Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Spuneam ca nu le voi lua premergatoare...ehee multe spuneam eu ca nu o sa fac si totusi!Deci e alta viata cu premergatorul(am luat doar unu).unu sta in tarc si unu in premergator si apoi facem schimb.asa sunt cuminti.nu se plictisesc.se joaca.vb unul cu altul.Ma vad si pe mine in permanenta langa ei ca le-am instalat in living si nu prea mai plang.Parca mi s-a eliberat o mana....sincer va zic.mai pot face si eu cate ceva.Asa ca recomand mai ales unde sunt 2-3 bebei deodata.

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari,eu am avut la toate 3 si mi-au fost extrem de utile,fiind la diferente mici de varsta chiar pareau triplete,n-am fost niciodata contra pentru ca stiam cum e cu mai multi copii si solo cu ei,asa daca ai 1 si inca vreo 4 brate disponibile mai mereu,ai tendinta sa privesti altfel,premergatorul l-am folosit cam 10-15 minute la inceput,datorita lui au inceput sa mearga biped din prima,e si asta un avantaj,cu mai mare incredere ca stiau cum e pe verticala,tot zvarlugi sunt oricum so tot bine paziti trebuie ca na sunt f mici,dar e altceva.

 

voi ati dat suc de morcov,de la ce varsta,kg daca mai stiti si cat suc?

eu stiam de 1 lg pe zi la inceput de la 3 luni,alte pareri!?

altfel,ce mai fac bbii????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor,ai ajuns la 28 sapt,felicitari pentru burticuta mare,cum trece timpul,parca ieri eram eu la 28 si tu abia ne anuntai.

Multumesc Bubu!

Incet, incet trece timpul, vad ca am cam ramas singurica pe aici, daca nu ma insel. Stau acasa, burtica e tare in continuare, o saptamana fac perfuzii cu nospa si scobutil la Regin. M, o saptamana  pauza, in rest scobutil si nospa la greu.  Parca de cateva zile de cand am terminat suplimentul de fier Tardyferon, ma simt mai bine cu contractiile nu mai sunt asa de dese, o fi si de la el, nu stiu.

Luni ma duc la eco de control sa vad ce-mi fac bebelusii.

Am cam inceput sa intru in panica, nu am luat nimic, nu am cumparat nimic, ma deplasez din ce in ce mai greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...