Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Intreaba cineva daca se va deacurca cu 2? DAa!!! Acolo unde Dumnezeu face minunea asta, acolo da si putere, rabdare si intelepciune pt a ingriji si a creste ambii copilasi!

Instinctul matern este fantastic!! Si se declanseaza la momentul potrivit! Iar bbii te vor invata si ei ce ai de facut, practic, cerere-oferta:)

Nu e usor, dar nici imposibil! Sa va programati creierasul de pe acum, ca nu veti avea prea mult timp- spre deloc, pt voi..de acum incolo vre un an- doi!:-) insa bucuria si implinirea sufletului e enorma cand vezi copilasii crescand si zambind...mai apoi cumunicand cu tine ca parinte:)) rasul in hohote, iubitul si pur si simplu cand ii vezi fericiti langa pieptul tau, nimic nu mai conteaza

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi pare rau ca trebuie sa cititi atatea postari,, dar macar am modificat, decat sa apara acelasi mesaj:))

 

Sarcini duse la termen si copilasi sanatosi sa aveti! Si o zi usoara!

Odihniti va mult, nu asteptati sa ajungeti la 25 sapt si apoi va menajati, uneori e prea tarziu..

 

Mamicile, mai da ti cate un semn;)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Jaguar si altor mamicute, va multumim ca mai intrati pe aici si ne mai impartasiti din experienta voastra. Si pe mine m-au cam apucat emotiile ca nu ma voi descurca cu doi, desi pana acum eram foarte increzatoare in mine.....In fine, cum zice si Jaguar,probabil instinctul matern te intareste si iti da putere.

Mie mi-au modificat data nasterii, adica au prelungit-o cu 5 zile, in loc de 11 decembrie va fi 16 decembrie, adica 37 de saptamani si 6 zile. Am fost cam suparata, dar m-au convins ca daca nu sunt probleme mai bine sa mai stea in burtica cateva zile. O sa vedem daca reusesc sa stea bebeii cumintei pana atunci in burtica.

Pupici la toata lumea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca o intrebare pentru mamicile care au facut in timpul sarcinii Clexane....Dupa nastere cat timp ati mai facut injectiile? Eu am doza cea mai mica de 0,2 ml.

 

Elly, am facut 6 sapt dupa nastere..ce i drept am mai sarit 3-4 zile, nu la rand, ci din toata perioada asta.. Nu ti e aminte de ele si uneori si uiti..

Nu fi suparata ca mai stau micutii cateva zile, pt ei conteaza orice clipa, ora, sa mai stea la dospit:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de raspuns Jaguar. Sper sa mai imi dea doctorita reteta pentru atatea saptamani. Pe aci pe afara, doctorii sunt cam ciudati uneori. Eu i-am zis mai demult ca pana la nastere trebuie sa fac Clexane, apoi am aflat ca si o perioada dupa.

Elly, stiu cum sunt cei de pe afara..nici eu nu stau in tara. Dar ar trebui sa iti dea, macar pt 4sapt minim. Si eu am avut stresul asta si chiar imi facusem stoc suficient sa am dupa:) dar la externare mi.au dat retete pt inca 40 zile! Deci , neasteptat de bine:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA SEARA mamici si burtici, ce mai faceti? noi am iinceput numaratoarea inversa, cu ajutorul Domnului amr 5 zile intregi, pe 2 imi voi tine puiutzi in brate, oeri am fost la ultima eco dar de la eco la eco sunt diferente intre ei ciudate la penultima fetita avea 2900 si baietelul 2800 acum fetita are 3083 si baietelul 2447 in fine, macar sa aiba si ei 2500 si ma declar multumita, a zis ca nu-mi mai face injectii cu dexa pentru ca nu se mai fac dupa 35 sapt. asa  ca ma rog Domnului sa respire bine puii.

A ... in spitale nu se gaseste vaccinul de hep b coca il fac la med de familie, voi cum ati procedat?

S-a uitat si la col a zis ca e inchis si mai tine!

 

Jaguar multumim ca mai intrii sa ne scrii?

Marie si primavara ce mai faceti? Va pup pe toate! Gabriela sper ca esti bine

Eu incerc sa ma detasez in ultimele zile ramase, aproape totul e gata pentru ei, mai trebuie inca o curatenie generala, desi am mai facut o data dar a zis tati ca face :D si gata

Nu le luam celule stem ca nu vrea sotul zice ca e un mare marketing si mai bine strangem banutzi astia pt ei

A si o sa-i luam in brate ca nu am apucat sa le luam landouri

 

aaa am gasit un site cu accesorii pt gemenasi www.micolino.ro iar tanti care face perne mai tari e delia Szorad pe facebook

 

Pupici pentru pitici si burtici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...