Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Aoleu, Monik! Sanatate multa! Operatie pe viu, sonda, brrrr, nici nu vreau sa ma gandesc... Esti o curajoasa, o super-curajoasa, o mega-curajoasa! [flo]   [floare3]  [flo2]

 

Eu sunt la pat, again, dupa o sperietura sambata, cu o sangerare, Urgente & co. Gineca a zis ca-si ia mana de pe mine daca nu inteleg ca reusim pana la termen, dar numai la pat. Asa ca, cu toata depresia de rigoare si vinovatia fata de Sara ca nu mai pot fi cu si langa ea cum am fost, stau cuminte. Cred c-o sa-i propun ginecei sa ma internez vreo saptamana-doua, acasa turb cand vad ca nu pot face nimic. Sunt dusa sa cer singura internare? Macar acolo stau.  [smulgpar]

 

Monik, ma gandesc sa-mi fac un sumar si-o urocultura. Ai mei nu sunt asa puternici si mari, dar cand ma lovesc in vezica sau in ce m-or fi lovind, efectiv ma doare. Merg tot timpul la baie de bunavoie, sa nu-mi prinda nimic in vezica c-atunci doare si mai tare. Si-acu, cand citesc ce patimesti, da paranoia-n mine si mai si.

 

Ma tot gandesc la diversificarea Sarei, citindu-va in ultima vreme. Stiu c-am inceput cu legume pasate, lungite cu supa, mese de fructe pasate. Sara manca foarte bine avocado, efectiv i-l dadeam direct cu lingurita dupa ce-l decojeam. Era si-un fel de gustare de luat in parc. Piureurile de legume le luam la borcanas, la pachet, si pe ele, afara in parc. 

 

22+ la noi in culcus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Buna, mamici si burtici!  [pup]

 

 Monik, off saracuta de tine, prin cate ai mai trecut! Important e sa fie totul bine de acum inainte si sa ai mare grija de tine!

 

 Anca, ce sperietura ai mai tras! Ai mai sangerat in sarcina? Care este cauza? E o idee buna sa te internezi. Macar asa stai linistita si ai grija de bebeii din burtica. Ei sunt cei mai importanti acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik.Anca sanatate multa!Aveti grija de voi si de bebeii vostrii.

Anca si eu cred ca e mai bine sa stai la spital ca acolo esti fortata da stai in pat...dar incearca sa te fortezi sa stai si acasa in pat doar.fara sa faci nimic.Crede-ma ca nu-i o placere sa stai cu lunile in spital dar trebuie sa faci ceea ce-i mai bine ptr bebei.Sara nu va tine minte perioada asta...n-o va afecta pe viitor dar ptr bebelusi e vital sa stai cuminte.Pupici

Eu inca nu am inceput diversificarea gandaceilor.parca mi-e teama...nu stiu.Trebuie sa ma urnesc ca e timpul..pana la sf saptamanii promit ca ma apuc!

Baietii mei au inca de la nastere niste semne rosii pe ceafa.ca niste pete.Nu am intrebat pediatrul despre ele dar cu siguranta le-a vaxut singur la controale.Voi. aveti asa ceva.ar trebui sa-mi fac griji?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik, sanatate multa! [flo2]

Imi pare tare rau sa citesc prin cate ai trecut si inca treci. Sper ca incet, incet sa te simti mai bine. [flo2] [flo2] [flo2]

Anca_27, imi inchipui prea bine cum te simti ca nici eu nu sunt genul de om care sa se multumeasca sa stea intr-un loc. Totusi am facut-o si eu, pentru binele copiilor. Din luna a 5-a la job am stat doar cu picioarele in sus (pe un alt scaun, sub birou) si nu m-am mai deplasat eu sa verific una-alta, ci am dat doar telefoane. Dupa ce am ramas acasa (din saptamana 28), am stat doar pe un sezlong toata ziua. Ma deplasam doar la baie si la bucatarie. Nu mai faceam aproape nimic in casa. Doar asa am reusit sa ajung pana la 35 saptamani si 5 zile ca altfel toti ma avertizau ca aveam risc ridicat de a naste mai repede.

Capul sus si incearca sa te "autoeduci" sa lasi totul mai moale. O sa vezi ca zboara timpul si in patru luni scapi de perioada asta greu de suportat pentru tine. Va fi bine! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika ma bucur ca ai trecut cu bine prin cosmarul de care ne vorbesti. Multa putere si recuperare rapida. Cand e vb de stafilococi in spital, e mult mai bine acasa. Bine ca ti-au trexut contractiile si ai rezistat eroic. Bravo!

 

Anca, cel mai sfant e sa te potolesti. Nu stiu daca statul in spital e mai benefic decat sa fii lana fetita, chiar daca nu te poti misca. In spital vin tot felul de femei, cu tot felul de chesrii care se pot transmite. Decat stresul de spital, mai bine impuneti sa stai la pat. Asa vezi si fetita. Roag-o sa stea si ea linistita in pat langa tine, daca e cazul, ca sa nu deranjeze bebelusii. Sper sa ieimcea mai buna decizie pt bebelusii tai acum simapoi pt familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik,ma rog pentru tine,imi pare nespus de rau pentru experienta traita,e bine ca ti-ai revenit cu contractiile,e bine ca te-au putut ajuta in timp util cu colica,f pacatoasa si periculoasa in sarcina,de acum nu mai e mult,o sa scapi de stent in maxim 3 luni. [flo2]

In afara de tratament,ai nevoie si de regim alimentar?

 

Anca,mai bine acasa,la spital nu e un mediu chiar atat de bun pentru o graviduta decat de mare nevoie,acasa e sfant.

 

Danyce,iau ex cu picioarele ridicate ca si ale mele au inceput sa se umfle,am si mancat mai sarat zilele astea si imediat am retinut apa.

 

Altfel,racita,ai mei au racit si m-au virusat,e tare neplacut mai ales ca nu pot sa ma odihnesc noaptea din cauza nasului.

 

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Monik si Anca ! 

Marie - sa-i spui pediatrului la vizita urmatoare sa se uite.Mai mult ca sigur vor disparea cu timpul. Cand m-am nascut eu ,aveam pe tot capul o pata rosie de forma unui trandafir:Mi-a disparut in cateva luni de la nastere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...