Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Mamici voi unde ati nascut gemenasii si unde ati fost la ecografii? Ati auzit de dr albu dinu? Pupici

bine ai venit  Baan! Am auzit de Albu Dinu este foarte bun. Mai este si Albu Dragos  la fel de bun, sa nu ii confundam. [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lira UAU super greutati au avut copiii! Bravo mamica curajoasa! [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

Dar de ce ii mai tin la ATI cu asa greutati?

Eu am fost ieri la o verificare scurta si au fiecare 2000 gr. Sper sa reuisim sa mai stam 3 saptamani in burtica, dar mi-e cam teama [fri] am inceput sa am si usoare dureri ca la ciclu si foarte jos [batcap]  [batcap] [fri]  [smulgpar] acolo e pozitionat baiatul, sper sa nu faca vreuna.... 

Multumesc mult! I-au tinut pentru observatie si pentru ca erau usor anemici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc că-ți faci timp să ne răspunzi!  [pup]  [deziuata]  Sună interesant acel „lactarium”, e prima oară când aud. Sunt pompe sau e fiecare mamă cu pompa ei? Eu mă tot gândesc dacă să investesc sau nu într-o pompă sau să mai aștept până atunci, să vedem de ce avem într-adevăr nevoie.

 

26+ la noi în culcuș

Buna! Sunt 2 pompe. Trag bine, da' trebuie sa ai si ce trage. Laptele a venit in a cincea zi de la cezariana. Cred ca venea mai repede daca imi aduceau copii in ziua un care am ajuns in salon. Mai bine astepti, dar sa fii pregatita. Daca exagerezi cu acele pompe iti pot rani mameloanele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

 

Felicitari Lira si Monik! [flo2]

 

 Vroiam sa va intre si pe voi, eu aseara m-am speriat, dupa ce am pus utrogstanul pe la 23, dupa vreo jumate de ora m-am trezit cu o pata rozalie, dar a fost singura, am luat repede un nospa si duphaston. Toata noaptea am dormit cu grija. Azi de dimineata am sunat doctorita mea, mi-a zis ca ori m-am zgariat eu cand am introduc utrogestanul , sau l-am introdus prea adanc, sau e de la col. Luni ma duc sa verific.  Ea acum mi-a zis sa iau un nospa dim. si unul seara si utrogestanul. 

Si inca ceva voi cum dormiti, eu daca stau pe partea dreapta imi simt bebei miscand ca si ei sunt pe aceeasi parte, sa dorm numai pe partea stanga?

Daca poti numai pe stanga, e foarte bine pentru ca placenta se oxigeneaza mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Lira, iti multumesc muuult ca ti-ai facut timp sa-mi raspunzi, intre alaptari, bebelit si refacere!

 M-ai ajutat chiar foarte mult! Cred ca o sa-i fac o vizita dnei dr saptamana viitoare.

 Eu am de ales intre Polizu si Cantacuzino-la un dr la care merg cu recomandare... Sunt in cumpana. Ma gandesc sa aleg Polizu, am citit ca suntcei mai pregatiti pentru prematuri. Pe de alta parte, am auzit ca dna Oprescu e super buna dar foarte ocupata si poate sa fei plecata fix la nastere. De asta mi-e teama.

E foarte buna si poti comunica foarte bine cu ea. Iti raspunde repede la telefon. E foarte ocupata, dar atunci cand e cu tine e profi. Daca e sa fie plecata in concediu te anunta si te "repartizeaza" altui doctor, nu te lasa asa. La cabinet astepti cam 3-4 ore, dar trec repede pt ca intalnesti alte gravidute,mai vorbiti si asa repede trece timpul cand discutia este despre copii :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Jaguar!

Ma bucur ca sunteti bine, mai ales ca te descurci cu toate cele, si cu alaptatul cred ca este cel mai bine asa cum procedezi tu,  simultam, ca nu e deloc usor cu doi bebei. Si eu ma gandesc cum o sa fac, mai ales ca nu are cine sa ma ajute in afara de sot. Dar importanti sunt bebei sa fie sanatosi ca in rest trebuie sa ne descurcam. [:)]

Daca iti propui acest lucru sa stii ca vei reusi. Azi am reusit sa ii pun singura pe amandoi la san simultan. A fost mai greu, fara ajutor, dar cu timpul o sa prind dexteritate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...