Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello mamici si burticute !

 

Sarcini usoare noilor gravidute ! Noi "trăim " de la un eco la celalalt :( Bebelușa mare nu este bine deloc , cea mica binișor . Cu Dumnezeu inainte , in El ne-am pus toată sperantă .

Anettee , mare grijă cu monocoriala . Fii atentă că din păcate se intampla si partea urâtă . Iti doresc numai bine

 

Multi Pupici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunshine2009 la mine a fost pe cale naturala. Se pare ca ovulul meu a fost baban si s-a despartit in 2 :-)) la 7 saptamani mi-a spus ca e un fat, i-am vazut si inimioara, totul bine si cand am mers la morfologia de 12 saptamani, au aparut doi pe ecran. Mare a fost socul pe care l-am avut si eu si sotul. Gabrielle, ma sperii...stiu ca nu e usor cu o sarcina multipla...ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine. Saptamana viitoare ma duc la ecografie...sunt tare nerabdatoare. Imi pare rau despre tine, dar fii optimista ca ajuta mult, griji avem atat pe timpul sarcinii cat si dupa ce nastem. Doamne ajuta sa fie totul bine intr-un final si sa nasti doi copii sanatosi de care sa te bucuri toata viata. Sa ne ti la curent, suntem alaturi de tine. Pupicei la toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor voi la ce perioada faceti ecografii? De cand am aflat de gemeni am tot cautat informatii, site-uri, gravidute cu gemeni, dar se pare ca netul e cam sarac in privinta asta si nu inteleg de ce. Gasesti o gramada despre sarcina unica, despre multipla foarte putin. Eu mai sunt inscrisa pe un forum si sunt singura graviduta cu gemeni de acolo. Ma bucur atat de tare ca v-am gasit, e foarte bine sa ai cu cine sa iti imparti experientele, temerile... Sunshine2009 tu cum ai ramas? Fiv sau natural?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

si la noi tot surpriza a fost. Dintr-o posibila sarcina extrauterina s-a "transformat" intr-o sarcina gemelara. Din cauza primeia am facut eco zilnic la spital, pana s-a putut vedea la eco ca "ceva" e fixat totusi corect. Doua zile mai tarziu la dr gin s-au vazut doua casute, erau inca insuficient vizibile pt eco. Au urmat controale sapt in timpul spitalizarii, dupa ce am ajuns acasa prin sapt 11 au urmat la 2 sapt controalele. Acum este prima data cand astept dupa control 4 sapt. Sunt fiecare bb separat.

Eu gasesc info dar pe site-uri nemtesti.

Gabriella nu vrea sa te sperie, ea traieste pe pielea ea experienta rara (mai bine ar fi fost inexistenta!) a sindromului transfuzor-transfuzat.

Aici la sarcina monocoriala te controleaza de te zapacesc. Ritmul ar fi cam la doua sapt ca sa vada daca se dezvolta egal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum te simti? Eu am scapat de greturi, dar ametesc des si as dormii continuu. Burtica ma doare careodata ca si cum as avea febra musculara dupa ce am facut abdomene :-)) si drumurile la baie sunt f dese, cel mai naspa mi-e noaptea ca tb sa ma trezesc atat de des :-(( burtica a crescut? A mea da, dar mi se pare cam mica pt gemeni. Cate kg ai luat pana acum? Ai inceput sa ii simti? O zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...