Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Eu speram la externare azi, sa va scriu frumos din varful patului de-acasa, dar no way. Colul e sters, nu mai exista, Andru e bagat cu capsorul pana-n capat - cre ca l-a rontait el - dilatatie 1 cm. Si stau. Si stau. Si-astept. Iancu e cand transvers sub fundul lui frate-so, cand cu capul in sus - cred ca-i place vocea mea. ;) Va scriu cand intervine ceva, c-o sa fie ceza, si iar o sa am de zacut o bucata.

Va pup si va citesc. ♡

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca,se aproprie si la tine marele moment,te pup,nastere usoara si astept vesti.

Marie,deci,nu-s singura asa nauca de nesomn,curiozitatea mea e daca tot asa va fi in ceata perioada asta sau o s-o uit ca surmenajul e maxim,la ele am zis ca uit si n-a fost asa,tin minte multe,nu tot,dar oricum nu am uitat complet.

of,vreau sa le fixez cat de cat la fel,nu vor ele,se lasa cu agitatie mai mare din partea uneia si asa se decaleaza tot,sa ma laud...am dormit 5 ore azi noapte in 2 reprize,ptr mine e o mare realizare ca nu-mi venea sa cred ca au dormit in acelasi timp si nici n-au plans,masa a fost unica la ora 2 pana la 3,ca au papat,dat aer afara,schimbat,adormit si apoi la 5,30 a dat una alarma ca ea mancase mai putin;macar 2 nopti din 7 sa fie asa si-s multumita,mai pot sta pe verticala inca 2-3 luni pana trece si etapa asta de colici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Taci, Bubu, ce nastere usoara, eu nu nasc inca. Mai stau lata pe-aici vreo 2-3 sapt si dupa aia mai vb. ;) Mai bine puneti de-o rugaciune de grup, sa mai stea caposii astia mici la caldurica, :D o incantatie ceva [emoticon cu fum].

Pup colicosii si necolicosii, ridicaciosii in picioare si dintosii. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragele mele!

Daaaa cam liniște pe aici....

Noi suntem mari, au trecut si colicii, ne rostogolim, întoarcem, vorbim f mult si papam titica exclusiv in continuare!

Vineri împlinesc 4 luni cind a fugit timpul????

Maia are peste 7 kg Matei se gîndește cu 6500 gr dar important ca sunt sănătoși si cuminti, restul chiar nu contează!

Bubu te înțeleg, am trecut, stiu,.... Doar ca eu am fost mai norocoasa si am avut doar o lună asa cum povestești, acum avem 3 treziri pe noapte 2:30,4:30,6:30 la 10 minute diferenta între ei, adica exact cit papă unul. Eu tot timpul am alaptat la cerere din acest motiv mănînca cam la 30 min diferenta, pn mine este ok!

Anca răbdare!

Bubu si ție rabdare!

Burtici stați cuminți!

Poop!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pup Anca,sa-mi tin gura,ziceam asa anticipat in caz ca nu mai aveam timp sa intru si sa-ti urez...la cat mai multe sapt!!!!!!!!pupam bbii!!!!!

 

Iulia,ce copii scumpi sunt ei,au greutati f bune,felicitari pentru lunite si sa fie sanatosi si mami,tati,surioara pe langa ei si altii de se implica.

da,e nevoie de rabdare,energie si asa e,timpul trece rapid,avem si noi 9 sapt,care imi par ca au trecut extrem de repede,s-au reglat 2 nopti,e un start bun,au papat la 11,la 2 si la 6 dim,super ok,si-n //,sunt f atente si daca simt ca una e la mine in brate cere si cealalta,dar m-am odihnit...cel mai important lucru...dupa 4-5 ore de somn e alta viata,plus ca si ele sunt mai putin agitate daca-s bine odihnite.

ce zice surioara de ei?ii alinta,nu?Ale mele ar sta nonstop cu ele in brate,n-am asa curaj s-o las pe aia mica pentru ca nu stie sa le tina bine,in schimb cele mari sunt cu simtul raspunderii si chiar ma pot suplini acolo 10-15 minute cand tre sa spal biberoanele sa le pun la sterlizat sau sa fac un dus.

 

cat stati voi pe afara?

 

Da,Anca,a fost magica ziua de ieri,mandra mea cea mare a facut 13 ani si nu-mi venea sa cred ca mai ieri era cat ele si plangacioasa,marca familiei,iar acum e cat mine si ea si sora ei de fapt,bine a 2 a e mai inalta decat noi cu putin si abia de acum se pune pe crescut(asa mi-a zis)...deci,sa ma bucur maxim de aceste momente ca trece timpul fulger.

 

va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Bubu ptr domnisorica!La multi ani cu multa sanatate si impliniri!!!Vai ce fata mare ai.

Bravo si ptr noptile mai bune.o sa fie din ce in ce mai bine la capitolul somn.

Cea mica si cea mijlocie cati ani au?daca poti spune.Poate peste 2-3 ani o sa ma incumet si eu la inca un bb...sper sa am curaj...poate vine si o fetita.Eeee visez si eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu noi stam f mult timp afara, 10-13 apoi 18-20 ,ei bine noi nu suntem la bloc si avem avantajul, Maria si ea la bazin tot atît timp!

Marie o sa ai curajul crede-ma,eu sa fi fost sarcina si nasterea aceasta mai usoara sigur mai faceam o fată, din copilărie am vrut sa am trei fete:), dar ma multumesc si cu doua, Matei este șeful la noi sa vezi cum ne struneste pe toti!

Fug ca sau trezit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marie,multumesc,a 2 a are 12 ani,a 3 a,10 ani si mamarutele 9 sapt+,mai tarziu te incumeti,asa am zis si eu cand erau ele mici ca tot asa era greu si tot mi se parea improbabil sa creasca asa repede,uite a trecut vremea super rapid,mandrele sunt maricele,cuminti si mi-a revenit curajul,atunci ziceai ca-s triplete asa le-am simtit.

Iulia,va pup pe toti,a deci e bine ca ies si stau peste 1 ora ca ma gandeam sa nu exagerez,aici a dat caldura si vom iesi pana in 11 si dupa 18,din pacate sunt si tantari si da crescutul de copii la bloc e mai greu,cel putin iarna pana o sa le imbrac plec deja obosita,dar asta e,tre sa ne mobilizam.

 

cu somnul,astept sa ne reglam si mai bine,oricum am obs ca pot dormi 3-4 ore in acelasi timp noaptea,de ex aseara de la 9 la 2,adica 5 ore chiar,nu-mi venea sa cred,desi m-am culcat dupa 11 tot am simtit o mare odihna ca n-am mai fost epuizata fizic ca am stat linistita,apoi ele au mai adormit,insa pe rand si gata somnul.

 

salutari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...