Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Primavara nu te speria.stai linistita ca o sa fie bine.Cand cresc bbeii mai mult pot aparea sangerari din cauza ca placenta se aseaza/ridica.Am avut sangerari pe tot parcursul sarcinii dar am stat la pat cu tratament si uite-ne la 6 luni.Poti lua concediu de risc .vorbeste cu medicul tau.mai bine stai acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Primavara eu stau acasa la pat aproape in repaus total de la 13 saptamani din acelasi motiv ca si tine. Nu am mai avut niciun episod de sangerari de atunci, dar nici nu am mai stat in picioare sau pe scaun decat strictul necesar (pe la doctor si o data sau de 2 ori pt cumparat hainutze). Am luat si iau inca tratament, asa ca nu te speria; trebuie doar sa fii linistita si sa urmezi sfatul medicului. Eu am alternat cm cu co si a fost ok. Pentru risc maternal trebuie sa faci ditai dosarul si sa alergi dupa acte si pana la urma e acelasi lucru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Marie,multumesc frumos de raspuns.

Primavara,of,daca trece de tot sangerarea poate nu vei mai avea prb in viitor,nu e obligatoriu,nu cred ca vei sangera pana la sfarsit,de regula pana in maxim 18 sapt apar astea,daca ei sunt bine,inseamna ca va trece repede.

 

Rlk,voi ce mai faceti?

 

Jaguar,ce greutati aveti?Cat ati luat in prima luna,socotind de la cat au scazut.

 

Iulia,gata pregatirile?

 

Danyce,Ginger...la voi se tine 1 mai?

 

Pupici la mamici si burtici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu [pup] mamica fericita! Suntem cum ne stii, la patut cumintei! Am crezut ca pierd dopul acum vreo 3-4 saptamani si iti dai seama ce frica mi-a fost..dar s-a dovedit decat o secretie mai abundenta si atat...

Primavara sunt in 35s 2z, adica in saptamana 36 cum imi place mie sa spun :D. Eu medicalul l-am luat de la dr ginecolog dar trebuie vizat si de medical de familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo,Rlk,asa-asa rezista cu stoicism si fii campioana noastra !!!!!!!

Cat despre dop,stiam ca burta apasa tot si secretiile sunt mai abundente spre sfarsit,acum depinde,nu am sesizat ceva mai abundent inainte si uite,nastere usoara iti doresc de pe acum!!!! [flo2]

 

Mamici,am uitat sa va intreb ceva,pot sa le dau ceai de colici de pe acum!?

Nu mult,undeva la 10 ml ca sunt momente cand le doare burticuta,ma gandesc ca mai tarziu pe ce calduri vor fi aici,un pic de hidratare n-ar strica.

 

Si ce dati voi la sughit?Eu tot un pic de lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu noua inca din spital ni s-a spus sa le dam espumisan/bonisan ptr colici si toate mamicile dadeau.Erau si bebelusi mai micuti decat ai mei si le dadeau.Eu una ceaiuri nu le-am dat dar ptr colici am incercat orice medicament si nu prea am vaxut nimic.Ce ni s-a parut totusi ca are un mic efect a fost gripe baby water si l-am folosit pana incoace ptr orice durere de burtica/gaze/balonare si ptr sughit(un ml sau mai putin) trecea sughitul imediat.Ai mei nu vroiau lapte deloc daca nu era vb de foame.Deci cred ca ceai poti sa le dai linistita.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...