Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Baam imi pare rau ca nu ti-e bine.Vb cu dr tau sa-ti dea trat ptr starile astea de rau.stiu ca exista medicamente ce pot ameliora simptomele astea.La fel si ptr durerea de burtica vb cu dr tau.nu sta cu durere ca nu-i ok.No spa poti lua mai des.macar una la 8h.Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

d-dimerii erau 640, apoi am repetat d-dimerii a trecut cam o luna si sunt 700. eu imi fac fraximarine 0.4, poate trebuie crescuta doza, vad azi dupa amiaza.

Cor acum am vazut mesajul cu ddmerii.. Nu cred ca e cazul sa te stresezi cu analiza asta. Eu am facut.o de 3 ori in sarcina, si ultima data era peste 2500 cam in jur de 25 sapt..era enorm, dar se pare ca la gemeni e si mai accentuata cresterea. Nu am crescur doza, am ajuns pana la capat cu 0,4 si nu au fost probleme de circulatie si crestere la bbii.au avut chiar greutati maricele la nastere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam, imi pare rau ca ai starile astea.

Da, vb cu dr tau si spunei situatia, ar fi bine sa iti faca niste perfuzii pt hidratare si ameliorarea starilor neplacute. Cunosc pe cineva care a patit la fel, dar facea perfuzii.totul a durat pana prin sapt 18 parca.

Si eu am slabit 3-4kg la inceput, dar nu aveam starile tale..

Intepaturile pot fi si de la stimulare,cam dupa 12-14sapt dispar..si incep alte dureri si intepaturi(de la ligamente).

Nospa poti lua pana la 4/zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar initial ma speriasem de valoare d-dimerilor, apoi m-am mai linisit. Miercuri voi merge la un alt hematolog, sper sa fie unul pe aceeasi lungime de unda ca si mine. Eu aseara, duminica seara am dat o fuga la camera de garda la municipal, pentru ca, contractiile melel nu ma lasau deloc.  Mi-au facut un nospa injectabil, o eco rapida, a zis ca totul e ok, colul lung, inchis. azi am fost mai bine, mai am contractii, dar daca stau intinsa e mult mai bine,  sunt mai rare, am stat acasa, am vorbit cu doctora mea, daca nu ma lasa pana la urma ma interneza cateva zile, asa a zis. A zis ca probabil si pentru ca sunt doi bebei, eu sunt mai micuta, si acum ei cresc, dar totusi nu am dureri, am contractii nedureroase.................

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor, si eu ma panicasem rau cu rezuultatul ddimerilor..dar usor m.am calmat.Am urmarit evolutia sarcinii cu eco.

Pe afara nu prea pun accentul pe trombofilie, ddmeri si analize, deci eu am mers toata sarcina pe mana dr U,corespondand doar prin email!

E bine k ai colul lung si inchis, dar ai grija in continuare, tine situatia din scurt. Tare bine ar fi sa stai mai mult la pat! Si contractiile "mute" sunt destul de periculoase.

pupici si numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor, da prima data am fost la ea la sp Fundeni,apoi am dat pe email date eco, IR si am corespondat pana la sfsrsit doar asa.Imi raspundea mereu, uneori mai greu, dar de obicei in week.E sufletista, mereu ma incuraja..si da uneori raspundea scurt si la subiect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si burtici, multumesc pentru sustinere, am fost ieri la eco si un pui are 20,9 mm si un pui 23 mm, mi-a zis ca au crescut bine pt 8 sapt si 4 zile. Am o rugaminte eu iau femibion 1 si doctorita a spus ca nu tre sa mai iau si acid folic dar stiu alte gravidute care iau si acid folic de 5 mg si femibion 1, nu stiu ce sa fac, eu sincer de vro 2 sapt iau numai femibion si odata la 2 zile cate un acid folic,... Si inca ceva pana cand se ia acid folic, la cate sapt se intra in semestrul 2 caci vad diferite raspunsuri ba la 12 ba la 14 ...

 

Sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...