Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Si eu vreau sa dorm, ai mei pe la 5 dim se agita, ziua dorm putin si se culca ca gainile la 6. Treb sa ii trezesc sa le fac baie. Nu stiu cum sa fac sa le schimb programul. Ce lp folositi? Cam cate cutii le trebuie pe sapt? Nu de alta dar presimt caa nu vor mai vrea tzitzi curand, la cum se agita...deja iau mai putin in greutate...de la 250g sapt trecuta la 150 sapt asta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna burtici si mamici de comori duble/triple!

Ma primiti si pe mine in clubul vostru?Am si eu 2 baietei de 5 lunite nascuti un pic mai devreme decat era termenul34 sapt...dar au recuperat foarte bine.

Jaguar felicitari.sa fie sanatoase printesele si sa creasca rpd mari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, burtici si mamici de gemenashi sau tripleti.

 

 Ma bucur mult ca am intrat in clubul vostru! Sunt insarcinata in 8 saptamani fara 2 zile cu gemenasi bivitelini.

 Va rog mult, cele care ati nascut, imi puteti spune pana la cate saptamani ati mers la serviciu? Cand se recomanda sa intru in concediu la sarcina gemelara? [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La serviciu presupun ca mergi cat timp poti dar eu sunt de parere ca trebuie sa stai in repaus cat mai mult. De exemplu, eu mi-am luat maximum de concediu medical (de pe la 20-22 de sapt), nu mai retin exact cate zile ,dar gasesti la un search pe google. In concediul medical esti si mai bine platita, caci nu se retin contributiile la CAS, parca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marie_83 si Primavara bine ati venit. Marie sa iti traiasca puiutii! Si eu tzot la termenul de 34 sapt tintesc. Tot ce va fi peste, va fi super.

 

Primavara concediul ai sa iti iei in fc de cum evolueaza sarcina. De ex eu sunt in concediu medical, internata si apoi arestata la pat acasa, de la 9 sapt. Alte mamici n-au probleme nici dupa 30 de sapt. Depinde de la sarcina la sarcina. Sper ca a ta sa fie una usoara si sa te bucuri de ceva mai multa miscare decat mine..... bebelusi vor dicta pt tine de acum :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...