Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulţumesc jaguar aşa este cica ar fi o dermatita de contact a zis sa mai iau claritine şi sa mă dau cu o crema pe unde mă mănâncă şi ceva regim sa ţin

Am emoţii mari ;-);-) apropo tu ce ai mâncat la începutul alaptarii? Au avut picii colici? Ai baut ceai de lactatie eu am luat unul de la fares

pupici pentru toate mamicile şi burticile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc jaguar aşa este cica ar fi o dermatita de contact a zis sa mai iau claritine şi sa mă dau cu o crema pe unde mă mănâncă şi ceva regim sa ţin

Am emoţii mari ;-);-) apropo tu ce ai mâncat la începutul alaptarii? Au avut picii colici? Ai baut ceai de lactatie eu am luat unul de la fares

pupici pentru toate mamicile şi burticile

Baam, daa am baut ceai ptlactatie de la fares si am baut si ceai babycalm, tot de la fares..nu au avut colici buburuzele mele, si imi spuneau asistentele de la neonato ca ii ajuta ff mult si nu fac colici datorita ceaiurilor. Totul se duce prin laptic.

Au avut o data in spital si mi.au zis k am mancat ceva anume, daaa erau 3felii de rosii din sandwich...

Eu am tinut regim pana in 4luni. Apoi usor "le.am dat" de toate.

Supe , ciorbe, cereale, nuci, migdale, lactate si muuult ceai zilnic.

Va asteapta clipe minunate si de neuitat!! Ma apuca nostalgiaaaa...m. as apuca de alta pereche:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna burtici si mamici,

 

Baam,nastere usoara,facem galerie pe 2 dec.Nu-ti mai face probl. cu dexa,copilasii sunt mari sigur nu or sa fie probleme,iar cu alaptarea o sa vina de la sine,o sa iti arate si asistentele iar daca nu si nu atunci pentru asta exista formula,nu e un "capat de lume".Eu le-am dat lapte de la mine o luna(nu am avut) dupa care au baut formula si uite ca sunt mari,la sfr. lui dec fac un anisor,si nu sunt singurii care nu au fost alaptati.Curaj mamico,te asteptam cu vesti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc jaguar pt răspunsuri

la câte sapt şi zile ai născut tu? Ai făcut injecţii cu dexa? Cât au avut picii la naştere?

sper sa mă descurc şi cu alaptarea sunt f obosită

abia aştept sa-i văd

tu le-ai luat celule stem

pupici

Baam, nu iti face griji cu injectiile, ai tai sunt mari, la 37-38s deja sunt la termen.

Eu am facut betametazona, dar am nascut la 31s4z, erau micute 1685g 1750g..

Nici vorba de celule stem..pe afara nu se recolteaza..sau cel putin nu am intalnit inca pe nimeni s.o fi facut. Ocicum m.i se pare mai mult o afacere pt cei ce fac asta..

Te vei descurca siguurrrr!!!cu ingrijit si alaptat!!

 

Danielaa, te salut scumpo? Ce mai fac minunile tale??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt vaccinele de hep b în spital voi cum aţi procedat cu vaccinurile?

Pe afara nu se face nici un vaccin pana la 2-3luni.. Nu am inteles niciodata de ce baga tampeniile astea la bblusi de 2-3zile?!!! Le da peste cap tot sistemul imunitar de la inceput. Apropo vacc pt hep B, distruge celulele ficatului,, daca mai gasesc link ul cu ultimele studii vi.l atasez aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...