Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor!ce faceti? Ce mai fac bebei vostri?

Nu am mai intrat denult pe forum. Eu sunt tot in spital la cantacuzino,bebelusii au cate 2kg am trecut la prematuri an iesit din incubator sunt in patut. Cred ca l sfarsituk lunii imi dau drumul acasa. Mancam si biberoane. Abis astept sa ajung acasa cu ei.La fetita i am pus Sofia Maria si la baietel David Cristian.

Poate ma puteti ajuta voi cu pareri despre carucior de la 0 luni . Nu stiu care este mai practic,mai bun msi ales ca stau la bloc.. Scuze penntru greselu dar scriu de pe telefon. Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai a picat la fix poza si noutatile despre voi,Teodora,sunteti splenzizi,ce mari sunt baietii iar tu o superba si fericita mamica!

te stiu de pe alt site de cand erau ei f mici si ale mele cele mari la fel,acum au 13,12 si 10 ani,cele mici 4 luni si jumatate si gemenase;la tine m-am gandit cand am aflat ca-s 2,cum povesteai cum decurgea o zi si cat de fericita si implinita te simteai la finalul ei,cum gateai romaneste si te admiram tare mult,apoi o vreme n-am mai avut vesti despre voi.

 

Cort,ce vesti bune ai,v-ati facut mari,ce a fost mai greu a trecut,externarea e curand,aveti nume frumoase,eu am luat initial un singur landou ca un carucior dublu nu-mi intra in lift,apoi cand n-au mai avut loc in el am luat unul dublu care se pliaza pe roti ca sa intre in lift,e de la Primii pasi,tot de acolo e si sterlizatorul si patutul,biberoane si altele,cadita e cu senzor de temp si m-a ajutat f mult.

puuup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici si pitici....ma bucur sa va citesc chiar daca pe multe nu va stiu...

urmaresc acum topicul si intru cand pot....

nu am mai aparut e adevarat...multe s-au schimbat....de 5 ani sunt si divortata....dar suntem bine....baietii sunt fericiti....eu la fel...viata merge inainte...

am lasat deschis contul meu pt facebook...adica poate oricine sa imi trimita o cerere acolo...de obicei e doar pt prietenii prietenilor...

cine vrea....ma stie sau nu din trecut...acolo o sa ma gasiti mai des....avem poze muuuuuulte....si mi-e mai usor.... https://www.facebook.com/thea.papa

va pupic si va doresc o zi frumoasa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primavara ai mesaj pe privat.

Teodora ma bucur ca inca ne citesti. Sunteti foarte frumosi! Nici eu nu ma pot deslipi de forum . Am intrat cum am avut putin timp sa vad ce fac fetele cu gemenasieu sunt innebunita dupa grecia ,te invidiez ca traiesti intr o care mie imu place foarte mult. Abia astept sa mi creasca bebelusii mai maricei ca thasos "scrie" pe noi. De vreo 5 ani tot colindam insuleke din grecia.

pup toate fetele cu gemenasi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si burtici, azi am fost la eco tr 2 la sp filantropia, bebelusii sunt bine au in jur de 500 de g fiecare, sunt biometric putin mai mari cu o sapt decat um. M-a cam durut a apasat prea tare pe burtica dr, si nu ma simt prea bine, am stari de lesin, dar eu nu contez.

Ingrigorarea mea insa este lungimea colului care la inceputul sarcinii era de 45 mm si acu la 22 sapt si 4 zile e de 30 mm. Urmatorul control e peste 2 sapt.

La voi cum este sau cum a fost cu lungimea colului?

 

Si .. tre sa ne apucam incet incet de cumparat pt pici, voi ati luat de la inceput 2 patuturi eu ma gandeam ca primele 3 luni sa doarma impreuna ....

 

Va pupacesc!

 

[gravired] 22+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam,felicitari pentru greutati si evolutie!

Asa este,colul e mai lung la inceput si pe masura ce sarcina evolueaza tot se dilata uterul si se micsoreaza si el,tocmai de aceea la sarcinile multiple se rec repaus la pat mai mereu,unele chiar de la debut,nu e standard cat se scurteaza,fiecare femeie are alta musculatura,ce-ti pot rec si eu e tot asa,putin efort fizic spre deloc,mers dar nu exagerat,30-40 min pe zi,hidratare multa,mie fetele mi-au zis de Gatorade si mi-a prins f bine mai ales ca tot aveam impresia ca pierd lichid incepand cu 14 sapt,multe fructe sa eviti constipatia,prenatale si un psihic pozitiv!va pup.

 

Danyce,sa va traiasca baietii,1 anisor,petrecere frumoasa,sa fie fericiti,sanatosi,sa fiti toti fericiti,tie multa putere de munca si felicitarile mele pentru ei!

 

Cor,viitorul suna promitator,cum te mai simti?

 

cum ati incheiat vara,fetele?

 

Mari,ce mai fac ai tai?Cum e cu premergatorul?ce mai papa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam foarte frumos cresc bebitii!Ptr col nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi deocamdata.e normal sa se scurteze cu cat avansezi in sarcina.Cum a zis si bubu e recomandat cat mai mult repaus si deloc efort sau miscari bruste.Hai ca ai trecut de jum si nu mai e mult.sarcina usoara in continuare!

Bubu cu premergatoarele a devenit o mare pb. in curand vom renunta la ele.Ei sunt foarte inalti( au inaltimea ptr 14 luni) si din cauza asta risca sa se rastoarne cu ele.se apleaca dupa diferite chestii si cam atarna...pe unu l-am gasit deja pe jos.Oricum in curand cred ca vor merge singurei.acum merg de-a busilea si merg si tinandu-se de mobila.Partea proasta e ca noptile au inceput iar trezirile...se trezesc si se ridica in picioare.merg si cad si se lovesc ptr ca sunt adormiti.vorbesc intr-una.

Voi cum mai sunteti ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam copii mei au dormit in acelasi patut cam 2 luni, pana incep ei sa prinda putere si sa se loveasca sau mai bine zis nu mai incapeau unul langa celalalt. Sa stii ca nu au fost probleme cand i-am separat.

Noi avem un sfarsit de vara superb. Suntem la mare si e tare bine. Copiilor le place in apa, le-am luat piscina si se joaca in ea. Am intrat si in apa marii insa cred ca e putin cam rece - aproximez 23-24 de grade dat fiind ca cea din piscina avea 27.

In rest facem senzatii pe plaja, zambim, gangurim.

Chiar daca suntem singuri cu ei nu ne este greu, suntem toti patru maleabili si ne descurcam de minune (:D nu mai papam legume zilele acestea).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...