Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Când am fost la baby expo am văzut o pernă de genul asta costă 500 lei sper sa dau de pliant şi sa aibă un site ins mi se pare. F mult căci costă mai era o tanti care făcea perne mai ţări la 130 lei

caut pliantele şi vă dau site urile dacă le gasesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunshine, multumesc pentru filmuletul cu alaptarea, e foarte util! Sper sa reusesc si eu sa alaptez.

Gabriela, multa bafta la RMN, sper sa fie ambele fetite bine!

Elly, bine ai venit si nastere usoara!

Unde ati gasit perna de alaptare gemeni in Romania sau care sa livreze in RO? Cea la 500 lei mi se pare f scumpa; plus ca daca o iau inainte, de unde pot sa fiu 100% sigura ca o sa pot alapta? Eu asa as vrea, dar depinde si cand se nasc bebelusii, cat o sa poata ei sa suga, cat lapte am etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgia, trebuie sa gandesti pozitiv ca vei reusi, asta e primul pas. Citeste si pe site-uri despre alaptare, sunt deja destule si in limba romana legate de alaptare la cerere si mitologii false legate de alaptare.

Pt pozitionarea corecta la san gasesti pe youtube destule filmulete. Foloseste timpul pana la nastere sa te informezi despre alaptare cat mai mult si despre ingrijirea lui BB, iti va fi mult mai usor dupa ce nasti. Cu cat esti mai bine informata, cu atat iti va fi atunci mai udor...Cand vei fi oricum ca dupa bombe si nu vei sti pe ce sa pui mana. Asa ne-a fost la toate la primul copil, daramite cu doi..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! Nu am mai intrat demult timp pe forum, eu sunt acasica din 24 august, bebei cresc au 4800 g, am recuperat destul de bine, mai ales ca am plecat de la 1200 g baiatul si fata 1380.

Intrebare pentru fetele care au nasut deja si a fost prematur ati facut vaccinul Sinagys. M-au sunat de la maternitate sa-l fac si eu la bebei si nu stiu ce sa fac.

 

va pup!

COR,ce bine ca ne mai spui despre voi! Au recuperat frumos bebeii tai!

Parca la cate sapt ai nascut?

Eu nu le am facut vaccinuri, sunt bine si sanatosi copiii, de 9 kg:)

Apropo, o dr f buna din bucure mi.a spus ca, la prematuri nu se fac vaccinuri decat dupa 1 an..sistemul imunitar nu trebuie atacat la copii atat de mici, ca asta de fapt face microbu introdus..

Multa sanatate si sa ne mai povestesti despre voi!;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, bafta multa la examenul rmn! Sa fie sanatoase ambele bubuline!Doamne ajuta!!!

 

Georgia, asa ne stresam toate inainte de nastere cu alaptarea..cel putin eu eram la fel:)

M.a ajutat Bunutul, am avut laptic si mai alaptez inca. Insa am luptat si eu , nu e usor,, ceaiuri de la fares pt stimulare sunt ff bune, imediat dupa nastere bei, si tot odata storci la mana picatura cu picatura, ca asa iese la inceput! Eu aveam copiii la incubator si le duceam la fiecare 2 ore lapic cat storceam, adica 5-6ml, apoi 10-20ml, si asa incet incet a crescut cantitatea. Ceai si lichide am baut 4-5l/zi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit listele, uneori nici nu e nevoie chiar de toate..

As putea sa va dau un sfat pt hainute, sa calculati varsta aproximativa a copilului si anotimpul...de ex body-urile cu maneca lunga de pe lunile de vara, au ramas nepurtate.Bbelusii cresc f repede, cam la 3-4sapt tot schimbati din lucruri. Si nu luati multe, o sa primiti, iar majoritatea vor fi hainute mici. La fel rochitele sa luati pt varsta de cand va fi cald, altfel ramaneti cu ele nepurtate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...