Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, multumim pentru sustinere!! [flor]  [flor]  [flor]  [flor]

Astazi a fost mult mai bine, durerile au scazut pe la jumatate...clar rinichiul era de vina. Am fost la eco, rinichiul e curat si il reevaluam sapt viitoare.

   Spre surprinderea mea, dr mea ginecoloaga , mi-a zis sa-i transmit dr urolog felicitarile ei, pentru curaj si rezultat...nu de alta dar 99 % din urologi nu s-ar fi bagat  sa-mi faca interventia, pentru ca sarcina era avansata si riscurile prea mari. Faza tare e ca , chirurgul era rezident , clar inconstienta l-a manat in lupta. Dr m-a intrabat daca doresc sa ma interneze cateva zile, dar am refuzat-o categoric...vb aia...antispastice si antibiotice pot sa iau si acasa.

Astazi am facut si injectia pentru maturizarea plamanilor!

Anca, Bubu, Cor, sanatate multa!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor felicitari pt pereche. Si ai mei tot baietel si fetita sunt. Asa mi-au spus din sapt 12 sibasa au ramas pana acum. Din luna a 4a ma lupt cu o cobstipatie groaznica. Tot cu supozitoare cu glicerina ma chinui,ncam o data la 2 zile. Important e sa bei f multe lichide , de la 3 l in sus daca poti si sa incerci sa te fortezi cat mai putin. Eu la inceput ieseamm dupa 40 minute de la baie toata uda si ma simteam de parca as fi nascut. Am incercat toate remediile alimentare permise ca sa ma reglez si nu au dat succes. Acum beau cate 1l de apa calda, fiarta cu zeama de la o jumate de lamaie in fiecare dim pe stomacul gol. Manac cat de des pot pepene galben si mango. Nici astea nu ma ajuta de fiecare data, dar macar nu mai e asa aspru scaunul.

 

Deocamdata am scapat de hemoroizi. Cel putin externi. Interni nunsunt sigura daca am sau nu, dar au fost dati, cand neputand sa ies cu scaunul, chiar si dupa supozitor, m-am ajutat de deget. Sper sa gasesti ceva care sa mearga pt tine,. Indiferent cum, trebuie sa te hidratezi ffffff bine. Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am pricopsit in sarcina cu hemoroizi...si acum am probleme. 

Unica crema care ma ajuta e PROCTOLYN crema, imi da usurare instantanee, parca e mentolata si dupa 3 zile se retrag si hemoroizii.

Constipatia e de la fierul din vitamine .Au trecut 6 ani jumate si inca mi-a ramas problema asta  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor,felicitari pentru pereche [flo2] ,sa fii sanatoasa si sa ai parte de o sarcina cat mai fara prb!Eu ma constipam groaznic de la elevit,facusem nevroza,am schimbat pe femibion si 1 luna a fost tare bine,acum ca iau fe in plus am tendinte,insa mai usoare fata de ce-a fost pana in sapt 27,din ce povestesti si la tine e epuizant procesul,pana la urma mai bine clisma cand si cand decat sa te omori 40 minute la baie.

 

Monik,cat ma bucur ca esti bine,rezident,dar a facut treaba f buna si te-a ajutat.

Gata amenajarile?

 

Am dus proba la lab pentru proteine,mi-au luat si tensiunea 12 cu 6,macar asta e bine ca nu-i mare,sper sa nu am proteine in exces,eu am glezne de elefantica momentan,azi noapte s-au mai desumflat insa cum circul cum se refac,nasul e f apos si el,cea mare e si ea f racita.

cred ca am o burta f mare ca toata lumea simte nevoia sa-mi spuna treaba asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ca neoamenii:)...am avut probleme cu iesitul la inceputul sarcinii si apoi cu cat crestea burta cu atat ieseam mai des...cam la 2 zile...hemoro easy ati incercat? De fac aia reclama, mai era uleiul de in parca pentru iesit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ca neoamenii:)...am avut probleme cu iesitul la inceputul sarcinii si apoi cu cat crestea burta cu atat ieseam mai des...cam la 2 zile...hemoro easy ati incercat? De fac aia reclama, mai era uleiul de in parca pentru iesit

 

Fara nimic de in sarcina. Tocmai am aflat ca are in continut nush ce hormoni ce pot declansa contractii.

Si eu ies greu. Mai bag dimineata gref stors pe stomacul gol, iaurturile si fructele nu-mi lipsesc din meniu, si cate-o gura de cafea dulce-dulce ma mai ajuta.

 

Bubu, in cate sapt esti? Si mie-mi spune lumea `aoleu, daca acuma esti atata, cata o sa fii mai incolo?` [batcap]  [batcap]  [batcap]  Vorba lui rlk, noi sa fim sanatosi.

 

22+ la noi in culcus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxxy,ce mai faceti? [bib] [bib]

 

Anca,33 s de la um.

O da,eu sunt maaree ca ma stiau slimm si deodata m-am expandat,cred ca d'aia au socul asta.

Mi-a iesit si proteinuria,sunt in baremul laboratorului,tensiunea era si ea buna,12 cu 6,am edemele dar am eliminat posibila problemuta ca-mi faceam griji,m-as baga la regim alimentar total fara sare dar nu stiu cat de indicat este ca scap de edeme si am deficit de saruri,alta belea.Aleg varianata de mijloc,cu un pic de sare si poate se mai reduc la jumate si edemele,abia ma mai incalt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...