Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Felicitari draga mea Primavara, Domane ajuta sa vina si lapticul, cand te reface te astept cu  vesti si sa ne spui cum a fost nasterea, a fost programata sau nu ... va pupacim pe toti

 

Fetelor azi am si eu 30 s si 4 zile, nu mai mult nici la noi, aseara am fost la control si fetita avea 1743 g si baietelul 1545 g, colul are 3, 62 cm dr a zis ca decurge bine sarcina si spera sa nastem la termen dupa 37 de sapt intre 37 si 38 s. A spus ca deocamdata nu-mi face injectiile cu dexametaxona pentru ca au effect doar cateva zile 7 parca si pe urma trebuie refacute si daca doamne freest mi se rupe apa sa fug la spital si mi le face atunci, dar ca daca ajung la 35 de saptamani nu mai e nevoie sa le fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pana la urma testul de toleranta la glucoza a fost facut gresit cu 50 de g de glucoza insa dr diabetolog a vrut sa-l repet acum, pe urma cand a auzit ca nu mai ingectiile cu dexametazona a zis sa nu-l mai repet... ma rog  sa fie totul bine.

 

Va pupacesc pe toate si pe bebei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele mele dragi! iertati-ma ca am lipsit, dar gemenii imi ocupa tot timpul..cred ca in curand mi cumpar si eu scutece ca nici la wc nu apuc sa ma duc. noi avem 5 luni si jumatate, Dragos are 6,6 kg iar Alexia 6,3 kg, gangurim, ne intoarcem pe biuryta incarcam sa mergem de-a busilea dar nu ne iese..mai nou ne mananca sau dor fff rau gingiile, cred ca ne dau dintisorii. suntem diversificati cu fructe si supa de radacinoase plus urda calcica. la voi cum e? cat timp credeti ca dureaza pana ies dintoisorii? va pup si sper sa ne vedem mai des
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Sunt noua pe forum, am sarcina gemelara monocoriala. Dpn-ul meu e prin aprilie. Astept cu nerabdare sa ne impartasim experientele aici, am o gramada de curiozitati. Mai am un baietel de un an si 3 luni si se pare ca in burtica voi avea tot baietei. O seara frumoasa :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Bun venit mamicilor noi si sarcini usoare si la termen!! !

Rlk cred ca toate stim ce inseamna gemeneii si cat timp ne ramane ptr noi: deloc! Au crescut frumos puiutii tai. de acum e din ce in ce mai frumos dar si foarte solicitant.

Noi ne pregatim de prima aniversare. nu stiu cand a trecut un an… parca nici nu-mi aduc aminte de ei bebelusi. Baietii sunt niste nebunei. fac de toate si ce nu-ti trece prin mine. Merg din ce in ce mai bine si vorbesc intr-una pe limba lor. ne certam parte-n parte ca nu suporta sa le zic ca nu-i voie sa faca ceva si se ratoiesc la noi. sunt tare haiosi. Mi se pare uimitor cum incep sa comunice intre ei si rad unul la altul cu o pofta!

E o perioada minunata si nu ne saturam sa-i privim si sa ne jucam cu ei. Au inceput sa faca "glume".se ascund unul de. altul si cate nu fac… Dar e si greu. parca uneori simt ca nu mai pot face fata singura. mai ales cand au zile de maraiala de dimineata pana seara. Am noroc ca mai vine mama cateva zile pe sapt si mai pot sa respir si sa merg la toaleta cand am nevoie. In rest e un maraton dar e frumos. nu se compara cu nimic sentimentul pe care il ai cand te uiti la ei.

Mi-as dori sa doarma si ei noaptea intreaga… ..cand oare se intampla asta?! Ma asteptam ca de la 10-11 luni sa aiba un somn mai bun dar se pare ca nu. ei inca mananca o masa noaptea si mai au si alte pb: dinti. achizitii. As vrea sa dorm. la capitolul asta am mari restante. dar cresc ei mari si recuperam.

Mamici mai scrieti de puiuti ca mi-e dor de voi si de ei.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...