Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Hristos a inviat!

 

Jaguar e minunata vestea ca ati iesit din spital si atimfost impreuna de sarbatori acasa. Saptamanile de spital se uita, mai ales cand vezi fetitele crescand si ca sunt pe drumulmcel bun. Multa putere de acum si crestere usoara!

 

Rlk si bebeii mei sunt mai activi ca niciodata, dar ma bucur ca misca, pt ca stiu ca sunt acolo. Oricum, cand misca nu stiu daca se intind, se joaca sau se bat pt spatiu. Burtica a inceput sa mi se intinda tare si pe o laterala si dedesubt mi-au aparut vergeturi rosii. Sper sa mai reziste burtica 1 luna macar sau pana se apropie bebeii de 2 kg. Daca se poate mai mult, deja e de vis si mai jult decat pot cere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rlk, Doamne ajuta! Vad ca implinesti acusi 34 si intri pe 35. Nu-mi amintesc daca ne-ai zis ce termen ti-a dat medicul, dar de acum, orice ora si orice zi care trece e in favoarea bebelusilor. Iti tin pumnii si nu uita sa tarii picioarele, ca sa mai vina si alte gravidute cu risc dupa termenul tau :))))). Eu am morfo de trim 3 joi, apoi vineri control si apoi spital cred. Abia astept sa vad la ce greutati au ajuns, ca burtica a crescut un pic. Care au fost ultimele greutati pe care le stii tu si la cate sapt?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bea multumesc mult de incurajari si Doamne ajuta la toate sa ajungem la termen daca se poate! Medicul nu mi-a dat un termen deocamdata...am urmatorul control la 36 s si vedem atunci. Acum doua saptamani bebeii aveau un kg si jumatate fiecare...sunt pe mobil si nu vrea sa scrie cifre...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat!!!!

 

Fetele [flo2] pupici,am lipsit ultra motivat.

Mamarutele s-au gandit sa iasa in lume mai devreme,pe 31,drept urmare Gabi si-a rupt apa si am nascut la 3 ore jumate dupa eveniment,am nascut natural,fiind multipara colul s-a deschis repede si mai intai a iesit Gabita cranian si apoi Mihaela pelvian,la un interval de 7 minute,au fost fff atenti cu mine in travaliu,am ajuns in urgenta,evident,fetele au respirat singurele din prima,au stat la caldurica primele zile,apoi la patut,suntem pe lapte praf,cu toata indarjirea mea si vreo 4 tipuri de pompe n-am scos decat 7 ml de lapte asta dupa ce am luat pastile de lactatie vreo 3 zile,asa ca dr a dat din start lapte praf.

si am mers inclusiv acasa pe aceeasi formula pana ieri cand nu am mai gasit niciunde milumil pre,drept urmare am luat aptamil,ceva care e produs tot de milupa si are aceeasi compozitie,a cautat tati 3 zile laptele.

Au program liber,uneori cer papa in acelasi timp,alteori la 30 minute diferenta,prefer la distanta desi nu-mi ramane timp deloc,am toata atentia concentrata asupra uneia singure,noaptea cam la fel,acum 2 nopti n-am apucat nici sa ma pun in pat,pana au papat,pana le-am schimbat si adormit pe rand s-a facut 7 dim.

Au mai luat s-n greutate,am luat un cantar ca sa stiu.

 

Pup toate burticile si mamicile,incerc sa recuperez usor-usor ca-s tare nerabdatoare sa stiu noutatile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Bubu! Ti-am vazut pozele pe FB si ai fete tare frumoase ! Cred ca ti-e destul de greu acum dar v-a fi mai usor pe zi ce trece, cand intri in ritm normal.

Apltamilul e bun , si eu le-am dat la ai mei, nu e nici o problema sa schimbi laptele atat cat au aceasi formula.

Va pup pe toate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, felicitari pt puiuti. Sa fie sanatosinsi tu sa ai putere sa-i cresti. N-am inteles exact pe cat ai nascut, pe 31 martie?? Asa de demult lipsesti si asa de repede a trecut timpul. Mai importantve sa fiti voi sanatosi. Crestere usoara? La cate sapt ai nascut si cate kg au avut la nastere?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...