Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Chist endometriozic 7/7 cm...operatie?!


Angelinne

Recommended Posts

  Am un chist endometriozic descoperit de aproape 3 luni care a crescut in acest interval de la 6/5 cm la 7/7 cm.... si am  primit indicatie de operatie clasica.... 

 

inca nu sunt pregatita nici fizic si nici psihic,.,, mai cred ca se va resorbi... si ma ingrozeste ideea unei operatii,, mai ales clasice... si as dorii cele care a ti  avut sau aveti asa ceva sau v ati operat sa imi impartasiti si mie din experienta voastra,,, va multumesc din suflet! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost la 2 medici Ginecologi si amindoi mi au spus operatie clasica dar nu au specificat de ce....unul mi a spus doar ca e mai bine asa ca sa vada exact ce este acolo..l.daca nu trebuie si ovarul scos...ldaca este chist endometriozic sau dermoid.....Daca intervine o hemoragie in operatie trebuie cauterizar ovarul pina se opreste si nu se stie pe termen lung ce se mai intimpla cu acel ovar....

 

 

Si am discutat cu cineva care lucreaza in alt spital si povestindu i despre mine unui chirurg...a transmis sa merg la el ca ma opereaza laparoscopic ffrumos fara multe urme...asa s a exprimat.....acum nici nu mai stiu ce sa cred.... Se poate ca acest chirurg ori sa nu stie inca exact situatia pina nu ma vede..ori lucrind afara multi ani sa aibe mai multa experienta pe acest tip de operatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 9 years later...

Buna ziua. Am o întrebare sa mă sfătuiți să fac. Soției mele ia ieșit trei chisturi ovariene. 1 pe trompa și două în uter parca. Problema că acum 2 săptămâni au crezut că e însărcinată că ia întârziat menstruația o lună de zile. Acu când a făcut din nou ecograf ia zis că are 3 chiaturi. Of doamne. Noi ne-am dorit să fie însărcinată dar .  Acum ia dat antibiotic și pastile pe 3 luni de zile. Are grețuri foarte mari și amețeli. Nu are pofta de mancare. Că mă sfătuiți. Să mai meargă la alt doctor fata de doctorul care sa dus să vadă dacă e însărcinata? V-am multumesc. A oare a apărut astea din cauza că noi avem contact doar de 2 ori pe an când vin ina tara

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...