Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Baam, imi pare rau sa aud de episodul cu spitalul, sper ca acuma e totul bine.

Legat de alaptare uite aici un post mai vechi de al meu, de fapt doua, in josul paginii.

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/53005-alaptatul-help-line-12/page-6

Parerea mea e ca iti trec prin puseu de crestere, de asta ai senzatia ca laptele nu ajunge. Nu e bine sa suplimentezi, ca risti sa pierzi laptele.

Al doilea post este si o reteta f faina pe care eu am folosit-o si pt sporire de lapte, si contra constipatiei la mine.

Sper sa te ajute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam, felicitari pt lunitza implinita si la cat mai multe! Si multa bafta cu alaptarea (sfaturi nu dau, ca nu ma pricep).

Karla, sper ca ai mai scapt de hiperstimulare.

Geanina, eu inca nu m-am umflat, nici la maini, nici la picioare, sper sa se mentina asta.

Restul fetelor, ce mai faceti, cum mai sunteti?

Eu am fost la analize, vad ca sunt ok in afara de o usoara anemie, am facut si testul de toleranta la glucoza si a iesit ok din ce inteleg eu, saptamana viitoare am din nou eco si ma duc si cu rezultatele la analize la doctor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgia sa stii ca si eu am fost ok pana pe la 30 de sapt de la 30 au inceput mainile cate putin ..acum am 34 si noaptea se umfla de nu pot sa mai strang pumn .

Azi merg la control sa vedem cum e colul cum sunt si copiii. Uff e din ce in ce mai greu noaptea nu mai stiu cum sa stau sa pot dormi dar nu ma plang ca vin bebeii si atunci ....sper sa fie cuminti si sa nu ne tina treji f mult.. hi hi visez si eu.

 

Pupici fetelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La asta m-am gandit si eu in prima faza Georgia ,la preeclampsie dar mi am luat tensiunea zilnic si e ok deci retin numa apa sau pur si simplu circulatia e ingreunata de bebici.

Aseara am fost la doctor ne a zis ca bebeii sunt mari aproape de 2500 fiecare si deja nu mai au loc prea mult ,s-ar parea ca in vreo 2 saptamani (la 36 de sapt) o sa facem cunostinta. 

 

Fetelor care ati nascut in Bucuresti cat mai merge la doctori ,oare fiind gemeni tre sa dam mai mult?

 

pupici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burtici si mamici!

Geanina ce bbii marisori aveti bravoss! Sa vina sanatosi pe lume! Deja synt copti la 36 sapt, ca gemenii sunt mai in avans cu 2-3sapt, tocmai din cauza ca vin mai repede pe lume. Inca putin si ii veti cunoaste!!!!

Georgia, anemie e normala oarecum spre sfarsit... si eu ajunsesem pe la 8 siun pic.. Sarcina usoara in continuare!

Karla ce faci, cum te simti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...