Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor,

 

sunt si eu o viitoare mamica de gemeni... [:)] avem 12 saptamani dar unul dintre ei este mai mare cu o saptamana...

ieri am facut ecografia pentru bi-test si la cel care este mai mare cu o saptamana a iesit destul de mare riscul pentru trisomia13...doctorita mi-a spus sa stau linistita ca a iesit asa pt ca e mai mare si are bataile inimii putin mai ridicate, adica 174 bpm, de fapt amandoi au asa....restul masuratorilor au iesit foarte bine...

a mai patit cineva chestia asta?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,burtici si frumuseti !

 

Lipsesc motivat,si stiti de ce  [:)] !

 

deci noi suntem mari deja,Matei 8100,Maia 9100 la 5 luni si jumate cite 68 cm fiecare,papam titi de la mami in continuare....

 

suntem foarte activi ,Matei merge dea busilea,se rostogoleste ca o minge,tarcul nu ii ajunge [:)] dar nu sta sigur in poponet, Maia sta in poponet dar cam greu cu mersul in patru,este prea greu poponetul [:)] se intoarce de pe o parte pe alta,merge in spate si atit!

de luni am inceput sa papam piure de morcovi,adora ambii,cite un biscuite si atit ce tine de diversificare !

Maria e incantata,ii distreaza se joaca cu ei,ii mai ia in brate cind crede ca eu nu vad [:)] dar tot pina la amiaza,dupa este pe alta planeta ,se plictiseste cred eu.....

noptile sint grele in continuare,dar sper ca in cu\rind sa fie mai usor,Maia doarme de la 9-3,apoi la 2 ore pina la 7-8,Matei 9-24,apoi daca nu il iau in pat la mine se trezeste la fiecare ora,daca ma simte doarme mai bine,ajunge si 3 ore fara sin....

cam atit...

poop 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos fetelor, abia astept sa-mi tin si eu puii in brate. Anioana nu stiu ce sa-ti spun la mine la eco de tr 1 un pui avea 162 bp si unul 154 bpn. Dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji pt ca stiu fete la care puii lor aveau peste 170 bpn la eco si eu mi-am facut griji dar Doamne Doamne stie mai bine.

 

Mamici va rog sa-mi spuneti de la cate saptamani i-ati simtit zilnic pe bebei ca-s panicata rau si dr mea e in concediu, eu am 21 sapt si nu-i simt zilnic sau am zile mai active si zile in care mi se pare ca i-am simtit  miscand e ok ?

 

A... si am colostrum deja... Si inca o intrebare voi ati recoltat celule stem? Daca da imi lasa-ti si mie un site.

 

Pup burticile si puiutzii!

 

[gravired] 21+

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna, fete;le! Iulia, ce mari sunteti! [flo2]  Tu ii alaptezi simultan?

 Oare trebuie sa-mi cumpar pompa inainte sa nasc?

 

 Anioana, felicitari si bine ai venit! [flo2]

 La eco de la 12 s, unul din bebeii mei avea 173bpm, iar celalalt 154. Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Ah... si riscul la trisomii a iesit mic la amandoi.

 

 Cor, ce mai faci? Cum esti? ce fac bebeii?\

Cat ai dat la dr la Cantacuzino? Acolo o sa nasc si eu, prin ceza si nu stiu cat sa dau ;la dr... 2000 sau 2500 ron. Habar n-am.

 

 Baam, eu i-am simtit de la 18 s zilnic. Dar normal, din ec in ce mai tare. Conteaza si cum ai placenta. La mine e posterioara. Eu nu recoltez celule stem.

 

 Bubu, Jaguar, Anca, ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

 

Anioana,sarcina usoara si cat mai lunga,sa fiti sanatosi!

Primavara,ce mai faceti voi?

Multumim de intrebare,chiar ma gandeam si imi e tare dor de mamicile si discutiile de aici.

Cum stati cu somnul!?E o intrebare tabu,stiu.

 

Iulia,felicitari pentru evolutie,sunteti o familie minunata si imi sunteti extrem de dragi.

 

Poate din toamna mai revenim toate la scris ca avem ce experiente sa impartasim,fiecare o ditamai carte...

 

Jaguar,Rlk,Anca,Daniela,Oxxy,Lilu?

 

Marie,ce mai papati pe caldurile astea?

 

A plecat careva in co cu gemenii asa micuti?noi am dat pas anul asta,initial stabilisem ceva si ne-am razgandit ca e mai safe acasa desi extrem de cald prin oras .

cu orarul,ne-am "asezat" asa ca am invatat algoritmul de papa/somn si ne descurcam,singura remarca e ca nu papa bine la bibe decat de la mine,la tati se alinta si prefer sa le dau numai eu.

 

Pupicei,revin si cu alte detalii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WAAAAAAAAAAAAAWWWWWWW....Capitolul nr 78 :)

aici am facut primii pasi...au trecut 12 ani....dar nu am uitat....chiar daca nu mai pasesc pe aceleasi aleei cu voi...

"

Aprilie

03.04.2002 – Alexandros & Yannis – Theodora"

Salut toate mamicile si copiii din acest grup minunat care pt mine a insemnat si va insemna mereu foarte mult <3http://i683.photobucket.com/albums/vv192/Thea_photo/DSC02150.jpg

post-257-0-27876800-1407849635_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos Theordora, sa ne ajute Dumnezeu sa punem si noi poze peste 12 ani .

 

Dragelor eu am la un pui placenta anterioara si la celalalt posterioara.

 

Cunoasteti fete care au nascut la giulesti, eu acolo am dr sau la regina maria, la giulesti stiti cum e?

 

Saptamana viitoare am eco tr 2 la Filantropia am mari emotii!

 

Va pup!

 

[gravired] 21+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...