Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

multumim pt felicitari. jaguar multumeasc mult pentru sfaturi. aveam 35 de saptamani si doua zile la nastere. parca tot atat aveai si tu, nu?ajutor o avem pe mama care se ocupa de treburile casnice.

va pupam burtici si mamici

Rlk, eu am nascut la 31sapt 4zile.

le dai tzitzi sau lp?

Pupici:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Jaguar le dau mixt, o masa de la mine una de LP; iar LM le dau muls cu pompa ca nu pot inca sa suga sufficient, obosesc. tu cum procedezi? La cate kg ati ajuns? Pup mamica si bebeii!

Rlk, in spital mulgeam si le dadeam cam o masa din doua, ca oboseau mereu la san. Dupa ce au trecut cam de 2300g papau mai bine la san...iar dupa externare a fost exclusiv san( la 2500g 2700g, cu atat am venit aks).iar acu se joaca cu sanul si trag si lasa si iar apuca si tin si cu manutele:)) fac circ.

Acum am ajuns la aprox 4 kg, cu diferenta de 200-300g.

Aici vaccinurile se fac abea dupa 2 luni. Si asa nu sunt eu fan la din astea...s au prostit cu tot felul de vaccinuri pt bolile copilariei, care normal si sanatos e sa le faca singuri copiii, sa aiba imunitate pt toata viata..

Vreau sa fac doar cel obligatoriu..si daca ar fi dupa mine nici ala nu l.as face.. Am mai pus eu linkuri cu minunile astea..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bea felicitari mami de minuni!Sa fie sanatosi si tu de asemenea!

Noi am plecat din spital la 2 kg.s-au nascut cu 2200 dar au scazut si la externarea aveau 2100 si 2000.Nu prea se tinea cont de greutate.au plecat din spital si la 1800.Important era sa respire ok si sa-si mentina temp corpului.Vaccinul ptr hepatita s-a facut la nastere iar bcg dupa ce au facut 2500.ne-am intors la spital.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari mamicilor Bea, Monik, Rlk!

Sa fie sanatosi gemenasii sa se faca mari! [flo2]

Acum am reusit sa mai citesc din urma ce s-a mai intampla. Eu pan al urma m-am internat cateva zile, cu burtica mea tare, am stat in spital de miercuri pana azi de dimineata, am facut perfuzii si intramuscular scobutil cu nospa.  Dar sincer nu vad nicio imbunatatire, am facut eco, bebei au mai luat in greutate, 800 si ceva de grame si 900 si ceva de grame. Colul este lung, inchis 4 cm. 

Am plecat acasa cu tratament, sa-mi fac intramuscular sau perfuzie odata pe zi si sa stau la pat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...