Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


Recommended Posts

o primavara minunata va dorim si noi. azi a fost frumos si ne-am plimbat,ieri insa a ploat toata ziua si a batut vantul...

m-am odihnit.doamne ce bine e sa te trezesti la 8 dimineata.imi era dorrrrr...

BUBU  nu am reusit sa fac cup cakes azi...am repetat B.B ,cu unt, de data asta...in ideea ca imi iau maine cu mine...daca mai ramane...a mancat si Irina aproape o felie...cu lingurita o imprastia prin farfurie si cu cealalta mana o baga in gura [:)] .

ALMY ce minte pe invatatoare....nu pot sa cred...

ANGELIQUE si Irina a fost mai maraita.i-a iesit maseaua nr 4.

IRILAC e tare trist ce povestesti tu...nu se schimba nimic la noi, din pacate.cum e piticul¿

maine seara mergem la vaccin.ultima tura de prevenar....imi e groaza.

 

va pup.pe maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 456
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pup fetele si o primavara frumoasa cu multa sanatate sa aveti, sa ne putem bucura de fiecare floricica si fiecare ciripit de pasarica :-) Recunosc ca mi-e dor de diminetile cand ma trezesc f f dimineata si deschid geamul...e liniste si se aud doar vrabiutele cum se joaca pe acoperis. Tot primavara berzele au un obicei si se strang f f multe la mine in zona...cred ca sunt vreo 30-40 ...merg pe camp in urma tractoarelor si cand zboara zici ca esti in filmul ala de groaza...pasari :-)

 

Bubu meu e bine, i-a trecut alergia cu aerius, de papat si-a iesit el din ritm dar incercam sa-l aducem iar pe linia de plutire. A slabit micutul putin, sper sa recupereze repede.

Noapte buna sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iri, ma bucur mult ca sunteti bine, bravo, astfel de vesti vrem mereu! la noi a nins ieri, a nins azi noapte, a nins azi dimineata:), asa ca de primavara.. Am primit martisorul cu un buchet mare de trandafiri rosii, cica pe post de ghiocei:):):)

Eu insa chiar simt asa, in suflet, ca e primavara, asa ca am hotarat sa ignor frigul cu desavarsire.

V-am pus la retete praji aia cu gris, ca am facut-o iarasi azi si nemancaciosul meu a mancat un castronel! si eu o sa pap, dupa ce o las la rece vreo ora.. [:)]

 

sper ca toata lumea e bine! va dorim o saptamana frumoasaaaaa [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la mine, cam liniste azi pe aici. Eu am lucrat de zor cat a dormit bubu mic ca sunt in urma tare de tot...in rest joaca joaca si iar joaca si intre facut papa si hranit. Vad ca si-a mai revenit si cu papa, a papat azi aproape tot castronul de borsuc...si era destul de plin.

 

Bubulici am facut si eu BB, e foarte buna si bubu meu papa din ea cu mare placere. Pana acum nu-i dadusem nuci si uite ca asa am facut si pasul asta. Voi incerca zilele astea si budinca cu gris. Eu sunt mai tot timpul in pana de idei pt papa de dimineata si seara...chiar nu stiu ce sa-i mai dau si timp sa scotocesc netul n-am asa ca tare bine imi prind retetele voastre.

 

O saptamana primavaratica sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

ieri am fost la centru de sanatate sa facem ultima doza de preenar.si ne-au informat ca s-a schimbat schema de vaccin,asa ca a mai primit unul...jale mare.urla,nu plange,cand incep sa o dezbrac.tragea de haine,saracuta...mi s-a rupt sufletul..si a mai trebuit sa o tin sa ii poata pune vaccinurile...nici nu vreau sa imi amintesc.avem 9.880 kg si 76cm.Suntem bine.

o zi buna,la toata lumeea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bioana, ce mila imi e de ei cand fac vaccinurile, ti se rupe inima de plansul lor..Si la noi de fiecare data a fost cu "cadou" inca unul, in plus fata de ce asteptam, insa trebuie facute, mai ales de noi, care suntem in zone in care e lume...din toata lumea.

Draguta de Irinuca, sper sa nu faca febra sau ceva..Insa e o minune si ca ai reusit sa o cantaresti, la noi il urca pe unul din noi pe cantar cu el si apoi fara el [:)] , ca pe cantarul ala mic nici vorba sa vrea sa stea..Insa de regula il cantarim noi acasa, dimineata, inainte de a pleca, (pe asta de acasa il amuza sa stea in fund, - si e pana la 20 kg.)

Azi am facut iarasi cumparaturi, fetelor, Nicholas nu mai intra in mai nimic din body-urle lui, acum am luat de 24 de luni, ca celelalte toate il strang, s-a lungit brusc, s-a facut mai greu, a facut pulpite asa, mai copanele, desi mancatul sta tot...zero:(, insa cred ca la el motivul fain de crestere e ritmul lui extraordinar de somn,de 12-14 ore, azi s-a culcat la 7 fix, a adormit brusc, a pus fundul in sus si in secunda doi sforaia:)

Singurul lucru pe care l-a mancat azi..laptele lui.Toata ziua.La fel si ieri:(, am avut senzatia ca se vad niste coltisoare la canini, asa ca ii suspectez ca motiv de nemancare..Iar eu nici nu mai stiu cate chestii am incercat sa I dau... nici nu se putea uita la chestii pe care in mod normal le mananca cu mare placere..

 

Iri, nu am mai avut timp de alte incercari, insa cum reusesc sa fac ceva noiu scriu! ma bucur ca puiul a papat BB, e buna de totm si pentru mari si pentru mici,mai ales ca nu se usuca deloc si poti lua si pe drum, la nevoie, fara probleme.

 

azi au fost -16 grade la noi, insa eu tot zic ca e primavara si sa ma simt super si haaaappy!! partea buna e ca aici cand se face primavera,asa, brusc, intr-o zi e totul verde si frumos ca si cum nu ar fi fost iarna niciodata!! [:)]

va pup, sa aveti o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin...

 

Eu nu l mai cantaresc pe Stef la dr.,oricum scoate el cantarul in fiecare zi si se urca pe el.

 

Bioana bine ca ati scapat de vaccin!Urmam noi sa il face pe ala de un an,trebuie sa il cumparam ca pe ala gratis nu ne lasa sa il facem.

 

Bubu,Stef nu prea mai vrea sa doarma ziua,ieri a dormit un pic la pranz,apoi seard doar a atipit in masina si dupa laptic nu a mai fost chip sa doarma,era cu ochii cat cepele.Nu stiu de unde are atata energie ca toata ziua alearga si nu vrea sa doarma.

 

Noi asteptam sfarsitul lunii sa ii refacem analiza pentru intestin sa vedem cum sta si dupa luam hotararea daca introducem lapticul in alimentatia lui.El papa iaurt si branzica de capra,eu sper sa reusim si sa ne luam o mare piatra de pe inima,sa stam linistiti si in privinta gradinitei si cu faptul ca poate papa de la alti copii.Pana si pufuletii pot contine urme de lapte,iar mamicile care ii ofera un pufulete probabil cred ca sunt intr o ureche ca le refuz.

 

Va pup,o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...