Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

Ui,maine muncesc si apoi joi si vineri nu!!!iubesc saptamana asta.

aseara am fost la dr,dupa rezultate si sa vad ce fac cu sinuzita...naasol de tot.dr mea era libera...apoi mi-a disparut tot istorialul medical....din 2007 incoace nu mai e nimic...asa ca nu am avut ce rezultate sa ridic.mi-a dat numai alta pastila pt nasul meu si pana miercurea viitoare cand merg din nou sa vad ce si cum...la farmacie am intrat sa imi iau medicamentul si Irina statea in usa...ar fi intrat ,dar farmacistele aveau halat.ma lua de deget,facea 1-2 pasi inauntru,apoi iesea...nu ii plac uniformele si gata.

ANGIUTA eu una iubesc sistemul lor!! Am fost pe 26 martie la sedinta(toot asa,una pe trimestru,deci 3,cu fiecare parinte in parte).normal ca notele(informe semestrial)sunt mai mult pentru parinti.sunt trecute toate obiectivele si in dreptul lor,tot cu zambete,daca le-a atins/partial/sunt in proces...cum e prea mica sa vorbeasca,eu nu as avea cum sa imi dau seama de multe lucruri.la sedinta,care dureaza 1 ora,imi explica tot ce face,dar apoi imi pune in scris.asa stiu ca mai are de muncit la linia verticala si la exprimarea nevoilor...si ma si ajuta pe mine sa am un punct de reper la activitatile de acasa.ma joc mult cu ea,repetand multe din activitatile lor.si se cunoaste.

BUBU la noi sunt acum 15...pana la 2 ajungem la 30...ce bine ca si-a revenit vremea.plimbareala placuta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[flo2] Da,si mie mi se pare super idea asta a educatoarelor si eu o vad tot asa,ca o chestie pentru sufletul parintilor!Era intr-adevar o problema daca notele ar fi fost afisate undeva pe vreun panou sau daca ar fi existat sedinte deschise, cu toti parintii,gen Ro, unde unii bebei sa fie ridicati in slavi si unii dati de pamant.Dar asa?E o gagalice care abia descopera lumea si o descopera, cu ajutorul unor oameni extraordinari, intr-un mod fantastic, mai frumos de atat nici nu s-ar putea!

 

Fetelor, mor de ciuda, e eclipsa de luna vizibila in toata America de Nord, dar noi astia din Qc NU o putem vedea, ca e cerul acoperit de nori intr0un mare hal [smulgpar]  Ziceti si voi!

 

Bioana, stai asa,ca au anuntat miercuri 3 gr, ploaie cu zapada si apoi cativa cm de zapada.Nici nu ma mai enervez, de data asta m-a apucat rasul.e minunata vremea la noi! [:)]

 

e 2 am, fug la somn in curand.Sa aveti o zi buna!

 

PS Mena, tu chiar ai plecat de aici, de pe forum?? sincer, nu as fi crezut ca TU, cea de care noi am fost intotdeauna alaturi,-intotdeauna!- sa dispari pur si simplu, one day, si sa ne uiti.Am spus ca nu mai mormai pe sb asta, insa de tine, Mena draga, sunt tare surprinsa.

 

Anyway

Povestea asta cu "of, accesez greu platforma asta" va rog sa nu o mai spuneti, fetelor.E sufficient sa dati un click pe "urmareste sb" si esti notificat imediat despre mesajele noi, esti directionat la ultimul mesaj scris, la zi. Faptul ca nu vreti sa fiti informate ref la forumul acesta e altceva [:)]  [:)]  

La fel si "am pierdut mesajul".Si ce?pe yahoo sau altundeva nu ati pierdut niciodata mesaje? Ba da.Se intampla. 

 

In fine.Eu una prefer sa fie toata lumea sincera, asa cum am fost la inceput.Pana la urma, dragoste cu sila nu se poate, nu?

 

O zi buna tuturor,

Bioana, Nicholas sforaie, asa ca o pup eu pe Irinuca in locul lui. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne pregatim sa mergem la dr.Tineti pumnii sa fie bine.

 

Bubu ,eu nu iau apararea nimanui,fiecare face ce vrea,e dreptul fiecaruia sa aleaga ce sa faca.Dar,de pe telefon daca nu ai versiunea de mobil setata intri foarte,foarte greu.Eu am selectat versiunea intreaga din greseala si e super dificil sa intri.Mi am bagat nasul si am reusit sa setez iar versiunea pentru mobil.

 

Revin cu vesti diseara,acim am bagaje de pregatit cat doarme Stefanut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Bubu fiecare e liber sa aleaga...daca unele dintre noi prefera FB asta e....

Si grupul lui V s-a mutat de cativa ani pe FB dar mie una nu imi place pentru ca se urmaresc foarte greu discutiile pe 3-4 subiecte, se sare de la una la alta...ma rog...intru foarte rar pe acolo.

 

Of Bubu ce sperietura! O sa uite el peste vreo 2 luni... cred ca barba l-a speriat cel mai tare.

 

Notele/calificativele sunt confidentiale si aici dar concurenta tot exista. Copii se intreaba unii pe alti ce nota au luat, cei cu note mici incearca sa ascunda cat mai repede lucrarea sa nu traga un coleg cu ochiul...

Mie una nu imi place concurenta asta si din punctul meu de vedere nu e un lucru pozitiv sa se inceapa de la varsta de cresa cu notatul. E deajuns daca in sedinta individuala ti se prezinta progresele copilului si lucrurile ce mai trebuiesc antrenate.

 

La noi ieri a plouat aproape toata ziua, azi pare mai senin dar cred ca e frig.

 

Voi ce idei de iepuras aveti? Eu le-am cumparat hainute, asa am facut in fiecare an. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUBU,felicitari,ai pus punctul pe I!! Si mie imi e plin carul...cum intram cu sufletul la gura sa urmarim noutatile,mai ales cand stiam ca una dintre noi are un necaz/bucurie.nu poti astepta sprijin si sa nu dai nimic in schimb.poate merita si copii nostri o apreciere..fiecare face ce vrea,asa e,dar dupa cate bucurii si necazuri am impartit mi se pare de prost gust sa dispari asa,de pe o zi pe alta,fara sa spui nimic...un ramas bun,macar.un forum,ca sa existe,se intretine zilnic,exact ca si o floare...

ANGELIQUE succes la dr.sper sa va intoarceti cu vesti bune. full version/mobile v.se selecteaz de la sfarsitul paginii.dai pana jos de tot si acolo apare optiunea.

ALMY tot asa vreme urata e la voi?copii sunt in vacanta?odihneste-te!.ce mai face Rebeka?la fel de fericita printre cratite?!

IRILAC,voi ce mai faceti?

IPOPICA,ANGIUTA,ADIX o zi frumoasa!!(altadata era greu sa enumar pe toata lume....azi ma intreb pe cine am uitat...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand La multi ani pentru floricica MARA DALIA!!!

 

E potop la noi acum, asa se aude de afara, duc copiii la scoala si fuguta inapoi! Si va fi -1!!! Ieri au fost 19. Si cum eu sunt medio-dependenta raaau, ieri parca am fost batuta de la presiunea atmosferica. Efectiv am tras de mine sa nu adorm, pe la 6. De fapt ei trageau, ca eu as fi atipit ;-)

Rebecca nu mai e asa numai cu oalele, acum scoate orice de oriunde. Dar imi place cum comunica, ieri mama nu o vedea si intreaba: dar unde e Rebecca? Si ea raspunde: "oco!". Sau te cearta pe limba ei, gesticuland cu manutele, sau isi apara vreo jucarie cand i-o ia fra'-su sau sor'-sa...

 

Fetelor, din calmul si relaxarea in care eram, am intrat nitel in panica ieri, cand mi-am dat seama de cat de multe am de mutat. Cate se aduna intr-o casa in 5 ani! Ma uitam in jurul meu ieri si ma simteam din ce in ce mai mica, pe masura ce realizam anvergura situatiei! Si avem 2 luni, dar sunt de fapt doar 8 weekend-uri! Deci 16 zile! Ca in timpul saptamanii ce sa faci mai intai?

 

Cine nu mai vrea sa scrie aici, o face cu un motiv, asta e clar, dar e la urma urmei o alegere personala, motivele difera de la caz la caz. Eu urmaresc/scriu si aici si acolo, cand am fata la san, de pe telefon. Ft rar de pe calculator. Pe FB e mai intim, fiindca e grup ascuns, iar asta imi place, aici insa citeste oricine vrea.

 

De cand scriu la mesajul asta a stat si ploaia, a adormit si cupilu', pot sa cobor si eu la cafea, nu? Ca e 6 deja, ne-am culact la 9! V-am zis ca eram zombie ieri, de la vreme. O zi buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...