Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Salutare fetelor! Hopa si noi aici peste voi. Sunt in saptamana 8 cu tripleti. Unul nu e ok, il mai asteptam un pic poate renunta la crestere daca nu trebuie intervenit. A facut cineva reductie embrionara? Ceva experiente? Am tinut-o din emotie in emotie. Acum am si un hematom urias pe langa cei 3...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]

 

Anette , multa putere sa-ti dea Dumnezeu !!! [ruga]

 

Haitza , m-am documentat si eu un pic de embrioreductie . Stiu ca face Albu la medlife si Calomfirescu la wellborn . Super cu tripleti , poate totusi bebelusul isi revine . Natural ai obtinut sarcina ? Stiu ca se face pana la 12 saptamani , dar pe langa cel care ei il vor opri din evolutie se pot opri si ceilalti . Acum depinde cum sunt placentele , clar asta este ft important si decisiv . Doamne ajuta !!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Sarcina e obtinuta prin FIV. Am pus 3 s-au prins 3. Nu ne dorim tripleti. Mai mult, la cum sunt asezati e extrem de dificil de dus sarcina. Inca asteptam cateva saptamani si vom vedea. Fiv-ul l -am facut in Grecia si ma batea gandul sa fac si reductia tot la ei. Dar nu mi-ar strica sa am increderea sa o fac si aici mai ales ca pica exact de sarbatori. offf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunshine ce bucurie pe voi,sa fie sanatosi sa va bucurati de ei sarcina usoara in continuare . Mi ar fi placut si mie pereche :).

Anette trebuie sa fii tare pt bebei .

Gabi asteptam vesti bune,iti tinem pumnii.

Elly ce bine de tine ca ai ajuns asa de aproape de termen. Nastere usoara si bebei sanatosi si cuminti.

Georgia asa si baietii mei oricum m as aseza se gaseste unul sa protesteze. Doctora mi a zis sa dorm pe stanga asa se dezvolta ei mai bine ca se oxigeneaza mai bn. Noi stam cuminti ca a zis doctora sa stam cuminti sa nu avem surprize sa avem sarbatori linistite.

Va pup fetelor sper ca mosu a venit la voi cu bucurii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru urări....e din ce in ce mai greu cu burtoiul dar sper sa mai rezist o saptamana. A venit deja soacra la noi si eu Nu mai fac nimic.

Haitza, felicitări pentru sarcina! Nici eu nu ştiu nimic despre reducţie embrionara, din păcate. Îţi doresc sa alegeţi soluţia cea mai bună pentru puiutii voştri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum v-am spus, azi am facut morfologia de t2 la un alt medic la Filantropia. Sunt baietei, sunt in placente diferite, cantaresc 463 grame unul si 470 grame celalalt si nu au malformatii. Colul este lung 3 cm pana la firul de cerclaj si inca 2 dupa. Urmatoarea programare la t3 este pe 11 februarie. Ce sa zic, sarcina asta numai de surprize am avut parte...ba e una, ba e alta...m-a ametit :-)) Bafta multa Georgia si Gabriela! Va pup pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...