Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Monika [fri] prin ce ai trecut,sanatate multa si rabdare,mult nu mai este [flo2]

Anca [flo2] trimitem si noi pupicei in varful patului,si eu zic sa stai acolo ca bine stai,decat in spital mai bine langa fetita ta,te mai ajuta si mama si incet,incet,trece timpul.

Marie, si noi le avem,petele rosii,dr.a spus ca trec si chiar daca nu,vor fi acoperite cu parut cand o sa le creasca.La mine fetita are si pe pleoape,mi-a zis ca o sa-i treaca pana la 3 ani,sper sa fie asa,se vad mai tare atunci cand plange si se inroseste mai tare. [flo2]

 

Fetita mea are foarte multa saliva care ii curge din gurita,posibil sa inceapa problemele cu dintisorii déjà,ce zic mamicile cu experienta?(vor avea 3 luni pe 28) [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si fetita mea cea mare a avut o pata pe pleoapa,dr ei spunea ca de la efortul nasterii,i-a trecut cand a facut 6 luni,exact cat estimase si dr,tot asa se cunostea daca plangea mai mult.

Daniela,e posibil sa apara dintii,la mine cea mare mi-a facut surpriza si la 4 luni jumate i-au dat 2 dinti jos,apar intai cei de jos,mijlociei la 1 an si 2 luni si i-au dat simultan 4 iar mezinei la 6 luni,fiecare a avut ritmul ei,asa ca pot aparea de acum.

 

Fetele,eu am gleznele umflate de zici ca-s pernite,banuiesc ca pana nasc nu mai am nici o sansa sa-si revina macar 75%,ce remedii stiti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Ginger,toate avem ceva,pana la urma am sunat dr sa-i cer sfatul cu edemele astea,mai fara sare,mai mult cu picioarele sus si maine dim sa duc o proba ptr analiza de proteine in sumar.Sa vedem ce rezultat vine ca nu-s 3 sapt de cand l-am facut cu toate analizele si iesise perfect,chiar nimic-nimic.

Bonus am si nasul asta robinet de 3 zile,poate ca starea de raceala a accentuat mica mea predispozitie la retentia de apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor felicitari ptr pereche!Sa fie sanatosi si sa vina la termen!

Si eu am avut pb cu constipatia/hemoroizi...inca ma mai lupt cu hemoroizii.Eu din sapt 6 am mers doar cu supozitoare cu glicerina..doar asa puteam dar acum e ok.Incearca sa nu te fortezi ca faci mai rau la hemoroizi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...