Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor puiutzii mei sunt bine, au aproape 4 kg zic aproape pt ca acum ii cantaresc odata pe saptamana si nu stiu sigur cat au azi! Eu cred ca este o greutate buna pentru o luna si 3 saptamani de viata, nu? Ai vostri cat aveau/au?

Laptic a venit ceva mai bine, dar insuficient pt o alaptare exclusiva...oricum si lor le e cam lene sa traga pana se satura..trag ce trag si adorm sau obosesc si asteapta biberonul cu completare. Facem si noi doua plimbari pe zi, radem si incepem sa zicem 'nga' si 'nie'..avem jucarii preferate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, ce frumos vorbiti, abia astept sa va povestesc si eu de puii mei, dar mai avem drum de parcurs. Multumesc jaguar pt raspuns, sper sa fie bine cu utro si cu colul si cu tot, dar numai Dumnezeu stie. Tu unde ai nascut, cu ce dr, esti din Bucuresti nu?

 

Pupici!

[gravired] 14+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy,multumim de vesti,foarte bune de altfel,te rog sa-i spui ca ne gandim la ea si puiuti si vor recupera rapid in greutate,un pic de rabdare si dedicatie,multa sanatate ii doresc.

Jaguar,wow,ce frumos,sa stii ca banuiam,de aceea am si intrebat sa fiu sigura,voi cate saptamani aveti?Imi place ca ati crescut armonios si ca esti odihnita cat de cat.

Alta intrebare vine,le-ai facut vaccinul de 2 luni?

eu nu,dr nu-l avea atunci si a ramas ca dupa bilantul de 3 luni stabilim o zi si-l facem.

cu somnicul noaptea,nopti mai calme,unele mai agitate,incep sa se regleze cu mesele,papa 2 mese pe noapte,dorm mai bine,in sensul ca mai mult,de la o masa la alta,asta ca si papa o cantitate mai maricica de lapte si le tine de foame.

 

Ce-or mai face Lilu,Oxxy,Daniela?

 

pup all

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rlk,sa cresteti mari!E perfect cat au,la cate kg sau nascut ca nu mai tin minte f bine,stiam ca ce e intre 600-800 g pe luna e ok,peste 800 g e perfect,unii iau chiar 1 kg si ceva,depinde,oricum ei sunt f bine ca si cand ar fi fost la termen,a mea cea mare avea greutatea asta la aceeasi varsta nascuta la 39 s si cu 3 kg,asa ca poti sta super linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rlk sunteti foarte bine.Ai mei cred ca aveau in jur de 4 kg la 2 luni.o sa ma uit si iti spun.Da ce repede ganguresc puiutii.ai mei au fost mai lenesi cu vorbitul dar acum nu mai tac

Bubu e foarte bine cu 2 treziri pe noapte...alta viata.o sa fie si mai bine ca doar cresc domnisoarele!

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari Cor,sanatate multa le doresc piticutilor,tare s-au mai grabit.Tie mult curaj,rabdare si putere,Dumnezeu e mare si ii vegheaza,ai incredere.

 

Noi maine facem 6 luni,suntem sanatosi si veseli,din ce in ce mai draguti,radem in hohote cand stam unul langa celalat,ne tinem de manute si gangurim nevoie mare(toate astea cand ii las singuri si ii urmaresc,daca stau langa ei se ignora,doar cu mine au treaba).Cum am mai zis noi nu ne laudam cu greutatile,si o sa ziceti ca sunt invidioasa dar am vazut copil de 4 luni la 7 kg,obez,sincer nu-mi doresc asa ceva,au timp sa creasca.

 

vaccinurile eu le-am facut,il asteptam pe cel de 6 luni si am scapat

 

va pupam pe toti de la mic la mare,sanatate tuturor [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, sunteti mame eroine [flor] [flor] [flor] ...Bubu , tu meriti statuieeeee!!! Fetelor , nu am mai intrat pe forum de nu mai tin minte si nu am avut timp deloc sa citesc din urma dar sper sa recuperez.

Cor, felicitari!! Multa rabdare si sanatate!!

Sunt franta de oboseala [soricel] , cu cearcanele pana la genunchi , dar e frumos!!

Noi suntem bine, am facut vaccinul de 2 luni, copii nu prea mai sunt asa in apele lor dupa vaccinare dar era de asteptat...cam indispusi, cu mai putina pofta de mancare.

Noi , ne-am mai linistit un pic cu colicii dar nu de tot.

Baietii cantaresc 4200g si 4600g si sunt niste mancaciosi in general. Masa este mixta clar, apai cererea depaseste cu mult oferta. Laptele meu il scot la pompa , am incercat sa-i pun pe amandoi simultan la san dar este o utopie pt mine. Referitor la mese, eu alaptez la cerere...fetelor, cerea la mine este la 3 ore...am crezut ca noaptea mai scap...dar nimic, ai mei sunt ceasuri elvetiene. Cand o sa mai dorm eu o noapte intreaga, nu stiu....

Copii au crescut si dezvoltat foarte bine. Singur lucru care a streseaza este ca cel mare are hernie ombilicala si cred ca ajungem la cutit la 6 luni. Acum buricul este bandajat cu banut dar nu vad ca se inbunatateste situatia.Sunt foarte diferiti ca asemanarea dar identici la comportament, gesturi, mimica etc.

Botezul il facem in august pe 16, dar nu am gasit restaurant, nimic nu-mi place...deci tb sa ma apuc de organizare.

Sper ca si voi sunteti bine, vapupaaaam!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...