Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

mdaa deci nu sunt eu mai ciudata cu sanii si laptele:-) 

La mine la fel, dreptul are mult, hranesc ambele buburuze si mai si mulg, la stangul e cam pe jumatate, dar mereu il dau la supt,ca poate mai stimuleaza productia.

 

Si noi tinem micutele pe burtica si tare le place, adorm instantaneu si nu plang deloc.

Oricum sunt cumintele, zic asistentele ca nu plang, papa si dorm.

jaguar eu le-am schimbat sanii o data pe zi si lactatia a ajuns sa fie la fel pentru ambii sani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am nascut cu dr mea.un om exceptional.Dar in seara de dinainte cand mi-a crescut tensiunea era alt dr de garda cu care a comunicat dr mea permanent si mi-a zis ca daca e nevoie ea vine la orice ora.Eu am avut noroc de o experienta "frumoasa"in spital.cat am stat acolo(2luni)toata lumea s-a purtat frumos si corect cu mine.

Jaguar ma bucur mult ca fetele sunt bine si cresc frumos si pe tine te simt mai linistita.Mai aveti un pic si o sa fiti acasa cu totii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mdaa deci nu sunt eu mai ciudata cu sanii si laptele:-) 

La mine la fel, dreptul are mult, hranesc ambele buburuze si mai si mulg, la stangul e cam pe jumatate, dar mereu il dau la supt,ca poate mai stimuleaza productia.

 

Si noi tinem micutele pe burtica si tare le place, adorm instantaneu si nu plang deloc.

Oricum sunt cumintele, zic asistentele ca nu plang, papa si dorm.

Cum le cheama pe buburuze, Jaguar?Poate ai mai zis si nu am tinut eu minte.

Ce  repede a trecut timpul!!! Fain de tine ca ai putut alege tu ca medicul tau sa fie prezent la nastere. In NL nu cunosc niciun caz concret in care vreo mamica sa fi nascut cu medicul ei. Eu tare as fi vrut sa fi fost al meu, insa mi s-a spus ca asa e protocolul aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici si mamici!

Am observat o schimbare de ultim trimestru si voiam sa va intreb daca si voi ati observat asta: scurgerea vaginala s-a modificat in sensul cresterii cantitative, plus ca a devenit precum albusul de ou, asa cum era la ovulatie. Nu am infectii sau altceva care ar putea modifica secretia pt ca doar ce am facut analizele si e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici si mamici!

Am observat o schimbare de ultim trimestru si voiam sa va intreb daca si voi ati observat asta: scurgerea vaginala s-a modificat in sensul cresterii cantitative, plus ca a devenit precum albusul de ou, asa cum era la ovulatie. Nu am infectii sau altceva care ar putea modifica secretia pt ca doar ce am facut analizele si e ok.

Stai linistita, este in regula. Vei observa ca in unele zile secretia este mai abundenta, iar in altele mai putina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna fetelor!


Eu acum 6 saptamnai am facut d-dimerii si erau 254 (0-232), dar in sarcina cresc, acum dupa inca 6 saptamani au iesit 649, si sunt sub tratament cu fraxiparine de 0.4,


De la beta pozitiv pana acum am pus 7 kg, acum am 60 kg. Stiu ca e normal sa creasca d-dimerii in sarcina, dar nu stiu pana cand? Voi stiti?


Mai am pana saptamana viitoare cand ajung la hematolog si-mi fac griji...........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fetelor parca sta in loc timpul! Vreau si eu sa ajung odata la 36-37 de saptamani sa stiu ca nu mai e atat de periculos daca nasc.... [smulgpar]  [smulgpar]  [fri]  [fri]

Cred ca sunt prea stresata, dar numai la asta ma gandesc...

 

Rlk, dac-ai știi cum mă uit eu cu jind la săptămânile voastre... Și cum număr și eu zilele... Deși vreau să ajungem la 38, parcă și-un 32 mi-ar suna bine, decât mai puțin. [doh] 

Dar hai să ne proiectăm pe 38. [disco] Ce-avem de pierdut dacă sperăm să ajungem acolo?

 

24+ la noi în culcuș

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...