Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Buna dragelor, nu ma speriati va rog. Eu sunt insarcinata in 32 de sapt cu baietel si fetita, eu am facut pana acum 12 ecografii si peste 10 zile ma duc la morfo de tr 3 la Filantropia, din pacate nu ne mai permitem sa facem la privat. Insa am fost la 12 sapt la Albu Dinu la Alcosan si aclo am facut si dublu test, si la 17 sapt m-am dus pentru linistea mea si la Danut Iosup si mi-a zis ca bebei sunt bine si nu-mi recomanda triplu test pentru ca dublu test e cel mai bun... ma omoara parerile astea diferite ale medicilor.

Eu la inceput am facut ecografii la 2 saptamani apoi din luna a 5-a la 3 saptamani, insa doctorita mea nu e specializata pe ecografie, deci inafara de cele facute la ea am facut la Albu, Iosup si la dr Vayna la Filantropia de tr 2.

 

Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa fie bine si sa ne tinem bebelusii in brate, multa sanatate Gabriela tie si printeselor tale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stai linistita ca la tine e sarcina bicoriala si in plus mai ai cateva saptamani pana la nastere. Daca bebeii sunt bine asa vor fi si de acum in colo. Si eu fac morfologia pt tr 2 la Filantropia, acolo am sa si nasc. La baietel am mi-a facut morfologia la doamna Turculet tot la Filantropia si a fost ok. Sa iti iei cd la tine ca iti da poze cu bebeii. Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem controlul abia pe 3 noiembrie, nu mai rabdare. O sa vorbesc cu dr sa mi le puna si mie mai des, mai ales ca inca nu ii simt inca asa cum trebuie, si mai ales nu zilnic.

Burta mea arata acuma ca la 5 luni, 5 luni jumate adica pus cam 23 cm peste burtica. Inca 14 cm si ajung la dimensiunea cu care am nascut prima data.

La voi cum este?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine cand ma trezesc dimineata nici nu spui ca sunt gravida :-))) abia daca am pus 2 kg pe mine. Ma oftic pe chestia asta ca vreau si eu burtica mare :-((( asa am fost cu primul baiat, cand m-am dus la spital sa nasc asistentelor nu le-a venit sa creada ca am 40 de saptamani, aveam o burtica mica si am nascut baiatul de 3,500 g si 51 cm. Eu mai am fix o saptamana pana la control, este un car de emotii pe mine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pierzi nimica cu burta mare, crede-ma! Eu deja respir tare greu, pielea trage, deja ma apasa pe stomac, ma chinui cu epilatul, am ramas fara haine cu ce sa ma imbrac samd. Si inca nu am jumate din timp!

Dupa o sa ma lupt iara mult sa scap de burta, ca si constituie arat ca un somalez, slab cu burta mare. (scuze de comparatie!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De epilat, ma epileaza cosmeticiana...cu hainutele...motiv de dat gaura in portofelul sotului :-D Cu respiratia greoaie si pielea intinsa...asta chiar nu imi place. Si totusi, ai vazut ce frumos e cand iesi la plimbare si ceilalti se uita frumos la tine, te menajeaza...si cand le mai spui si ca ai gemeni, i-ai dat pe spate. Sunt 9 luni pe care nu cred ca am sa le mai traiesc in viata, 3 imi ajung, vreau sa profit de ele la maxim...umpic burtica mai mare...ca oricum noi suntem gravidute pe perioada iernii si cu atatea haine, nici nu se vede :-(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari mamicilor si burticilor! Va doresc bebelusi sanatosi si sa fiti bine cu totii.

Noi suntem bine, nici nu stiu cand a trecut timpul.

Copii sunt deja "mari", cand ma uit la pozele de la nastere parca simt ca sunt giganti.:) Ultimele 9 luni au fost cele mai frumoase din viata mea si am incercat sa nu pierd nici un moment. Chiar este ceva extraordinar sa ai gemeni, cum isi vorbesc, se joaca, se ascund dupa perdea si rad in hohote cand se vad, cum intind mainile printre paturi ca sa se atinga cand ii culc, cum umbla in "haita" prin casa sa vada ce pot sa traga...si multe altele. Nu este totul perfect, se cearta pentru aceeasi jucarie, se mai trezesc unul pe celalalt, se trag, se iau unul dupa altul la chestii negative.

Trebuie sa mentionez ca nu stiu cum este cu un copil, dar sunt sigura ca e mai palpitant cu mai multi.

Noi am diversificat cele 3 mese, ne ies dintisorii si mai suntem maraiti, ne place foarte mult in apa.

Sa cresteti frumos!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite copiilor! Ai reusit sa imi smulgi un zambet cu postarea ta. :-) Noi, cele cu sarcina multipla consider ca suntem niste mamici speciale si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat ocazia de a ma bucura de inca 2 copilasi ( la fel la fel cum ii numesc eu:-)) ) ce cresc impreuna inca din burtica, se nasc cu o legatura speciala si ne fac fericite de 2 ori mai mult, sau de 3. Multumim frumos pentru gandurile bune Lilu. Pup Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...