Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

In casa le purtam in wrap sau o paturica mare dar subtire.asa dormea ca un pisoi la piept..iar eu faceam mancare si alte treburi, pt ca una dormea bine 2-3ore legate iar alta se trezea mai des..ei la piept dormea cu orele:))

in brate le iau pe ambele si acu, au aproape 18kg, dar e ok sunt obisnuita:)

 

Port bebe am auzit si citit ceva ca nu ar fi tare bun pt bb..acum fiecare ia ce vrea..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Jaguar, tu de care wrap ai? Elastic sau tesut normal? Si cat de lung? Incerc sa ies la lumina in jungla lor...

Eu imi doresc sa-i port, daca se poate pe amandoi, si mai ales la inceput, cand au asa mare nevoie de contactul cu noi, dar sunt inca mititei si fragili. Si mai ales daca mai vin si inainte de vreme, si au si greutate mai mica, o sa fiu "cangurita" mai mult vreme, daca nu prin casa sa-i port, macar sa-i tin lipiti de mine pe piept in pat.

Cand deja pot sa tina capsorul ma gandisem la o manduca pe spate, poate o a doua pt sotul, si pt fata wrap.

Dar sa cumpar 2 wrap elastice, 2 normale, 2 manduca/ ergobaby, carutul dublu samd...e un pic pana si pt noi..cam nefinantabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, of, imi pare rau ca ai asa probleme... Sper sa reusesti sa declansezi nasterea asa cum iti doresti si sa vina cat mai repede bebelinele!

Sunshine, Jaguar, multumesc pentru info referitor la purtarea bebelusilor. Ma gandesc din ce in ce mai serios sa iau un wrap (inteleg ca cel elastic e cel mai bun cand sunt mici?) si daca vad ca le place in el, vad cum fac si cu al doilea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, imi fac ganduri pt voi...da-ne o veste te rog.

Georgia, eu ma lupt acuma cu cititul prin jungla wrap-urilor. Ce am reusit pana acuma e ca la cele de jersey, adica elastice, exista o singura fa. pe piata care le face suficient de stabile si asta este Dydimos. La elastice pt sustinere suficienta e obligatoriu 3 randuri de infasurare. Si merg max pana la 5-6 kg.

Unde citesc eu, din pacate doar germana, doamna care se ocupa cu consiliere la purtat si cumpararea diverselor mijloace de purtare zice ca cele tesute (adica elastice diagonal, gen jaquard) sunt mai bune pt prematuri, nou nascuti, bb care au muschi slabiti. Astea tesute le poti folosi pana la 3-4 ani cand iti adoarme mort de oboseala de la strand de exemplu...

Cam asta e ce am descoperit pana acuma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...