Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cor, eu sunt pe clexane...din 20 sapt eu nu am mai putut sa-mi fac in burta pt ca nu mai prindeam pliul si nici nu mai vedeam ,sincer, unde bag acul. Apoi am inceput in mana,chiar iti recomand sa faci in mana , iti tb ajutor dar e mult mai putin dureros fata de picior. Eu l-am invat pe sot sa-mi faca si acum e maestru! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cor, eu am 25 sapt si inca imi fac injectia in burta. Incepe sa doara parca, dar nu am alternativa. Daca eram acasa, rugam sotul sa imi faca in mana, cum zice monika. Daca sapt viitoare intru un spital,imi vor face in mana si mai dau pauza la burtica.. cred ca depinde de fiecare unde suporta. Am cunoscut gravide care si-au facut pana la nastere in burta sau mai crunt, fara sa vada nimic, doar pe pipaite, inghinal, in pliul de la chilot. In picior mi se pare dureros, mai ales ca ai si burta in fata. Schimba burtica pe maini si vezi cum iti este. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beea,tinem pumnii sa iesi cat mai repede din spital,dar care e motivul internarii?

vor sa te tina preventiv sau nu te simti bine?

 

noi ne jucam,gimnastica de inviorare,ma chinuie orele putine de somn,culmea acum pot dormi ca am posibilitate si abia prind 4 ore iar mai tarziu sunt convinsa ca o sa dorm pe mine.

Dar nu tine de mine,am mai avut asa insomnii la prima sarcina,au debutat pe la 7 luni,de data asta mai devreme si sunt deja epuizata.

 

Danyce, acomodare usoara la job,va fi ceva nou,e bine ca ai ajutorul bunicii si ca-ti poti relua activitate relativ repede,cand vii acasa ai forte proaspete dintr-un punct de vedere,la voi de la ce varsta ii poti duce la gradinita?

 

eu pe langa mine am cateva gradinite de stat,asta inseamna ca la 3 ani,chiar 3 ani si ceva pana toamna cand vor incepe,daca vreau mai devreme numai privat.

 

Monik,te asteptam cu vesti.

 

rlk,Jaguar, sunteti ok?

 

fug,tre sa mergem la scoala,o zi de miercuri plina.

 

ce planuri aveti pe 8?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu inca n-am intrat in spital. Abia am fost la control si miercurea viitoare mi-a zis ca ma interneaza, nu stie pt cat. Baiatul e f jos si pune presiune pe col, care e cerclat. Trebuie urmarit ca sa nu apara surprize. Poate reusesc sa mai duc sarcina inca 10 sapt,mpana in 35, ca sa nu aiba bebeii nevoie de aparate. Cum o vrea Dumnezeu.

Bafta in aceasta zi atat de plina pt tine.

 

Eu sper sa-mi vad sotul pe 8. Nu ne-am vazut de 2 sapt. E tot ce-mi pot dori anul acesta. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Monik, Bea2014! [flo2]  [flo2]  [flo2]

In abdomen nu prea mai gasesc loc sa intre si incerc de cateva ori pana imi intra acul, ca daca simt ca ma doare scot si incerc in alta parte.

Si m-am intins mult pe laterale, nu cred ca e vreo problema.

Sotul nu poate, ca i se face rau, nu suporta injectiile si nu pot sa-l pun sa mi le faca in umar. Poate il conving pe sot pana la urma.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor cu gemenasi si cu clexane, voi cam pe la cate saptamani ati putut sa faceti injectia in abdomen.

La mine burtica a crescut si azi mi-am facut prima injectie in picior, am inteles ca e mai dureroasa decat in burtica dar asta e. [:)]

Noi facem si acum clex in burtik, pe laterale e destul de ok inca....nu doare rau , nu ma invinetesc..Si cel mai probabil asa voi face pana la sfarsit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar tot la orizontala o sa fiu pana la sfarsit! Din cauza asta sunt destul de scurta in postari, nu am o pozitie prea confortabila de scris.

Ma rog pentru tine si bebeii tai!

Rlk, multumim:-) si voi sunteti in gandurile noastre!

 

Ahh si ma gandeam ca poti misca mai mult acum daca esti mai bine...;-(  Mai speram si eu sa ma pun pe picioare si sa mai misun dupa aia:-))) asa e omu' cand se plictiseste de canapea, ii vin tot felul de ganduri:-))

 

Ai grija de tine si bblusi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...