Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

bravo Gabriela,ma bucur mult pentru tine,ai 2 fetite viteze acolo,de acu cumintica la pat sa creasca cat mai mari [flo2]

bun venit fetelor noi,sarcini usoare si bebei sanatosi [flo2]

Baam ai mei au avut 2200 si 2070 la nastere la 36 s,au stat 10 zile in spital,au respirat singurei,doar pt.ca sa ia in greutate.La fel nu au mai crescut nici ei in ultimele saptamani,nu te lua dupa graficele de pe net,nu cred ca sunt valabile in cazul gemenilor.Stai linistita sa-i duci cat mai aproape de termen,sanatosi sa fie ca cresc ei,uite ai mei ma fugaresc prin toata casa,ling gresia,parchetul,trag de tot ce prind,perdele,cabluri,telefoane,etc,orice,numai jucarie sa nu fie.

 

pupam prichindeii si mamicile [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunshine din cate imi dau seama seaman cu eco morfologica de tr 2. care se face intre 22-24 sapt.

 

Marie eu zic ca sunt bine, dar numai Dumnezeu stie, doctorita mea la 27 de sapt mi-a zis ca facem injectiile la 30 de sapt iar la 30 de sapt mi-a zis ca sunt ok si colul era ok si ea crede ca nu e nevoie de injectii ca daca trec de 35 de sapt nu mai e nevoie si nu mi le-a mai facut, dar stau cu teama sincer, nici nu stiu ce sa zic. Poate mai vb cu ea si o intreb.

Cum ai procedat cu vaccinurile bebeilor cand le-au facut, cum au reactionat?

 

As vrea sa te intreb atatea dar ... nici nu stiu ce sa intreb mai intai....

La cat timp ai ajuns la spital dupa ce ti s-a rupt apa, cum a decurs cezariana, ai nascut la stat... sper sa nu te stresses dar la mine e prima sarcina ... :)

 

Ce vitamine ai luat in timpul sarcinii? dupa nastere ai mai luat ceva suplimente...

 

A nascut cineva la Giulesti? aveti idee cam cum e pe aloco, cat se da la lume :D

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunshine din cate imi dau seama seaman cu eco morfologica de tr 2. care se face intre 22-24 sapt.

 

Marie eu zic ca sunt bine, dar numai Dumnezeu stie, doctorita mea la 27 de sapt mi-a zis ca facem injectiile la 30 de sapt iar la 30 de sapt mi-a zis ca sunt ok si colul era ok si ea crede ca nu e nevoie de injectii ca daca trec de 35 de sapt nu mai e nevoie si nu mi le-a mai facut, dar stau cu teama sincer, nici nu stiu ce sa zic. Poate mai vb cu ea si o intreb.

Cum ai procedat cu vaccinurile bebeilor cand le-au facut, cum au reactionat?

 

As vrea sa te intreb atatea dar ... nici nu stiu ce sa intreb mai intai....

La cat timp ai ajuns la spital dupa ce ti s-a rupt apa, cum a decurs cezariana, ai nascut la stat... sper sa nu te stresses dar la mine e prima sarcina ... :)

 

Ce vitamine ai luat in timpul sarcinii? dupa nastere ai mai luat ceva suplimente...

 

A nascut cineva la Giulesti? aveti idee cam cum e pe aloco, cat se da la lume :D

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela si Anettee, multumesc de info cu rezerva. Si pe mine m-ar tenta rezerva, dar nu stiu cat o sa stau - daca trebuie sa stau (Doamne fereste!) o luna cu bebeii in spital, o sa ma rupa la bani! Se poate opta pentru rezerva imediat inainte de nastere sau trebuie sa o rezervi din timp?

Banuiesc ca daca bebeii stau in spital, o sa stam si noi cu ei, nu? Eu as vrea sa-i pot alapta sau macar sa ma mulg si sa le dea cu biberonul / seringa lapte matern.

Baam, mai ai un pic, sa mai stea bebeii cateva saptamani la caldurica in burtica sa mai creasca!

Daniela si Marie, sa va traiasca copilasii si sa va bucurati de ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca daca stau mai mult de 3-5 zile in spital nu dau nici eu banii pe rezerva. In legatura cu bebelusii nu stiu ce sa iti spun, sunt mame care au stat cu ei acolo in spital si mame care au fost externate si trebuiau sa faca naveta zi de zi. Probabil depinde si de politica spitalului. In privinta alaptatului, eu sunt patita cu baietelul, era cel mai mancacios din spital, in loc de o seringa el manca 2, altfel ne urla. Canalele sanilor ma usturau foarte tare, sfarcurile la fel...el vroia mereu la san, le cerseam o seringa de lapte si ele imi ziceau ca m-au scos de la lapte praf ca pot sa alaptez, pana nu le bagam 10 lei la buzunar, nu scoteau siringa. Ei bine, vreau sa va spun ca acum am sa imi bag in bagaj lapte praf, seringi, suzete si am sa imi hranesc singura copilul, nu mai stau la mana nimanui. E foarte important sa va duceti dupa nastere la asistente sa va desfunde canalele. Eu facusem furia laptelui si ma duceam sa ma mulga in fiecare seara si dimineata ca sa nu o dau in mastita, Doamne fereste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...