul pe maini bune,sa mergi linistita la munca.cand o iau acasa si o vad razand,fericita stiu ca a avut o zi buna,ca s-a simtit bine.imi creste inima cand vad cum toate educatoarele,inclusiv directoarea o pupa,ii spun pe nume si ea le zambeste la toate...hai sa auzim vesti bune,da?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...