Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Buna fetelor si sanatate multa si voua si bebeilor! Noi am ramas cu 2 pentru ca unul s-a oprit singurel si sunt amandoua fetite. Suntem la un pas de saptamana 20 si a fost foarte greu... Acum sunt din ce in ce mai bine si ma rog sa le tin sa creasca mari. Citesc sa vad ce trebuie sa urmaresc ca sa-mi dau seama daca apar ceva problem sau nu...

Multa putere sa ajungeti bine cat mai aproape de termen! Felicitari pt fetite!!! De ce a fost greu pana acum? Ai avut probleme ..ai stat la pat? Mamicile au putere supranaturale:)) asa ca va iritncurajez sa rabdati totul pt minunile voastre!

La cate sapt s.a oprit celalalt micut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Jaguar, noi maine incheiem sapt 33. Sa speram ca o reusim si urmatoarea.

Injectiile de maturare a plamanilor le-am facut imediat prima la internare, a doua dupa 24 ore. Suntem cat de cat safe.

Intr-adevar cu spitalul am destul de mult noroc, chiar daca in fiecare zi imi fac cate o "surpriza". Ma consolez la gandul ca in Ro ne-ar fi fost mult mai rau.

Tu la cate sapt i-ai adus pe lume?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar, noi maine incheiem sapt 33. Sa speram ca o reusim si urmatoarea.

Injectiile de maturare a plamanilor le-am facut imediat prima la internare, a doua dupa 24 ore. Suntem cat de cat safe.

Intr-adevar cu spitalul am destul de mult noroc, chiar daca in fiecare zi imi fac cate o "surpriza". Ma consolez la gandul ca in Ro ne-ar fi fost mult mai rau.

Tu la cate sapt i-ai adus pe lume?

Sa inteleg ca nu esti in ro.. bine ca te tin internata.. de obicei au protocol sa nu stai mai mult de 3-4-5zile maxim.ca sunt altii la rand domle..Ale mele au venit la 31sapt jumate. Si am facut la fel inj pt plamani la 24h.

Eu cred ca mai rezistati,Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa putere sa ajungeti bine cat mai aproape de termen! Felicitari pt fetite!!! De ce a fost greu pana acum? Ai avut probleme ..ai stat la pat? Mamicile au putere supranaturale:)) asa ca va iritncurajez sa rabdati totul pt minunile voastre!

La cate sapt s.a oprit celalalt micut?

 

Al 3 lea bebelac s-a oprit in saptamana 11. Mi-a fost foarte rau, am vomat nonstop 3 luni, am stat pe pastille, apoi am facut un hematom care era mai mare decat toti 3 embrionii la un loc si am sangerat 2 luni de imi statea inima la fiecare pipi. Dupa ce am terminat cu astea, modul in care sunt asezate imi da durere de spate de nu pot nici respira ok... acum pare ca fie m-am mai obisnuit, fie se maresc si se mai muta si ele. De abia astept sa ma vad pe la 36 de saptamani sa le stiu in siguranta. bafta tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar, cum au fost la varsta asa mica? E adevarat ca noi suntem o idee mai avansati, azi incheiem sapt 33, dar mi-e frica totusi daca vin acuma ca sunt prea mici si sa nu avem probleme cu sanatatea. Baiatul mai mare a venit la 36+3 si nu am avut probleme pt ca a avut deha greutate mare, iar 36+ sunt...36+.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunshine, nu au avut probleme la nastere, apgar 8 si 9. Nici cu ochii nu au avut probleme, ceea ce e f des intalnit la prematuri,, multumim Bunutului!!!

Cam in jur de 1700gr, f mici, dar sanatoase si luptatoare! Au stat cam 6 sapt la neonato, hranite prin gavaj si perfuzii cu vitamine, proteine.. Dupa O sapt au inceput sa traga usor la san, 5,8ml.oboseau si restul dadeam prin sonda.apoi usor usor 20-30-50ml.. au luat bine in greutate, le am dat doar lm..acu mananca aproape de toate,au 10kg si au recuperat tot spune dr.

Nu e usor sa.i vezi mici, neajutorati dar stateam langa ele mai tot timpul ca sa le dau curaj sa lupte!! Nu stiu cand a trecut un an..timpul zboaraaa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al 3 lea bebelac s-a oprit in saptamana 11. Mi-a fost foarte rau, am vomat nonstop 3 luni, am stat pe pastille, apoi am facut un hematom care era mai mare decat toti 3 embrionii la un loc si am sangerat 2 luni de imi statea inima la fiecare pipi. Dupa ce am terminat cu astea, modul in care sunt asezate imi da durere de spate de nu pot nici respira ok... acum pare ca fie m-am mai obisnuit, fie se maresc si se mai muta si ele. De abia astept sa ma vad pe la 36 de saptamani sa le stiu in siguranta. bafta tuturor!!!

Ohh greu a fost..dar sa fie sanatoase si sa vina pe lume la termen!

Dar ce pozitie au de asa tare te jeneaza?

Doamne ajuta sa fie bine!!!!!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...