Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Lira UAU super greutati au avut copiii! Bravo mamica curajoasa! [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

Dar de ce ii mai tin la ATI cu asa greutati?

Eu am fost ieri la o verificare scurta si au fiecare 2000 gr. Sper sa reuisim sa mai stam 3 saptamani in burtica, dar mi-e cam teama [fri] am inceput sa am si usoare dureri ca la ciclu si foarte jos [batcap]  [batcap] [fri]  [smulgpar] acolo e pozitionat baiatul, sper sa nu faca vreuna.... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rlk, gandeste pozitiv si vb cu cu bebeii sa nu se grabeasca sa mai stea acolo sa mai ia inca cate 500gr.

 

Lira felicitari pt comorile tale. Sa te recuperezi repede, sa ai laptic, sa fie si ei sanatosi si sa ai o crestere usoara. Intrebare as avea, de ce ma tem euncel mai tare la cezarina.....cum e sa fii constienta tot timpul, sa auzi medicii cum schimba instrumentarul, sa stai cu sufletul la gura pana auzi primul tipat al bebelusului simapoi, inca o data sa vezi si nr 2 daca tipa sau nu? Cum ai gestionat toate aceste emotii?

 

Cor sa nu te ingrijoreze pozitia lor suprapusa. La mine baietelul, fiind cel mai jos si asezat orizontal la un mom dat, a dus-o pe sor-sa in brate multa vreme. Isi vor schimba pozitiile, eu am fost luata prin surprindere ca grasuna s-a tras intr-o parte si i-a facut loc si lui. Doamne ajuta sa isi gaseasca si la tine cele mai potrivite pozitii, dar mai ai suficient timp. Putina rabdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rlk, orice poveste e buna, totul e sa-i convingi.

 

M-am intors azi de la control. Mi-a verificat si cerclajul si se prezinta bine. Mi-a zis ca nu ma interneaza si ca pot sa mai stau acasa inca 2 sapt. M-am bucurat si in acelasi timp imi venea sa plang, pt ca mi-e frica ca n-am sa stiu cand trebuie sa sun dr, daca ceva nu e ok. Mi-a dat o groza de analize de facut, m-a trimis si la dermato, ca mi-au aparut niste treburi pe maini si pe picioare si sa stau cumintica in pat, sa evit statul in picioare ca sa nu pun presiune pe membrane. Si acum incerc sa ma calmez si sa-mi controlez frica. In intervalul asta trebuie sa fac si dexa, ca sa nu riscam nimic. Sper sa imi ajute Dumnezeu si sa ajung la 34 sapt fara pb, ca dupa ii cer eu sa ma interneze, ca de nu ma duc cu capul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna, gemeniste dragi!

 Lira si Moniq, felicitari din suflet! Sa va traiasca copilasii frumos si sa va faca viata minunata!

 

 Bea, ma bucur ca totul e bine. Sa mai stea bebeii inca putintel!

 

 

 Fetele care ati nascut sau urmeaza sa nasteti cu dna dr Dana Oprescu, imi puteti da va rog un sfat cum sa o abordez? As vrea sa merg si eu la dansa, sa-mi urmareasca sarcina. Si nu stiu cum sa o contactez. Sunt in 13 saptamani.

 

 Multumesc mult!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, la primul alaptat trageau dar oboseau repede asa ca nu o sa ii mai punla san, ci o sa merg la lactariumsi o sa produc colostru si laptic acolo. Sonda, in cazul meu mi-au pus-o dupa ce a inceput sa isi faca efectul anestezia. Am scapat de clisma sunt singura intr-un salon cu doua paturi. Profit la maxim de orele dintre vizitele de la lactarium ca sa ma odihnesc. Personalul este dragut, fara vreun stimulent. Daca vrei dai, daca nu, nu. Ele la fel se poarta. Sunt cu adevarat norocoasa. Diana e fericita, dar nu a fost inca in vizita. Probabil luni vom fi externati. Va pup. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna, gemeniste dragi!

 Lira si Moniq, felicitari din suflet! Sa va traiasca copilasii frumos si sa va faca viata minunata!

 

 Bea, ma bucur ca totul e bine. Sa mai stea bebeii inca putintel!

 

 

 Fetele care ati nascut sau urmeaza sa nasteti cu dna dr Dana Oprescu, imi puteti da va rog un sfat cum sa o abordez? As vrea sa merg si eu la dansa, sa-mi urmareasca sarcina. Si nu stiu cum sa o contactez. Sunt in 13 saptamani.

 

 Multumesc mult!

Cel mai bine este sa vii la dumneaei la cabinetul din Polizu - la parter inainte e Internari. Este foarte aglomerat, iar eu preferam sa ma duc in jurul orei 12:00 si pe la 15:00 intram si eu. Daca te duci dimineata de la 9:00 cel mai probabil intri pe la 14:00 pentru ca are tot felul de urgente. Daca iti place o intrebi direct daca vrea sa iti urmareasca sarcina pentru ca tu vrei sa nasti cu dumneaei. Daca va intelegeti, ii ceri nr de tel. in caz de urgente. Daca ai vreo urgenta sa stii ca ai prioritare la control, trebuie doar sa ii comunici asistentei ce urgenta ai. Sper ca ti-am putut fi de ajutor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...