Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gabriela imi pare ff rau pentru ce ti-sa intamplat....nu am cuvinte... dar subsciu la vorbele tale 4 saptamani este ff mult . Eu nu am  gemeni identici a fost sarcina gemelara obtinuta prin fiv , si am fetita si baiat dar cu toate ca medicul nu m-a chemat,  in primul trim am mers saptamanal la eco iar din trim II pana la 32 de saptamani cand am inceput sa  pierd dopul si m-am internat am mers la 2 saptamani la eco. Am avut sansa sa cunosc un medic extraordinar care m-a inteles , si-a dat seama ca doar asa sunt linistita  si de fiecare data inainte sa plec imi spunea "ne vedem cand doriti dumneavoastra". Pentru morfologiile de   trim I si II am mers si la el si la inca un medic specializat  pe morfologii fetale si renumit. Am facut si dublu test cu toate ca stiam ca nu este relevant, dar triplu test nu l-am mai facut. Am mai facut proteinuria din urina de vreo 2 ori si testul de toleranta la glucoza.

Fetelor va doresc  sarcini usoare si sanatate multa voua si bebeilor .

.....si Gabriela  poate ar trebui sa schimbi doctorita  stiu ca este tarziu dar sa te cheme la 4 saptamani si apoi sa-ti reproseze ca nu ai venit mai repede , chiar daca poate ar fi trebuit sa te sesizei ca a crescut brusc burtica ,este inadmisibil, ea este doctorul si trebuia sa isi faca meseria in asa fel incat sa nu se intample nenorocirea. 

Va pup  mamici si viitoare mamici de gemenasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...