Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Nu mi-a mai masurat colul, m-a bagat direct in sala de operatii. Nu imi dau seama cat a durat, dupa m-au mai tinut intr-un salon de langa salile de operatii cam vreo ora cred si ma monitorizau, dupa aceea m-au urcat in salon. Inteleg ca nu dureaza decat vreo 15 minute. Nu am avut dureri dupa, doar o senzatie de presiune si contractie a uterului imediat dupa interventie, apoi a trecut si aceea.

Curaj, nici nu-ti dai seama cat de repede trece totul! Bafta maine sa decurga totul bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bine Anette ca te-ai scapat de o grija!

Sper sa nu ma alatur in club...am cam exagerat zilele astea doua cu statul pe fund si lucru inclusiv pe afara si cu aplecat.

Voi vi-ati luat centuri de sustinerela burtica, din cele cu scai pe sub ea? Am comandat un "tub" din ala super elastic, neregrabil cu scai dar se intinde pe masura ce crestem. Si acuma nu stiu daca sa iau si din aialalta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Georgia, incearca sa te mobilizezi cumva (stiu ca e usor de zis!)

Nu vreau sa te panichez, dar sunt multe si marunte, nu le gasesti toate peste tot, si noi mamicile de gemenasi avem perioada mai scurta de mobilitate (dupa 6-7 luni e greu cu unul in burta daramite 2) respectiv nu m-as chiar baza ca ajungem la termen.

Plus ca prindem iarna cu burtoc, nu-ti recomand sa te deplasezi pe ger si gheata.

Plus ca decembrie se duce jumate din cauza sarbatorilor.

Plus ca lucrurile de bb costa unele chiar f mult, si nou ne trebuie dublu.

Pe final nu e de ignorat ca esti f des si la foctor, daca nu suntem imobilizate cumva la pat.

Ai deja lista cu ce e nevoie? Ca ai putea macar trimite sotul in cercetare sa vada ce gaseste, si fie iti face poze fie te duce la zinta ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor hai sa va zic o faza tare: stiti ca am sarcina cu gemeni intr-o singura placenta. La 12 saptamani mi-au spus ca sunt 2 baieti, ieri mi-a facut ecograf si mi-a zis ca in mod inexplicabil vede o fata si un baiat. Oare data viitoare ce imi va mai spune? Ufff...si cat mai este pana pe 10...clar trebuie sa fie 2 baieti sau 2 fete...baiat si fata doar Dumnezeu poate face minunea aceasta sa mi dea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunshine, ai dreptate, o sa ma mobilizez si ma apuc (incet-incet, sa nu umblu prea mult intr-o zi). Pana acum ne-am uitat asa in mare sa ne facem o idee, dar inca n-am cumparat. Am o lista generala, dar trebuie sa mai lucrez la detalii. Cred ca unele lucruri o sa le iau si online.

Annettee, ciudat ce ti-a zis... n-ai ce face decat sa astepti urmatoarea eco si sa vezi atunci ce sunt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...